ABD sistemi her yıl daha da sertleşiyor. Teşvik harika ama kalıcı değil ve yeterli değil.

WSB çalışanlarının sık sık tasarruflarını YOLO yapmalarına şaşmamalı. Ücretli köleliğin kolay olmamasını istiyorlar. Minneapolis’te çalıştığım şirketten 7 bin dolarlık ikramiye ile ayrıldım ve birikimimin geri kalanıyla ve ev satışımdan elde ettiğim 401 bin ve özsermayeyle birleştirdim (toplam 100 bin dolar), cennetle tropik havaya sahip üçüncü bir dünya gelişmekte olan ülkeye sonsuza dek ayrıldım ağaçlar ve çoğu zaman yağmurlu günlerde çok sıcak bile değil.

Amerika’nın bana verdiği para kazanma fırsatı için minnettarım, ama şimdi buradaki kıyafetlerin güzel giyim için sadece 5-9 dolara mal olması nedeniyle rahatladım. Su şişeleri sadece 40 sent. Güzel büyük tam öğle veya akşam yemeği ya da kahvaltı sadece 3 dolar. Überlerin yakındaki yerlere gitmek için genellikle bir dolardan az ve uzak yerler için yaklaşık 4 ila 5 ABD doları. Uzak bir akrabamla şimdi ücretsiz yaşıyorum çünkü o iyi çalışıyor ve bir işi var ama buradaki insanlar ucuz yaşamak için kira için ayda 100 dolar ödüyor. Bu özgürlüktür. Borçta boğulma yok ve pahalı yaşam ya da evsizlik riski yok. Uyuşturucu kullanmayan genç insanlar, neredeyse evsizleri hakkında yazdıkları, beni Amerika’nın geleceği konusunda gerçekten endişelendiriyorlardı. Ben Avrupa’m onlar vatandaşlarına ABD’den daha iyi bakıyorlar ve gençler bedava eğitim alıyor ve borç içinde boğulmuyorlar. Geçen yıl Minneapolis’teyken sayısız yeni apartmanın geldiğini fark ettim ama bunların çoğu boş. Gençlerin çoğu onlara parası yetmez. Londra İngiltere de hayatım zor ve pahalı hale geldi.

Hala param için Fdic sigortası olduğu için ABD dışında bankacılık yapıyorum. Tasarruflarım beni burada onlarca yıl tutacak, ancak ek gelir için küçük bir dükkan açmayı da planlıyorum.

https://imgur.com/a/LyeN0gf

Author

8 Comments

1. merhaba arkadaşlar web siten vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

2. Erzurum dan kimler var. Hepsinden ve sürekli artan kira ve yaşam giderlerinden bıktım. . Merhaba herkese web siten valla iyi, linkedinde paylaştım , emin – 184

3. elif yılmaz Reply

Batman dan kimler var. Hepsinden ve sürekli artan kira ve yaşam giderlerinden bıktım. . Selam herkese web sitesi ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 377

4. Bu konu : ” Hepsinden ve sürekli artan kira ve yaşam giderlerinden bıktım. ” çok güzel. Merhabalar sayfa inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 474

5. Bitlis dan kimler var. Hepsinden ve sürekli artan kira ve yaşam giderlerinden bıktım. . Merhaba herkese sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler , ali – 213

6. Bu konu : ” Hepsinden ve sürekli artan kira ve yaşam giderlerinden bıktım. ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım , banu – 462

7. Selamlar paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link