Kategoriler
Genel

Hükümetin birbirimizi ne kadar çabuk açabilmemiz şaşırtıcı

Tüm sosyal medyada, herkesi “sosyal mesafe değil” için şekillendirmekten başka bir şey yoktur. Bununla Paskalya’yı yakın aile ile geçirmek demek istiyorum. Taşınan bir çocuk yaşlı ebeveynlerini görmek için dışarı çıktığında insanlar polise rapor veriyorlar ya da bir arkadaşınız başka birinin bahçe işleri yapmasına yardım ediyor. Meraklı komşular tarafından 2 veya 3 kişilik toplantılara polis sağdan sağa ve merkeze çağrılıyor. Arkadaşım onun araba lastikleri kesilmiş ve onun araba bakım ev işçisi olduğunu bilmiyordu bir komşu tarafından “dışarı çıkmak cesaret” için vandalized.

Biraz alaycıyım, ama bu gerçekten her şeyin kötü otoriter doğasıyla sarılmış. Bana bir otorite figürünün söylediği için insanların başkalarını ölüme teslim etmek istedikleri okul deneyini hatırlatıyor. Vatandaşlar SS’ye Yahudileri bildirirken Nazi Almanya’sını hatırlatıyorsa, otorite onlara daha iyi olması gerektiğini söyledi.

Biraz korkutuyor ve hükümet bunun senin iyiliğin için olduğunu söylüyor ve birbirimizi bir sürü hayvan gibi açıyoruz.

Hatta daha büyük bir şey olduğunu, hükümetin otoriter polis devletlerine karşı meydana gelen milislerin nasıl parçalanacağı konusundaki tepkimizi test ettiğini bile söyleyebilirsiniz.

“Hükümetin birbirimizi ne kadar çabuk açabilmemiz şaşırtıcı” için 17 yanıt

Uşak merkezden ben ali. Selam paylaşımın harbiden güzel, linkedinde paylaştım 21-04-2020 07:14:14

Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız gerçekten iyi, linkedinde paylaştım 05-05-2020 08:09:04

Kırşehir merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfa vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım 14-05-2020 14:49:45

Ordu merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşım harbiden iyi, face de paylaştım 21-05-2020 15:37:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir