Hayal bile edemeyeceğiniz internet hızları …

Sadece internet hızlarına bakıyordum. New York City’nin saniyede 120 mega bit (veya Mbps) ile oldukça iyi olduğu görülüyor. O zaman NASA, Mbps değil GIGA-bps’ye sahip olduğundan daha az gecikmeye sahip … O zaman kaydedilen en yüksek hız 40 TERA-bps gibi görünüyor. CIA’nın en azından TERA-bps hızına sahip olduğunu düşünüyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü evimde 70 Mbps’lik kablolu bir bağlantıya geçiş yaptık; ancak bu yükseltmeye kadar, WiFi üzerinden 1 ila 3 Mbps arasında korkunç bir hızda ilerlemek zorunda kaldık – ki bu, sahip olduğunuz tek şey bir ipad 2. nesil olduğunda gerçekten korkunç bir şey. veya göz atmak için bir Huwawei Mediapad T2. Her neyse, Tera-bps’nin Mbps’den bir MİLYON kat daha hızlı olduğu ortaya çıktı; Google Mail hesabımın şık yeni bağlantımla yüklenmesi yalnızca 14 saniye sürüyor, ancak CIA’nın aynı sayfayı yüklemesinin ne kadar süreceğini hesapladım (aslında CIA’nın Gmail’imi yüklemesi bir tesadüf) Buraya hesap geldi, bu öneriyi yapmak istemedim haha) onları 0.000.014 saniye alacaktı, ki bu 0.014 (ondalık değil, centi değil) MILLI saniye ve neredeyse 100 kat daha hızlı kronometrenin bu videodaki en küçük rakamı

https://streamable.com/9d974s

– evet, bu ekrandaki en hızlı hareket eden numaradan BİR YÜZ kat daha hızlı, yüklemem sadece 14 saniyemi alan bir şeyi ne kadar hızlı yükleyebildikleri! Sanırım bu muhtemelen havadaki şimşekten daha hızlı değil mi ?! Goku’nun tekmeleyebileceğinden bile daha hızlı! veya Fox McCloud’un Smash Bros Ultimate’da Side-B’den daha iyi! Ve sonra da tabii ki şu anda kullandığım bu MacBook Pro 2012’den 100 kat daha güçlü, bilmiyorum, bilgisayarları kullanıyor olacaklar, öyleyse neden bu rakamı bu faktörle çarpmıyoruz? 0.000.140 ms gibi hayal bile edilemeyecek bir hız vermek, ki bu sanırım bu ekrandaki en hızlı digetten neredeyse 10.000 kat daha hızlı.

Vay.

“Hayal bile edemeyeceğiniz internet hızları …” üzerine 14 yorum

1. Edirne merkezden ben doruk. Mrb web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-08-2020 18:47:35

2. Edirne merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 15:47:53

3. İstanbul merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-08-2020 18:48:59

4. Samsun merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfa vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 26-09-2020 09:34:49

5. Tekirdağ merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfan harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler 02-10-2020 11:21:19

6. İstanbul merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşımın cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 10-10-2020 16:23:45

Yorum yapın