Kategoriler
Genel

Huh. Cigerattethought

Bildiğimiz yırtıcılarımız yok.

Tilki ve tavşanlar.

Hayvanlar aşırı nüfus yapmaz çünkü yırtıcı hayvanları vardır.

Tilki ve tavşanlar.

Bizim yırtıcı kim? Neden kendi kendini sterilize ediyoruz? Bir yırtıcımız olmadığı için mi? Düşündüğüm kadarıyla bir çeşit doğum kontrolü yaşadık. Evlenmeden önce yatmayın. Ama her geçen yıl nasıl bebeğimiz yok? Bize durmamızı hatırlatan ne oldu? Yavaş yavaş, sadece 2-4 sahip olduk. 5 çok fazla. 4 çocuk sahibi bile insanlar şaşkın. Ya bebekten sonra bebeğe sahip olabilirsek … Birkaçdan sonra ölürüz- neden? Bu annelerin doğal yolu mu? Kuşlar gibi. Böcekler gibi. Memelilerinde kaç bebek var? Neden daha önce öldürülmezlerse aşırı nüfus yapmıyorlar. Neden anneler bebeğin bebeğinden sonra bebeğe sahip olmaya devam etmiyor?

Neden farklı bir sistemimiz var? Neden ölene kadar ya da ölene kadar çoğalmaya devam edebiliriz? Doğum neden üzgün ve kötü olarak kabul edilmiyor? Onların sistemi aşırı nüfuslu değil mi? Doğal seleksiyondan ziyade bir arıza olarak görülür – üzgünüm – geniniz devam edemez. Geninizin sizden sonra ölmüş olması gerekiyor. Ama– sistemi oynadık ve değiştirmek için ilaç kullandık. Şimdi insanlara seçim yapmalarını öneriyoruz. Bazıları seçebileceğimizi sevmiyor. Bazıları seçemeyenlere yazık. Neden?

Gönderen … beberosey
[comments]

“Huh. Cigerattethought” için 7 yanıt

Niğde merkezden ben doruk. Selam sayfa harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım 19-05-2020 00:52:25

Artvin merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşım inanki çok güzel, teşekkürler 20-05-2020 22:34:00

Sinop merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha iyi, teraziye tıkladım 22-05-2020 13:21:29

Şırnak merkezden ben Aylin. Merhaba herkese paylaşım cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 24-05-2020 17:54:30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir