Kategoriler
Genel

Hiç Komplo Teorisi için Wikipedia sayfasını okudunuz mu?

“Terimin, komploya itirazın önyargıya veya yetersiz kanıtlara dayandığını ima eden aşağılayıcı bir çağrışım var. Komplo teorileri tahrifatlara direnir ve dairesel akıl yürütme ile güçlendirilir: hem komploya karşı kanıt hem de bunun için kanıt bulunmaması gerçeğinin kanıtı olarak yeniden yorumlanır, böylece komplo kanıtlanabilir veya kanıtlanamaz bir şeyden ziyade bir inanç meselesi haline gelir. .”

“Araştırma, komplo düşüncesinin-komplo teorilerine olan inancın – psikolojik olarak zararlı veya patolojik olabileceğini ve psikolojik izdüşüm, paranoya ve Machiavellianism ile yüksek derecede ilişkili olduğunu göstermektedir. Bir zamanlar saçak izleyicilerle sınırlı olan komplo teorileri kitle iletişim araçlarında yaygınlaştı ve 20. yüzyılın sonu ile 21. yüzyılın başlarında kültürel bir fenomen olarak ortaya çıktı. ”

“Hiç Komplo Teorisi için Wikipedia sayfasını okudunuz mu?” için 13 yanıt

Zonguldak merkezden ben gaye. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, şukuladım 10-06-2020 21:35:41

Trabzon merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 19-06-2020 10:14:40

Aydın merkezden ben Aylin. Slm paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-06-2020 03:42:13

Gümüşhane merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim iyi, tebrikler 01-07-2020 13:18:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir