Kategoriler
Genel

Hum

Kaç yaşında olduğumu bilmiyorum, belki 11? 12? Bir gece geç olmuştu, odam evimdeki garajın üzerindeydi ve sağ çatıdayken iki çatı penceresi vardı. Bir parça karton ve bir kapı koydum ve pencerenin hemen altında bunlardan birine küçük bir uyku köşesi yaptım ve pencerenin hemen altında uyuduğum bir faz vardı. Chowder bölümlerini izleyeceğim bir iPod touch’ım vardı ve yatmadan önce orada yalan söylüyordum. Gece çok geç oldu ve duyduğumda uyumaya başlamıştım.

Korkutucu bir ses beni uyandırdı. Pencerenin hemen dışında bir uçak gibi geliyordu, odamı sallayan bir jet motorunun sesi. Kulaklarımı deldi ve şimdiye kadar duyduğum en korkunç şeydi, çünkü çok gerçekti. O sırada hemen penceremin dışında beni bulmaya çalışan uzaylılar olduğunu düşündüm ve kalkmak ve dışarıya bakmak için çok korktum.

Kalabalık bir etkinlikten uzak bir mahallede yaşadım, net bir yaz gecesi oldu ve yeni bir sokak olduğu için henüz 3’ten fazla komşumuz yoktu. Kimse geçmişe binmiyordu ve yakın bir yerden ses gelmiyordu, sadece penceremin dışında uğultu yüksek bir motordu. Çok uzun sürdü, hayatımdan çok korktum ve ne yapacağımı bilmiyordum. Ama sonunda durdu. Gitti, gürültü yoktu, ölü sessizliğe geri döndü.

Kalktım ve dışarıya baktım ama orada hiçbir şey yoktu, sokakta ya da araba yolunda hiçbir araç yoktu. Ailem evin karşı tarafında alt katta uyuyordu, bu yüzden uyuyana kadar kendimi rahatsız etmek için iPod’umda oyun oynamaya karar verdim.

Ertesi gün ailemdeki hiç kimse bundan bahsetmedi. Kimsenin bunu duymadığını, delirmiş ve yanıltıcı olduğumu düşündüm. Ben getirmedi veya başka bir gece önce gürültü duydum olmadığını sormak.

Yıllar geçti, gürültüyü bir daha duymadım, şimdi yaklaşık 17/18 yaşındaydım ve kardeşimin kız arkadaşı “bir uzaylı deneyimi” hakkında bir şeyler getirdi. Onu asla uzaylılar OLMADIĞINI söylemediği için düzeltti, bu sadece ürkütücü bir durum. Bana bunun ne olduğunu söylemesini istedim ve bana bu noktadan önce, perspektif dışında, anlattığım hikayeyi neredeyse aynen anlattı.

Onun odası koridorda benimki oldu, ama benimle araba yoluna bir pencere köşesi paylaştı. Çoğunlukla bir pencerenin tüm duvarına sahipti ve duyduğum gürültüyü tarif etti. Ama o sırada araba yoluna baktı ve orada hiçbir şey görmedi. Benden 2 yaş büyük, deli olmadığımı ve bunun gerçekleştiğini bilmek beni çok heyecanlandırdı.

Annem olayı hatırlamıyor, ama ya uyuyordu ya da evin diğer tarafından duyamıyordu. Bu gece kardeşim ve ben arasındaki konuşmada gürültü geldi ve ben de aramaya karar verdim. Bulabildiğim en yakın şey “Hum” adlı bir fenomendi. Hum, kardeşimin ve benim duyduğumuzla aynı şekilde tanımlanmış gibi görünüyor, ancak diğer insanlar için her gece yinelenen bir ses, oysa o ve ben sadece bir kez duyduk.

Ayrıca, sıhhi tesisat hatlarında sallanmasına neden olan çok fazla baskı olabileceğini de okudum, ancak bu makaleler hala sahip olmadığımız yinelenen bir gürültü olduğunu kanıtlıyor. Hum ne oldu? Sıhhi tesisat sorunu muydu? Yoksa evimin üstünde ya da yakınında asılı duran bir gemi miydi? Asla bilemeyeceğim ve bu hala beni bugüne kadar korkutuyor.

Gönderen … Madisoniacone
[comments]

“Hum” için 9 yanıt

Muğla merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz cidden çok iyi, twitter da paylaştım 22-06-2020 08:22:30

Yalova merkezden ben doruk. Merhaba web siten valla dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 22-06-2020 08:44:46

Konya merkezden ben doruk. Slm paylaşımın vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 22-06-2020 21:14:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir