Bu yüzden, illuminati’den dünyayı ele geçiren kertenkelelerden, yaklaşan Dünya Partisi için patates kızartması yapan yeraltında yaşayan köstebek insanlara kadar uzanan komplolar olduğunu hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda içine girdiğim bir komplo var ve bunun ne kadarının bedenlerimiz veya yaşamlarımız üzerinde gerçekten etkili olduğundan emin değilim, ancak folyo şapkamı takıp bulduğum bilgileri paylaşıyorum, böylece bir tartışma başlatılabilir.

herkese not: hiçbir şey hakkında hiçbir şey söylemiyorum, sadece ilginç bulduğum birkaç bağlantı üzerinden geçtim ve çılgın bir sonuç çıkardım. Ben doktor değilim ve eminim ki bazı bilgileri yanlış anladım.

Birincisi, genel nüfusu kontrol etmeye çalışan güçlü bir insan grubu var mı? muhtemelen, ama belki değil. eğer olsaydı, kesinlikle bizi çeşitli nedenlerden dolayı çeşitli şekillerde değiştirmeye ve şekillendirmeye çalışırlardı. Ya bu yollardan biri bize aşırı östrojen vermekse?

Östrojen muhtemelen vücudumuza ksenoöstrojen içeren günlük maddeler yoluyla giriyor.

ilk olarak, biraz arka plan bilgisi.

östrojen nedir? insan vücudunu nasıl etkiler?

Östrojen veya östrojen, kadın üreme sisteminin ve ikincil cinsiyet özelliklerinin gelişmesinden ve düzenlenmesinden sorumlu bir cinsiyet hormonu kategorisidir.

Temelde kadınları kadın yapan hormondur..

Tamam, şimdi komployla ilgili olarak, son zamanlarda zenoöstrojenin tavşan deliğine rastladım https://en.m.wikipedia.org/wiki/Xenoestrogen . temelde östrojeni taklit eden sentetik bir bileşiktir. her gün kullandığımız yaygın ürünlerde bulunabilir. bu görünüşe göre her yerde. kelimenin tam anlamıyla. ksenoöstrojen BPA, ftalatlar, parabenler, zeranol, böcek öldürücüler, böcek ilaçları ve hatta ABD’de en yaygın kullanılan herbisitlerde bulunur. Bu neden önemli? buna daha sonra geri döneceğiz.

Peki öncelikle, BPA nedir? Sinply söylemek gerekirse, BPA belirli plastik türlerini yapmak için kullanılır. her gün kullandığımız plastikler.

“BPA bazlı plastik şeffaf ve sağlamdır ve çeşitli yaygın tüketim mallarına dönüştürülür, su şişeleri dahil plastik şişeler, yiyecek saklama kapları (genellikle “Tupperware” olarak adlandırılır), bebek şişeleri,[3] spor malzemeleri, CD’ler ve DVD’ler. “

BPA’dan türetilen epoksi reçineleri, hat su boruları, birçok yiyecek ve içecek teneke kutularının içini kaplamak için ve satış fişlerinde kullanılanlar gibi termal kağıt yapımında.[4] 2015 yılında, tahmini 4 milyon ton BPA türevi kimyasal üretildi ve bu da onu dünya çapında üretilen en yüksek hacimli kimyasallardan biri haline getirdi..[5]

BPA, östrojeni taklit eden, hormona benzer özellikler gösteren bir ksenoöstrojendir.[6] Etki çok zayıf olsa da, BPA içeren malzemelerin yaygınlığı endişe uyandırmaktadır. 2008’den beri, birkaç hükümet güvenliğini araştırdı, bu da bazı perakendecilerin polikarbonat ürünlerini geri çekmesine neden oldu. O zamandan beri BPA içermeyen plastikler, bisfenol S ve bisfenol F gibi alternatif bisfenoller kullanılarak üretildi, ancak bunların gerçekten daha güvenli olup olmadığı konusunda tartışmalar var.[7]

BPA Sağlık Etkileri

> BPA’nın doğal östrojenin etkilerini taklit etme yeteneği Bu sentetik molekülün vücuttaki östrojenik yolları tetiklemesini sağlayan hem BPA hem de östradiol üzerindeki fenol gruplarının benzerliğinden türemiştir.[23] Tipik olarak fenol içeren moleküller benzer BPA’nın zayıf östrojenik aktiviteler sergilediği bilinmektedir, bu nedenle aynı zamanda bir endokrin bozucu olarak kabul edilir. (ED) ve östrojenik kimyasal.[24] Ksenoöstrojenler, insanlarda ve hayvanlarda üreme gelişimini kontrol eden sinyalleri düzenleyen ağı kesintiye uğratma kabiliyeti nedeniyle kimyasal BPA’nın altına girdiği başka bir kategoridir.[25]

BPA’nın her iki nükleer östrojen reseptörüne (ER’ler), ERα’ya ve ERβ’ya bağlandığı bulunmuştur. Estradiolden 1000 ila 2000 kat daha az potenttir. BPA hem östrojenin etkisini taklit edebilir hem de östrojeni antagonize edebilirbu, ER’nin seçici bir östrojen reseptör modülatörü (SERM) veya kısmi agonisti olduğunu gösterir. Yüksek konsantrasyonlarda BPA, androjen reseptörüne (AR) bağlanır ve bunun bir antagonisti olarak işlev görür.

1997 yılında, laboratuvar hayvanlarında düşük doz BPA maruziyetinin olumsuz etkileri ilk kez önerildi.[26] Modern çalışmalar, hamilelik sırasında ve gelişim sırasında BPA’ya maruz kalmanın neden olduğu sağlık sorunlarıyla olası bağlantılar bulmaya başladı.. 2014 itibariyle, BPA’nın yasaklanıp yasaklanmayacağına dair araştırmalar ve tartışmalar devam ediyor.

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesine göre “BPA, mevcut maruziyet düzeylerinde hiçbir yaş grubundaki (doğmamış çocuklar, bebekler ve ergenler dahil) tüketiciler için herhangi bir sağlık riski oluşturmamaktadır”.[29] Ancak 2017’de Avrupa Kimyasallar Ajansı, BPA’nın bir endokrin bozucu özelliği nedeniyle çok yüksek endişe verici bir madde olarak listelenmesi gerektiği sonucuna vardı.[30]

2012 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), biberonlarda BPA kullanımını yasakladı.[31]

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) da BPA’nın bir sağlık sorunu olmadığı görüşündedir. 2011’de Birleşik Krallık Gıda Standartları Ajansı’nın baş bilim adamı Andrew Wadge, Yetişkin insanların diyetle BPA’ya maruz kalmasına ilişkin 2011 ABD çalışması,[32] “Bu, diğer bağımsız çalışmaları doğruluyor ve BPA’nın hızla emildiği, detoksifiye edildiği ve insanlardan atıldığına dair kanıtlara katkıda bulunuyor – bu nedenle bir sağlık sorunu değil.”[33]

Endokrin Derneği, 2015 yılında, devam eden laboratuvar araştırmalarının sonuçlarının, çevredeki endokrin bozucu kimyasalların – BPA dahil – potansiyel tehlikeleri hakkında endişelere neden olduğunu ve ihtiyati ilke temelinde bu maddelerin değerlendirilmeye devam edilmesi gerektiğini söyledi. ve sıkı bir şekilde düzenlenmiş.[34] Literatürün 2016 yılında gözden geçirilmesi, BPA’nın neden olduğu potansiyel zararların bilimsel bir tartışma konusu olduğunu ve daha fazla araştırmanın, BPA maruziyeti ile üreme ve gelişimsel etkiler ve metabolik hastalık dahil olmak üzere olumsuz insan sağlığı etkileri arasındaki ilişki.[35]

İçinde Temmuz 2019, Avrupa Birliği, Avrupa Kimyasallar Ajansı’nın kararını onayladı. BPA’yı, kullanımının kısıtlanması prosedürünün ilk adımı olan çok önemli bir madde olarak listeleyin. Karar, BPA’nın insan üremesine yönelik toksisitesi hakkındaki endişelere dayanmaktadır.[36]

nedir ftalatlar?

Esas olarak plastikleştirici olarak, yani esnekliklerini, şeffaflıklarını, dayanıklılıklarını ve uzun ömürlülüklerini artırmak için plastiğe eklenen maddeler olarak kullanılırlar. Ftalatlar çok çeşitli ürünlerde kullanılmaktadırfarmasötik hapların ve besin takviyelerinin enterik kaplamalarından viskozite kontrol maddelerine, jelleştirici maddelere, film oluşturuculara, stabilizatörlere, dağıtıcılara, yağlayıcılara, bağlayıcılara, emülsifiye edici maddelere ve süspanse edici maddelere kadar. Son uygulamalar arasında yapıştırıcılar ve yapıştırıcılar, tarımsal yardımcı maddeler, yapı malzemeleri, kişisel bakım ürünleri, tıbbi cihazlar, deterjanlar ve yüzey aktif maddeler, paketleme, çocuk oyuncakları, modelleme kili, mumlar, boyalar, baskı mürekkepleri ve kaplamaları, ilaçlar, gıda ürünleri ve tekstil ürünleri yer almaktadır. . Ftalatlar ayrıca yumuşak plastik balıkçılık yemlerinde, kalafatta, boya pigmentlerinde ve sözde “jöle kauçuk” den yapılan seks oyuncaklarında sıklıkla kullanılır. Ftalatlar, duş perdeleri, vinil döşeme, yapıştırıcılar, yer karoları, yiyecek sarma filmi ve temizlik malzemeleri gibi çeşitli ev uygulamalarında kullanılmaktadır. Ftalat içeren kişisel bakım ürünleri arasında parfüm, göz farı, nemlendirici, oje, sıvı sabun ve saç spreyi bulunur.[11] “

nedir parabenler?

> Parabenler, kozmetik ve farmasötik ürünlerde yaygın olarak kullanılan bir koruyucu sınıfıdır. Kimyasal olarak, bir dizi parahidroksibenzoat veya parahidroksibenzoik asit esterleridir (4-hidroksibenzoik asit olarak da bilinir). Parabenler birçok formül türünde etkili koruyuculardır. Bu bileşikler ve bunların tuzları, esas olarak bakterisit ve mantar öldürücü özellikleri için kullanılır. Şampuanlarda, ticari nemlendiricilerde, tıraş jellerinde, kişisel kayganlaştırıcılarda, topikal / parenteral ilaçlarda, güneş ürünlerinde, makyajda,[1] ve diş macunu. Ayrıca gıda koruyucu olarak kullanılırlar.

sağlık etkileri

Mevcut paraben toksisite verilerinin çoğu, tek maruz kalma çalışmalarından, yani bir ürün türünde bir tür paraben anlamına gelir. Paraben araştırmasına göre, bu nispeten güvenlidir ve endokrin sistem için sadece ihmal edilebilir bir risk oluşturmaktadır. Bununla birlikte, birçok ürün türünde birçok paraben türü yaygın olarak kullanıldığı için, çoklu kozmetik ve / veya kişisel bakım ürünlerinin günlük kullanımından kaynaklanan çoklu paraben maruziyetinin katkı maddesi ve kümülatif riskinin daha fazla değerlendirilmesi gerekmektedir.[8] FDA, kozmetikte paraben kullanımının sağlık üzerinde herhangi bir etkisi olduğuna dair hiçbir bilgisinin olmadığını belirtiyor. Bazı soruları değerlendirmeye ve parabenlerin olası sağlık etkileri hakkındaki verileri değerlendirmeye devam ediyorlar.[9]

östrojen etkileri

Hayvan deneyleri, parabenlerin zenoöstrojen olarak işlev gören zayıf östrojenik aktiviteye sahip olduğunu göstermiştir..[13]Parabenlerin östrojenik aktivitesi, alkil grubunun uzunluğu ile artar. Propilparabenin de belli bir dereceye kadar östrojenik olduğuna inanılmaktadır,[15] bununla birlikte, daha az lipofilik yapısı nedeniyle butilparabenden daha az olması beklenmektedir. Bütilparabenin östrojenik aktivitesinin normal kullanımda ihmal edilebilir olduğu sonucuna varılabildiğinden, alkil grubunun uzunluğu ile artan parabenlerin östrojenik aktivitesi nedeniyle daha kısa analoglar için aynı sonuca varılmalıdır.

ancak makalenin önceki bölümlerinde belirtildiği gibi,>Bununla birlikte, birçok ürün türünde birçok paraben türü yaygın olarak kullanıldığından, çoklu kozmetik ve / veya kişisel bakım ürünlerinin günlük kullanımından kaynaklanan çoklu paraben maruziyetinin katkı maddesi ve kümülatif riskinin daha fazla değerlendirilmesi gerekmektedir.

nedir Zeranol?

Zeranol şu anda ABD’de çiftlik hayvanları için bir anabolik büyüme destekleyici olarak kullanılmaktadır.[76] ve Kanada.[77] 1985’ten beri AB’de yasaklandı,[78] ancak buna maruz kalan et ürünleri yoluyla gıdalarda hala bir kirletici olarak mevcuttur.[12]

nedir Altrazin?

** Atrazin, mısır, şeker kamışı, saman ve kış buğdayı gibi mahsullerde yetişen geniş yapraklı yabancı ot türlerini kontrol etmek için yaygın olarak bir herbisit ** olarak kullanılır. Atrazine ayrıca Noel ağaçlarına, mesken çimenlerine, golf sahalarına ve diğer rekreasyon alanlarına da uygulanır. Atrazine dünyanın en çok satan ikinci pestisitidir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok kullanılan herbisit olduğu tahmin edilmektedir.[12]

günlük hayatımızda başka ksenoöstrojen kaynakları da var, ama bu biraz uzuyor. temelde, şimdi yasaklanmış / kısıtlanmış pestisitlerin birçoğunda vardı. kaynaklar hala büyük olduğunu onaylıyor kolay parçalanamadıkları için toprakta, havada ve sudaki tüm bu bileşiklerin izleri.

tldr;

Ksenoöstrojen görünüşe göre örneğin bir steroid hormon olan estradiolden “daha az güçlü” olsa da, biz sadece bir kaynaktan etkilenmiyoruz. her yerden bombalanıyoruz. Her gün, günde birkaç kez kullandığımız şeylerde çok sayıda farklı ksenoöstrojen kaynağı varken ve bunların hepsinin nasıl birleştiği ve vücudumuzu nasıl etkilediği konusunda hiç / çok az çalışma yapılmadan, öyle olduğumuza inanmakta güçlük çekiyorum. etkilenmemek. sen ne düşünüyorsun?

kaynaklar

1. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Estrogen

2. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Xenoestrogen

3. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A

4. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Phthalates

5. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Paraben

Author

19 Comments

1. Nevşehir dan kimler var. Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak . merhaba arkadaşlar sayfa yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Hasan – 113

2. Selamın aleyküm siten süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım

3. Mrb siten yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Bitlis merkezden ben hatice. Slm web siteniz inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım 03-02-2021 20:26:13

5. Kayseri merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın inanki çok güzel, şukuladım 03-02-2021 22:37:52

6. Hatay merkezden ben Emine. Merhabalar sayfa vallaha çok iyi, sağolun 05-02-2021 00:26:38

7. Adıyaman merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım 12-02-2021 11:25:51

8. Afyon merkezden ben . Slm paylaşımın inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım 14-02-2021 08:06:53

9. Hatay dan kimler var. Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak . Slm siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , – 372

10. Merhaba sayfan vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım

11. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun

12. Bu konu : ” Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak ” çok güzel. Slm sayfa valla hayran edici, teşekkürler , – 187

13. Karabük merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim güzel, face de paylaştım 14-03-2021 01:52:06

14. elif yılmaz Reply

Selam herkese web siten inanki çok iyi, tebrikler

15. Selamın aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

16. Bu konu : ” Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak ” çok güzel. Mrb paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, sağolun , banu – 165

17. Bu konu : ” Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim çok iyi, face de paylaştım , ahmet – 178

18. Erzurum dan kimler var. Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak . Selamlar web siteniz vallaha çok güzel, tebrikler , doruk – 137

19. Kırklareli dan kimler var. Her gün kullandığımız öğeler aracılığıyla insanlara östrojen koymak . Merhaba herkese web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , gaye – 393

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link