Holokost inkarının psikolojisi

Bu, bir psikolog tarafından yazılmış bir makaleden bir alıntıdır:

Genel olarak – Holokost inkârı, insanların Holokost’un gerçeklerini görmezden gelip tartışmaya çalışmasıdır. Aynı kategoride, Holokost’un etkisi ve büyüklüğünü tartışan Holokost çarpıtması var. İnanç antisemitizmden kaynaklanıyordu ve Yahudileri itibarsızlaştırmanın yanı sıra onlardan gelen sempatiyi azaltmanın bir yolu oldu. Holokost’un reddi ve çarpıtılması, bir Nazi gündemini daha da ileri götürmenin bir yolu olarak Yahudiler hakkında şüphe uyandırmak anlamına da geliyor. Bu hareket 1980’de Journal of Historical Review ve Institute for Historical Review ortaya çıktığında yükselişine başladı. O zamandan beri – Holokost ile ilgili doğruluk iddialarıyla mücadele eden makaleler yayınlıyor. Bu inancı olağanüstü olarak adlandırmak, sadece kanıtların miktarını göz önünde bulundurarak – tanıklıklar – bu korkunç olaydan çıkan politikalar, uygulamalar ve bilgiler göz önüne alındığında yetersiz bir ifadedir. Holokost’u reddedenlere karşı harekete geçmek için ezici bir destek var ve hatta birçok gelişmiş ülkede suç sayıldı.

Burçlar veya el falı gibi diğer olağanüstü inançların aksine, Holokost inkarcılarının iddialarına inanma seçimi yanlış bilgilere dayanmıyor – daha çok bağnazlığa dayanıyor. Tersine çevirmeyin – Holokost’un inkarına inananlar hayal görüyorlar – ancak bilişsel katkıların tam olarak açıklayabileceği bir şekilde değil. Sadece inançlarına karşı kanıtlar ezici olmakla kalmaz, aynı zamanda nefret dolu ve kötü bir gündemi izler. Her bir inancın kökenine giden bir iz var – ki bu ilk başta anlaşılabilirdi – ama bu noktada affedilemez.

Burada bariz bir bağlam var. Daha önce de belirtildiği gibi, inançlar neo-Nazi gündemine dayanıyor ve itibarsızlaştırmanın siyasi planları için gerekli olduğu bir zamandan çıktı. O zamandan beri – Holokost inkârı, Yahudilerle gerginlik yaratmakla ilgilenenler ve Yahudilerin yetkilerini kaybetmelerinden fayda sağlayacak olanlar tarafından nesiller boyunca taşındı. İster gayri meşru nedenlerle Yahudilerden nefret edenler, ister İsrail ulus devletinin kuruluşuna saldırmak isteyenler olsun – Holokost inkarcıları her yerde kötü haberdir. Holokost inkarcıları hakkında söylenebilecek şey kesinlikle mağdur olduklarıdır. doğrulama önyargısına. İddialarının doğru olduğunu daha da ileri götüren bilgi ve uzmanlığı ararlar. Yalnızca gündemlerini daha da güçlendiren kaynaklara güvenebilirler – ancak – büyük bir tarihsel olayı inkar edebilecek çok küçük bir azınlıktadırlar. Sonunda, Holokost inkarcılarının inançları – yanlış bilgilendirme veya önyargı ile sürdürülebilirken – doğası gereği aşağılayıcı ve küresel olarak Yahudiler için zararlıdır.

“Holokost inkarının psikolojisi” üzerine 25 yorum

1. Bu konu : ” Holokost inkarının psikolojisi ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz harbiden iyi, twitter da paylaştım , Aylin – 292

2. Tunceli dan kimler var. Holokost inkarının psikolojisi . Merhabalar sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 153

3. Bu konu : ” Holokost inkarının psikolojisi ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz mükemmel, sağolun , doruk – 464

4. Bu konu : ” Holokost inkarının psikolojisi ” çok güzel. Selam sayfa süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 182

5. Artvin dan kimler var. Holokost inkarının psikolojisi . Selamın aleyküm web sitesi inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 162

6. Yalova dan kimler var. Holokost inkarının psikolojisi . Merhaba herkese sayfanız cidden mükemmel, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 157

7. Muğla dan kimler var. Holokost inkarının psikolojisi . Selamın aleyküm sayfan ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , – 401

8. Ankara merkezden ben gaye. Merhaba siten harbiden dikkat çekici, şukuladım 01-01-2021 20:19:52

9. Bu konu : ” Holokost inkarının psikolojisi ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım cidden hoşuma gitti, şukuladım , memo – 372

10. Bu konu : ” Holokost inkarının psikolojisi ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız valla hayran bıraktı, tebrikler , – 87

11. Aydın merkezden ben ali. Mrb web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 27-01-2021 04:05:04

12. Tokat merkezden ben gaye. Selam sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 29-01-2021 18:24:17

13. Kocaeli dan kimler var. Holokost inkarının psikolojisi . Slm bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, sağolun , ali – 437

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link