Kategoriler
Genel

Hermetizm ve enerjiyi etkileme yeteneklerimizle ilgili bir niyetimizle gerçeği “yaratmak” için bir soru

Her şeyden önce, bunun yanlış bir forum olup olmadığını affet. Bu yazı, gerçekliğin doğası ve “bilinmeyen” ile ilgilidir, bu nedenle, burada düzenli olarak yayınlanan yaygın siyasi konulara rağmen, birçoğunuzun da eskisinin tartışmasına açık olduğuna çok güveniyorum!

Bunu söyleyeyim, içine gireyim.

Şu anda Hermetizmin yedi prensibini araştıran Kybalion’u (tanıdık değilseniz çok tavsiye ediyorum) okuyorum. Okuduğum gibi bu çalışmadan kaçtığım temel çıkarımlardan biri, etrafımızdaki dünyanın, görünür, somut Evrenin, şeylerin büyük düzeninde bir “spektrum üzerinde bir derece” olduğu gerçeğidir. Başka bir deyişle, insanlar olarak deneyimlediğimiz çeşitli kavramlar ve titreşimli tezahürler, sınırsız bir başlangıç ​​veya bitiş olmadığı için, yukarı veya aşağı doğru ad infinitum olarak ölçeklendirilebilir, bunun yerine yaptığımızı deneyimlememize izin veren gözlem noktaları vardır. Kulağa karmaşık geliyor, biliyorum! Bir örnek vereyim: Kybalion, bu fenomeni göstermek için sıcaklık kavramına atıfta bulunur. Kendinizi düşünün: “ısı” nedir? “Soğuk” nedir? Sadece titreşim hızlarının rezonansına atfettiğimiz rakamlar mı (0 derece Celsius, suyun dontuğu nokta, 32 derece Fahrenheit aynıdır, vb.) Veya tüm sıcaklık kavramı bir saçma mıdır? “Soğuk almanın başladığı yer burası” ya da “sıcak durduğu yer burası” diyebileceğiniz kesin bir nokta yoktur. Her şey görecelidir. Şimdi, bu kavramı yaşamın diğer alanlarına uygulayın ve çevremizdeki dünyanın büyük bir kısmının, insan gözleminden ve sınıflandırmasından bağımsız olarak, gerçek biçiminden ziyade doğrudan insanlarla nasıl ilgili olduğu fikrinden süzüldüğünü göreceksiniz.

Şimdi biraz daha derine inelim.

Kybalion gibi çalışmalarla ima edilen gerçekliğin doğası hakkında muazzam bilgiye sahip olduğu ancak onu Şeytani ve hain amaçlarla, kendi kazançları için ve insanlığın geri kalanı pahasına kullanan Elit’e sahibiz. Demek istediğimi duymak adına, iktidarda sürüngen melezlerine sahip Archons fikri, Satanizmin gerçekte ne olduğu vb. Gibi hepimizin tanıdığı daha yoğun ayrıntıları göz ardı etmenizi rica ediyorum ve ana noktaya odaklanın: enerjinin seçkinler tarafından manipülasyonu.

Diyelim ki bu fikirler gerçek ve bu kadim bilgiyle kendi kişisel çıkarları için gizli olarak kullanan bir yönetici sınıf var. Sorum şu: Bunun gerçekleşmesi için gerçekten ne yapıyorlar? Niyetlerinin dünyevi alemde ortaya çıkması için ruh alemini manipüle etmek için ne tür pratik önlemler alıyorlar ???

Hepimiz bu insanların iddia ettikleri adrenokrom, ritüeller, vb. Fikirlerine aşinayız, ancak insanlığa yardım etmek isteyen iyi niyetli hayırsever insanlar olarak da aynı etki düzeyine erişebileceğimiz fikrine dair herhangi bir gerçek var mı? Çevremizdeki dünyada, yukarıda atıfta bulunulan açık sözlü eylemleri içermiyor mu ??? Sizin ya da benim gibi iyi ve dürüst bir kişinin, derin arabuluculuk ya da dua ya da başka bir şey yoluyla, sonuçta dünyevi aleme kendi niyetlerimizi ortaya koyması için belirli bir metodolojiyi takip etmesinin pratik bir yolu var mı? Kybalion olarak ölçeğe göre daha yüksek veya daha yüksek düzlemler olarak kabul edilebilecek bir şeyin ilk ruhsal olarak kurulduğunu ve kurulduğunu bildiğimiz gerçeğin (muhtemelen bellek hizmet ederse David Icke’den) fikrini duydum. diyor ki, bizim gerçekliğimizde tezahür etmeden.

Bu da beni soruma götürüyor: Huzur ve sevgiyi görmek isteyen insanların kolektif bir ırkı olarak dünyaya ve yolsuzluk ve olumsuzluğun sona ermesine bir kez ve hep bu barışçıl dünyayı yaratmak için bu bilgiyi nasıl kullanabiliriz? Kendi gerçekliğimizi yaratmak için hangi pratik adımları atabiliriz? İnsanlar olarak, ruh dünyasına nasıl girebiliriz ve oradaki enerjileri buna göre nasıl ayarlayabiliriz, böylece deneyimlediğimiz evren istediğimiz dünya olur? Elbette bencilce değil, kötülüğü ortadan kaldıracak ve sevginin yüce hüküm sürmesine izin verecek bir şekilde mi?

Sana çok şey attığımı biliyorum ve bunu okuduğun için teşekkür ederim! Düşüncelerinizi dinlemeyi dört gözle bekliyorum!

Teşekkür ederim!

Aura Blaze – (bir adam psychedelic grubu, müziğimi Spotify’da ara!)

“Hermetizm ve enerjiyi etkileme yeteneklerimizle ilgili bir niyetimizle gerçeği “yaratmak” için bir soru” için 9 yanıt

Kayseri merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 19-06-2020 15:33:34

Aksaray merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siteniz harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 19-06-2020 17:02:43

Çorum merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım 19-06-2020 20:13:02

Adıyaman merkezden ben doruk. Slm paylaşım cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 01-07-2020 13:15:13

Tokat merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız valla güzel, facebookta paylaştım 07-07-2020 04:25:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir