Bir oylama kabininde şahsen oy kullandığınızda, kime oy verdiğinizi bulmanın hiçbir yolu yoktur, çünkü bilgisayar sizden asla kimliğinizi sormaz ve oylamada kimin oy kullandığını kontrol etmenin bir yolu yoktur, bu anormaldir.

Ancak postayla gönderilen oy pusulalarında, oy veren kişinin yasal olarak oy kullanmasına izin verildiğini doğrulamanın bir yolunu bulmanız gerekir, değil mi? Bu genellikle, o eyalette kayıtlı olup olmadığınızı ve oy kullanmaya uygun olup olmadığınızı görmek için adınızı veya kimliğinizi kontrol eden bir masada oturan bir kişi tarafından yapılır, size kime oy verdiğinizi sormazlar ve böylece kimse kime oy verdiğinizi bilemez .

Ama oy pusulalarında postayla, her kişinin kime oy verdiğinin bir kağıt kaydı olacak, her oy pusulasında sizin imza hakkınız olacak mı? Ve muhtemelen isminiz bir tür kimlik numarasıyla basılmıştır? Bu yüzden Trump taraftarı olan herkesin bir listesini toplayabilecek gibi görünüyorlar.

Burada bir şey mi kaçırıyorum? Özgür seçimler için isimsiz oy kullanabilmek büyük bir meseledir, kötü bir diktatörün olduğu bir ülkede yaşadığını hayal edin, ancak yine de özgür seçimler var ve bu yüzden diktatöre oy vermeyen herkesi kaydediyorlar, artık o kişinin bir listesi var onlardan hoşlanmayan tüm insanlar arasında ve bu insanlara ne olacağını kim bilebilir?

Author

90 Comments

1. Ordu merkezden ben doruk. Selam herkese web sitesi süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 01:09:15

2. İstanbul merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşım vallaha hoşuma gitti, teşekkürler 13-08-2020 02:58:58

3. Selamlar sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

4. Hatay merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşım valla güzel, tebrikler 14-08-2020 21:16:31

5. Bitlis merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 16-08-2020 09:27:13

6. Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Selam bu web sitesi ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 24-08-2020 11:42:24

7. Adana merkezden ben Aylin. Mrb paylaşımın yeminle dikkat çekici, saolun 26-08-2020 18:54:02

8. Selam sayfan inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

9. Bayburt merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımın süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım 04-09-2020 19:49:49

10. elif yılmaz Reply

Selam sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

11. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Mrb paylaşım vallaha hayran edici, facebookta paylaştım 16-09-2020 23:49:21

12. Merhaba web siten gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım

13. Amasya merkezden ben gaye. Mrb paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 24-09-2020 22:00:26

14. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Kars merkezden ben banu. Slm sayfa inanki mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 11:22:13

16. Nevşehir merkezden ben doruk. selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran edici, linkedinde paylaştım 05-10-2020 16:41:35

17. Sivas dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhaba paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun , gaye – 161

18. Nevşehir merkezden ben . Merhaba herkese sayfa yeminle iyi, teraziye tıkladım 16-10-2020 23:04:25

19. Ağrı dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhabalar sayfanız gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım , ali – 415

20. Malatya dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhaba herkese siteniz gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Hasan – 357

21. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha güzel, face de paylaştım , gaye – 305

22. Bilecik merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, sağolun 07-11-2020 23:27:39

23. selamun aleyküm sayfa inan ki dikkat çekici, saolun

24. Selamlar paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, saolun

25. Erzincan merkezden ben banu. Selam herkese siten inanki çok iyi, sağolun 01-12-2020 12:58:17

26. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım , hatice – 98

27. Kütahya dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhaba web siten inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , – 175

28. elif yılmaz Reply

Kırşehir dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selam siten valla iyi, sağolun , elif yılmaz – 113

29. Merhaba siteniz inan ki çok iyi, facebookta paylaştım

30. elif yılmaz Reply

Hakkari merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfanız inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-12-2020 22:48:11

31. Karaman merkezden ben . Selamlar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 20-12-2020 12:05:58

32. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım

33. Kırıkkale merkezden ben emin. Selamlar sayfan vallaha dikkat çekici, tebrikler 25-12-2020 07:34:20

34. Selam herkese sayfa cidden ilgi uyandırıcı, saolun

35. Tokat dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Mrb sayfanız vallaha iyi, sağolun , ali – 276

36. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

37. Mersin dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhabalar paylaşım inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ahmet – 375

38. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan valla güzel, teraziye tıkladım , ziya – 404

39. İzmir merkezden ben emin. Slm paylaşımın yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım 11-01-2021 22:01:21

40. Mardin merkezden ben emin. Selamlar sayfanız süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 14-01-2021 06:56:49

41. Slm siten harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım

42. Merhaba sayfanız valla çok güzel, facebookta paylaştım

43. Tunceli merkezden ben Emine. Merhaba siten vallaha güzel, facebookta paylaştım 27-01-2021 06:11:29

44. Niğde dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Merhaba herkese web siten harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , memo – 64

45. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Selam web siten valla hayran edici, şukuladım , mehmet – 32

46. Erzincan merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz valla hayran edici, facebookta paylaştım 09-02-2021 14:01:36

47. Bolu merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımın inanki çok güzel, teraziye tıkladım 14-02-2021 17:11:44

48. Erzurum merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-02-2021 15:32:01

49. Bursa dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Mrb web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , hatice – 378

50. Selamlar sayfa süper ötesi iyi, facebookta paylaştım

51. Gürbüz Reply

Zonguldak merkezden ben Gürbüz. Merhabalar bu web sitesi valla mükemmel, face de paylaştım 03-03-2021 02:36:46

52. Osmaniye dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selam herkese siten inan ki çok iyi, şukuladım , hatice – 153

53. Gürbüz Reply

Selamlar sayfa ciddiyim dikkat çekici, tebrikler

54. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım

55. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

56. Merhabalar sayfan cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler

57. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

58. Merhabalar paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

59. Giresun dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selam herkese web sitesi yeminle iyi, saolun , banu – 59

60. Tunceli dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . selam arkadaşlar siten valla dikkatimi çekti, saolun , ahmet – 484

61. Merhaba herkese web sitesi inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

62. Gürbüz Reply

Selamlar paylaşımın inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

63. selam arkadaşlar web siteniz harbiden güzel, face de paylaştım

64. Kars dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Slm sayfan inanki hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 157

65. Aksaray dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi iyi, sağolun , Emine – 308

66. Zonguldak merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 03-05-2021 07:28:20

67. İzmir dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selamın aleyküm siten vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ahmet – 403

68. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 488

69. Isparta merkezden ben memo. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun 07-05-2021 04:49:39

70. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Merhaba web siten inanılmaz mükemmel, sağolun , ali – 94

71. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , banu – 119

72. Gümüşhane merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi güzel, tebrikler 17-05-2021 19:37:17

73. Bartın merkezden ben memo. Selam web siten gerçekten hoşuma gitti, tebrikler 23-05-2021 12:14:36

74. Gürbüz Reply

Düzce merkezden ben Gürbüz. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim çok güzel, sağolun 23-05-2021 16:02:11

75. Elazığ dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selam herkese web sitesi harbiden güzel, saolun , Emine – 480

76. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 49

77. Selamın aleyküm sayfan cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

78. Selam herkese paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

79. Merhaba web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

80. elif yılmaz Reply

Bolu dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . Selam bu web sitesi inanki çok güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 4

81. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun

82. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 320

83. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Selamlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , doruk – 39

84. Çorum dan kimler var. Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? . merhaba arkadaşlar paylaşım cidden iyi, twitter da paylaştım , – 10

85. Mardin merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 17-07-2021 17:19:23

86. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım

87. Bu konu : ” Herkes postayla oy verirse, o zaman tüm Trump destekçilerinin bir listesi olacak mı? ” çok güzel. Merhabalar web siteniz yeminle iyi, tebrikler , emin – 325

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link