Bunu başlatmak için size teyzemle az önce yaptığım bir konuşmadan bahsedeceğim. Evine gittim ve yolda bana çok hasta olduğu için işten ayrıldığını söyledi. Oraya gittiğimde ne kadar kötü göründüğünü gördüm ve aldığı covid aşısının (bir aydan fazla bir süre önce bu muhtemelen buna bir tepki değil) gerçekten iyi çalıştığını gördüm. Kelimenin tam anlamıyla bana “senin dışında sık sık birlikte çalıştığım ve görüştüğüm herkes aşılanıyor, bu yüzden Covid’im varsa nereden geldiğini biliyorum” dedi. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bu beni biraz sinirlendirdi, ben de “Aşı olan sizseniz, neden köpek kadar hasta olan ben değilim?” Dedim. Ciddi bir şekilde dedi ki, “aşıyı yaptırdığım için onu yakalayamayacağım anlamına gelmez, gidip almalısın ki bu artık olmaz.” Hala yakalayabilirsek, bu aşı saçmalığının amacı ne? Kişisel olarak herhangi bir covid aşısının herhangi bir bölümünü kişisel olarak istemediğimin bir listesi var (ücretsiz, bir yıldan kısa bir süre içinde geliştirildi ve dağıtıldı ve herkesin onu neden alması gerektiğine dair sürekli “reklam” sadece birkaçı). Buna rağmen, aşı olmak isteyen veya aşı yaptıranlara karşı herhangi bir kötü niyet taşımıyorum. Hayatta yapabileceğimiz pek çok seçimin aslında seçim olmadığının farkındayım, ama neden bedenime neyin gireceği konusunda bu kararı veremiyorum ve bu konuda yalnız kalamıyorum? Neden bu özel aşı enjekte edilmek istemediğim için seyahat edemeyeceğim, boş zaman aktivitelerine (konserler, spor etkinlikleri vb.) Katılamayacak ve kendim için gerçek bir yaşam sağlayamayacağım? Çalışanlarının aşı olmasını isteyecek veya orada çalışamayacak birçok şirket olduğunu görüyorum. Aralık ayında bir eğitim derecesi ile mezun oluyorum ve yasal olarak, uymazsam o kariyer alanına giremeyebilirim. Eğer buna uymazsam hayatımın geri kalanında çıkmaz işler yapmak zorunda kalacağım için gerçekten dehşet içindeyim. Hayatımın geri kalanını bir mahkum olarak kendi evimde geçireceğimden çok korkuyorum çünkü içimde istemediğim bir şeye enjekte edilmek istemiyorum ve dürüst olmak gerekirse ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Ben sadece 22 yaşındayım ve şimdi deneyimleyemeyeceğim çok şey var. Korkuyorum çocuklar …

Author

30 Comments

1. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 130

2. Merhabalar paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

3. Trabzon merkezden ben . Selam herkese web siten ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 12-05-2021 09:04:36

4. Merhaba herkese paylaşımın vallaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım

5. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan inanki hayran bıraktı, tebrikler , Aylin – 188

6. Kastamonu dan kimler var. Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? . Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler , banu – 234

7. İstanbul merkezden ben Hasan. Merhaba siten ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 17-05-2021 20:46:08

8. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. Selam paylaşımınız inanılmaz güzel, sağolun , hatice – 61

9. elif yılmaz Reply

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler 20-05-2021 15:24:55

10. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 31

11. elif yılmaz Reply

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Mrb web siteniz inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım 23-05-2021 14:01:12

12. Merhaba herkese paylaşımın yeminle iyi, şukuladım

13. Selam herkese sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım

14. Kastamonu merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfan cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 04-06-2021 06:46:53

15. Isparta dan kimler var. Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? . Mrb sayfa vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 332

16. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

17. İzmir dan kimler var. Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? . Slm web siten vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , doruk – 97

18. Merhaba bu web sitesi vallaha dikkat çekici, şukuladım

19. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. selamun aleyküm siten inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , doruk – 36

20. selam arkadaşlar siten yeminle hayran edici, teşekkürler

21. Iğdır dan kimler var. Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? . Selamın aleyküm paylaşım inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 383

22. Gaziantep merkezden ben emin. Mrb siten cidden çok iyi, sağolun 28-06-2021 14:02:49

23. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. Selamlar siten yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 25

24. Antalya dan kimler var. Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? . selamun aleyküm sayfan yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 331

25. Merhaba sayfanız inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Bu konu : ” Hayat bildiğimiz gibi gitti mi? ” çok güzel. Merhabalar siteniz vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 260

27. Yozgat merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımın ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-07-2021 22:41:39

28. Amasya merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla hayran bıraktı, şukuladım 23-07-2021 09:52:17

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link