Kategoriler
Genel

Herkesi gizlilik kaybı konusunda bu kadar kabul edilebilir ve pasif yapan nedir?

Hedefli reklamların var olduğunu biliyoruz ve herkes bir anda “aman tanrım, bu çok çılgın!” Dedi. Yine de hiç kimse bu konuda şikayet etmeye motive değildir. Neden?

Eşim ve ben bugün keto diyetine başladık. Diyet için şekersiz ketçap almamız gerektiğini söyledi. Hayatımda hiç şekersiz ketçaptan bahsetmedim. Var olduğunu bilmiyordum. Haftalar içinde ketçap kelimesini söylemedim. Hiç ketçap görmedim. Birbirimize uygunlukta ketçap ve / veya şekersiz ketçap kelimesini iki kez söyledik. Sonra mağazaya gitti ve satın aldığımız öğelerden biriydi. 15 dakika sonra Instagram’a bakıyorum ve Heinz Ketchup şekersiz seçenekler için hikayelerde bir reklam alıyorum. Hangi evrende bu iyi? Hangi adımın takip edildiğine bakılmaksızın, izlenmemelidir. Yine de kimse umursamıyor. İçinde bulunduğum grup metninde arkadaşlarına bahsettim ve hepsi de tıpkı çılgınca. Daima dinliyorlar. Korkunç. Yine de hiç kimse telefonlarını kapatmıyor veya pencereden dışarı atmıyor ya da bu şirketlerin kelimenin tam anlamıyla dinleme cihazlarını ceplerimize koymasını engellemek için bir araya gelmeye çalışıyor. Neler oluyor ?? Bu ahlaksızdır ve yasadışı olmalıdır. Yine de herkes omuz silkiyor ve böyle olması gerektiğini düşünüyor.

Bu daha fazla müdahaleci olacak. Bunu nasıl durduracağız? Neden kimse umursamıyor?

“Herkesi gizlilik kaybı konusunda bu kadar kabul edilebilir ve pasif yapan nedir?” için 8 yanıt

Yalova merkezden ben doruk. Slm sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 18-05-2020 23:08:39

Bursa merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 19-05-2020 00:57:24

Sivas merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-05-2020 01:34:32

Mardin merkezden ben ali. Merhabalar paylaşım inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 03-06-2020 22:41:27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir