Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı?

Bir oylama kabininde şahsen oy kullandığınızda, kime oy verdiğinizi bulmanın hiçbir yolu yoktur, çünkü bilgisayar sizden asla kimliğinizi sormaz ve oylamada kimin oy kullandığını kontrol etmenin bir yolu yoktur, bu anormaldir.

Ancak postayla gönderilen oy pusulalarında, oy veren kişinin yasal olarak oy kullanmasına izin verildiğini doğrulamanın bir yolunu bulmanız gerekir, değil mi? Bu genellikle, o eyalette kayıtlı olup olmadığınızı ve oy kullanmaya uygun olup olmadığınızı görmek için adınızı veya kimliğinizi kontrol eden bir masada oturan bir kişi tarafından yapılır, size kime oy verdiğinizi sormazlar ve böylece kimse kime oy verdiğinizi bilemez .

Ama oy pusulalarında postayla, her kişinin kime oy verdiğinin bir kağıt kaydı olacak, her oy pusulasında sizin imza hakkınız olacak mı? Ve muhtemelen isminiz bir tür kimlik numarasıyla basılmıştır? Bu yüzden Trump taraftarı olan herkesin bir listesini toplayabilecek gibi görünüyorlar.

Burada bir şey mi kaçırıyorum? Özgür seçimler için isimsiz oy kullanabilmek büyük bir meseledir, kötü bir diktatörün olduğu bir ülkede yaşadığını hayal edin, ancak yine de özgür seçimler var ve bu yüzden diktatöre oy vermeyen herkesi kaydediyorlar, artık o kişinin bir listesi var onlardan hoşlanmayan tüm insanlar arasında ve bu insanlara ne olacağını kim bilebilir?

“Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı?” üzerine 18 yorum

1. Ordu merkezden ben doruk. Selam herkese web sitesi süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 01:09:15

2. Bitlis merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 16-08-2020 09:27:13

3. Bayburt merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımın süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım 04-09-2020 19:49:49

4. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Mrb paylaşım vallaha hayran edici, facebookta paylaştım 16-09-2020 23:49:21

5. Amasya merkezden ben gaye. Mrb paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 24-09-2020 22:00:26

6. Nevşehir merkezden ben doruk. selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran edici, linkedinde paylaştım 05-10-2020 16:41:35

7. Sivas dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhaba paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun , gaye – 161

8. Nevşehir merkezden ben . Merhaba herkese sayfa yeminle iyi, teraziye tıkladım 16-10-2020 23:04:25

Yorum yapın