Hükümet gözetimi neden artık pek konu değil?

Görünüşe göre hükümet gözetimi eskiden büyük bir konuydu, ama şimdi hükümet bunu yaptıklarını açıkça kabul ettiğinden, artık kimse bunu tartışmıyor gibi.

Böyle bir haber, bir NRO casus uydusunun / uydularının planlanmış ULA uzay fırlatmasıdır. İlginç bir şey, fırlatmak için büyük yük delta ağır platformunu kullanıyor olması, yani gerçekten büyük bir uydu veya bir grup küçük uydu anlamına geliyor. Ayrıca ilginç olan, NRO’nun çalıştırdığı SENTIENT programıdır (bu adı uydurmaz). Halihazırda çalışır durumda olup olmadığı net değil. İşin özü, dünyanın yörüngesindeki NRO casus uydularından oluşan bir takımyıldız aracılığıyla dünyayı gerçek zamanlı olarak izleyen süper gelişmiş bir yapay zeka olmasıdır. Ardından, kullanıcılarının daha yakından bakması için ilgi alanlarını vurgular. Bu şeyler de gerçekten gizlenmiyor. Artık hiç kimsenin bunlarla uğraşmadığından biraz endişeliyim, “Evet, dünyayı sürekli izleyen süper zeki bir yapay zeka var, ama ne yapacaksın?”

https://www.nro.gov/Portals/65/documents/foia/declass/ForAll/051719/F-2018-00108_C05113688.pdf

“Hükümet gözetimi neden artık pek konu değil?” üzerine 16 yorum

1. Adana merkezden ben elif yılmaz. Slm bu web sitesi cidden hayran edici, sağolun 09-09-2020 10:25:48

2. Çanakkale merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 11-09-2020 06:21:34

3. Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. Selam web sitesi inan ki güzel, facebookta paylaştım 02-10-2020 09:49:59

4. Sinop merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok güzel, saolun 02-10-2020 11:20:47

5. Mersin merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web sitesi harbiden çok güzel, sağolun 02-10-2020 11:43:35

6. Uşak merkezden ben . Selamın aleyküm sayfanız cidden güzel, face de paylaştım 11-10-2020 23:50:58

7. Bu konu : ” Hükümet gözetimi neden artık pek konu değil? ” çok güzel. Mrb sayfan harbiden iyi, sağolun , Gürbüz – 213

Yorum yapın