Kategoriler
Genel

Hepsi bir sayı oyunudur. Bilgi asimetrisi, ahlaki tehlikeler ve oyun teorisi hakkında. 3.Bölüm

Uyarı: İngilizce benim ilk dilim değil, çok üzgünüm. Ayrıca, Bölüm 3 için gerekli bağlam Bölüm 1 ve Bölüm 2 tarafından sağlanmıştır. Daha da kötüsü, Bölüm 3 nükleer silahların varlığına dair bir aldatmaca olmadığını varsaymaktadır. (Yani, hiçbir nükleer silah sadece bir yardımcı değildir ve nükleer düşüşün aslında başka bir şey olduğunu vb.) Bölüm 1 ve Bölüm 2'ye göre, TPTB için zafer şansının çok yüksek olduğunu belirledim. Ya da en azından şansları köylülerden daha iyidir. Ancak ülkemde eski bir "Peki ya sonra?" Bu nedenle, TPTB'nin kazandığını varsayalım: her nükleer silah kontrol altında, tüm AI onlara köleleştirildi ve Elon Musk, TPTB'nin yüksek rütbeli bir üyesi olduğu için uzay yarışını da kazandı. Böylece bizi temizleyebilir ya da köleleştirebilirler. Ancak, bizi temizlerse, akrabalı yetiştirmeye dikkat etmelidirler. İnsan için yaklaşık asgari yaşayabilir popülasyon 5000 civarındadır, bu nedenle akrabalı yetiştirme genetik bozukluklara yol açacaktır. Demek istediğim, sadece saf olarak yetiştirilmiş köpeklere, saf olarak yetiştirilmiş atlara ve doğuştan gelen kedilere bakın. Bu genetik bozukluklar inbred olan insanlarda da olacaktır. Daha sonra, genetik bozukluk zaferlerini anlamsız kılacaktır. Daha da kötüsü, büyük olasılıkla bundan muzdarip olacaklar, çünkü kavgadan sonra, yeterli genetik varyanstan fazla 5000'den fazla üyeye sahip olacaklarından şüpheliyim. Böylece, TPTB bizi tasfiye etti, ancak kısa süre sonra bize katılacaklar. Şimdi, genetik bozukluğu önlemek için gen düzenlemeyi kullanmaları mümkün olabilir. Bununla birlikte, gen düzenlemesinin yan etkileri olduğu gösterilmiştir. Çin hükümeti bile bu tür etkilerden endişe ediyorlar, gen düzenlenmiş bir bebek üreten bir bilim adamını 3 yıl hapse mahk theym ettiler. Böylece, zaferin bizi temizledikten sonra ellerinde kalacağının garantisi yoktur. Öte yandan, bizi köleleştirirlerse, akraba evliliği yaşamayacaklarına dair bir garanti hala yoktur. Bana inanma, sonra Amerika'daki kölelik tarihini incele. Beyaz olmayanlar ile üreyen beyaz köle sahipleri azınlıktaydı. Bu TPTB zaferinden sonra kendini tekrar edecek. Elbette, biz, yeni köleler, kendimiz ve çocuklarımız arasındaki genetik varaince'imizi artırmaya çalışabiliriz. Bununla birlikte, tüm insanlığı kaybettiklerinde yalnız kalmamalarını sağlamak için toplu intihar etmeye zorlayabilirler. Her neyse, akrabalı yetiştirmeyi kazanmak olarak düşünmeyin. TPTB kazansa bile yine de kaybedecekleri anlamına gelir. Ne yazık ki, onlarla ve hatta daha önce kaybedeceğiz. Ne ahlaki bir tehlike! TPTB kazanır, kaybederiz; TPTB kaybediyoruz, hala kaybediyoruz. Şahsen, keşke TPTB kaybederse, bizi onlarla sürüklemezler. Bu arada, biz halklar, doğuştan gelmemek için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.

“Hepsi bir sayı oyunudur. Bilgi asimetrisi, ahlaki tehlikeler ve oyun teorisi hakkında. 3.Bölüm” için 32 yanıt

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 02-02-2020 13:04:47

Kahramanmaraş merkezden ben banu. Slm web siten süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 02-02-2020 13:28:21

Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Slm sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-02-2020 08:51:54

Osmaniye merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfan inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 07-02-2020 20:47:51

Konya merkezden ben banu. Merhaba herkese siteniz valla mükemmel, twitter da paylaştım 15-02-2020 01:06:14

Trabzon merkezden ben ali. Merhabalar paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 17-02-2020 08:26:55

Karabük merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 19-02-2020 11:39:37

Merhaba herkese sayfan cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

Niğde merkezden ben Emine. Merhaba web siten inanılmaz dikkat çekici, teşekkürler 09-03-2020 18:00:28

Kırşehir merkezden ben Gürbüz. Mrb siteniz inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 17-03-2020 18:15:44

Sinop merkezden ben doruk. Mrb sayfanız valla çok güzel, facebookta paylaştım 17-03-2020 18:28:28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir