Kategoriler
Genel

Hong Kong ve diğer birkaç bölgeye hakim bir lehçe olan Cantonese’nin ÇKP tarafından tarihe göre silindiğine dair haberler var. Kültürel soykırım ve anakara kültürünü elverişli bir şekilde silmek, tüm büyük hükümetlerin katılabileceği “quarantivity” dir! Vay TDIL CCP tam anlamıyla bir virüs!

https://reddit.com/r/HongKong/comments/f6283r/hong_kong_restaurant_doubles_down_on_insistence/

https://reddit.com/r/HongKong/comments/ft0447/douyin_the_chinese_version_of_tiktok_is_banning/

Kantonca, tüm Yue Çin dilinin çok özel bir prestij lehçesidir. Pek çok başka çeşit ve lehçe de var, Pekin “ulusal kimlik” uğruna yavaş yavaş (Toisan gibi diğer Yue çeşitleri dahil) dışarı atmaya çalıştı. Tabii ki bunu ilk yapandan çok, milliyetçilik başlangıçtan beri ulus-devleti yönlendirdi (önceki bir yorumcunun İrlandalı ve İskoç Galyalı’yı tasfiye etmeyi nasıl tanımladığı ya da Fransızların Bask, Oksitanca, Gascon vb. )

Gönderen … caseclosedmagician
[comments]

“Hong Kong ve diğer birkaç bölgeye hakim bir lehçe olan Cantonese’nin ÇKP tarafından tarihe göre silindiğine dair haberler var. Kültürel soykırım ve anakara kültürünü elverişli bir şekilde silmek, tüm büyük hükümetlerin katılabileceği “quarantivity” dir! Vay TDIL CCP tam anlamıyla bir virüs!” için 25 yanıt

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 11-04-2020 17:35:17

Artvin merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 15-04-2020 14:53:21

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siten harbiden çok güzel, teraziye tıkladım 20-04-2020 01:32:35

Bayburt merkezden ben banu. Merhabalar bu web sitesi cidden iyi, twitter da paylaştım 23-04-2020 04:57:57

Adana merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 01-05-2020 19:30:06

Osmaniye merkezden ben ali. Merhaba web siteniz harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 11-05-2020 13:10:51

Sakarya merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 14-05-2020 08:53:09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir