Komplolar alanında fikirlerini tartışmak ve paylaşmak isteyen bilinçli insanlardan önemini ortadan kaldırmak için buraya gelen bu denizaltı, robotlar, troller ve düpedüz tuhaflarla dolu olduğunu çok iyi biliyorum.

Bu gönderi uzun soluklu olacak ve üç ana İbrahimi din (Jeudizm, Hıristiyanlık ve İslam) hakkındaki görüşümü ve bunların bugünün sözü ve geçmişte anlayışımızın ötesinde nasıl alakalı olduklarını açıklıyor. İstediğini al, istediğini söyle, iyi ya da kötü, gerçekten umrumda değil. Bunu sadece okumak ve üzerinde düşünmek isteyenler için belgeliyorum ve belki bir şeylerin tıklanmaya başladığı bir ‘aha’ anı yaşıyorum. Kesinlikle benim içindi, bu yüzden paylaşmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu feragatnameyi, neye inandığınız ya da neye inanmadığınız umrumda olmadığımı paylaşmak için sunuyorum. Bir insan olarak, sizi seviyorum ve size saygı duyuyorum.

Şimdi noktaya gelelim… Tevrat, İncil ve Kuran’da belgelenen abrahamik peygamberlerin hayatları üzerine son zamanlarda çok araştırma yapıyorum. Fark ettiğim ortak bir tema, bu Peygamberlerin temelde modern komplo teorisyenleri olarak etiketlendikleri, çünkü halkları / ulusları ile paylaşılacak içgörüyü ve yaşam hakikatini bulduklarını ilan etmeleriydi. Derin kavrayışlarını ve öğretilerini insanlarıyla paylaşmaya çalıştıktan sonra; pek kimsenin anlayamayacağı veya anlayamayacağı bir şeye inandıkları için dışlanmış, dışlanmış ve aşağılanmışlardı. Bu dini metinlerin, bu ulusların çoğunun müreffeh ve gelişmiş olduğunu da vurguladığına dikkat edin. Kibir doluylardı ve nihayetinde bok olduklarını düşündüler. Teknolojilerinin bizimkinden çok daha gelişmiş olup olmadığını kim söyleyebilir? Bunu kanıtlayamayız, ancak yapabileceğimiz şey, modern komplolara ve bu kitaplarda paylaşılan hikayelere atıfta bulunmaktır. Nuh’un aslında Atlantis’ten geldiğine inanıyorum, bu büyük bir teknolojik olarak gelişmiş uygarlık şimdi tamamen gözlerimizden boğulmuş durumda. Diğer bir örnek, açık bir şekilde, zamanlarının peygamberinin sözlerine aldırış etmeyen ve gezegensel varoluşun yüzünden silinen bir medeniyet olan Lemurya’dır. Buradaki ortak tema, bu medeniyetlerin kendilerini Tanrı olarak görmeleri ve saf cehalet içinde putlara taparak ve tek İbrahimi Tanrı’yı ​​tanımayarak yaşamalarıdır. Bunu oldukça ilginç buluyorum çünkü İbrahim’in Kanannlılar döneminden olduğunu da görebiliyoruz – Baal ve Molloch’a tapan ve çocukları kurban eden ve diğer bazı pislikler yapan aynı insanlar. Bu aynı ritüellerin bugün Hollywood’un elit kesiminde binlerce yıl önce devam etmesi bir tesadüf mü? Ben de dahil olmak üzere birçok kişinin dünyamızın durumunu gözlemlerken depresyonda olması da bir tesadüf mü? İnsanlar cehalet içinde yaşarlar ve hiçbir sonucun olmadığını ve kişinin hazcı bir yaşam için çaba göstermesi gerektiğini söyleyen ana akım bir batı kültürü tarafından şartlandırılmışlardır. Tik Tok, ünlülere tapınma ve binlerce cinsiyet sonra, kendimizi peygamberlerinin sözlerine aldırış etmeyen önceki medeniyetlerle aynı kavşakta buluyoruz. Belki de bu, bir köle gibi Tanrı’ya ibadet etmekle ilgili değildir, daha ziyade, bugün ve çağda çoğunluk tarafından kaybolmuş gibi görünen yapılandırılmış onur ve ahlakla bir yaşam sürmekle ilgilidir. Ayrıca Tanrı ve Şeytan’ı yüksek benliğimiz ve egomuza da atıfta bulunabiliriz. Tüm bunların mecazi olduğuna inanıyorum, ancak insanlar uygun gördükleri şekilde yorumlayabilirler. Bu kitapları ve peygamberlerin bireysel yaşamlarını incelerseniz gerçekten çılgınca bir şey. Hiçbirinin kötü niyeti yoktu. Hepsi de insanların kendilerinin tek bir iyi olduğunu kabul etmelerini ve sahte tanrılara / putlara tapmayı bırakmalarını istiyordu. Sahte putlara her zamankinden daha çok tapan bir toplumda yaşıyoruz. Sanırım yakında olsun ya da olmasın, gelecek olana sahip olacağız. Daha önce yapıldığı gibi başka bir medeniyet sıfırlaması olacağına inanıyorum.

Yapılabilecek başka birçok ima var ve ayrıca bu habercilerin ve ailelerinin mezarları, mezarları ve tarihi yerleri de var ki bu da tüm bunları bir peri masalı yapmıyor. Siz destekleseniz de desteklemeseniz de din ve değerlere karşı açıkça bir savaş var. Biz insanlar olarak her şeyi çözdüğümüzü düşünüyoruz ve bu hayat bu. Umarım bu yazıyı anlayanlar biraz daha derinlemesine düşünmeye çalışırlar ve kendi araştırmalarını yaparlar çünkü bu sizi gerçekten uçurur.

Author

30 Comments

1. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Merhabalar siten gerçekten çok iyi, tebrikler , memo – 89

2. Erzincan merkezden ben Hasan. Mrb paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 27-04-2021 05:54:42

3. Karaman merkezden ben gaye. Slm web sitesi gerçekten mükemmel, saolun 27-04-2021 05:57:48

4. Slm web siteniz gerçekten hayran bıraktı, face de paylaştım

5. Uşak merkezden ben ziya. selam arkadaşlar web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-04-2021 07:21:45

6. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Slm sayfan harbiden mükemmel, teraziye tıkladım , gaye – 130

7. Ağrı merkezden ben gaye. Merhabalar web siten inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 27-04-2021 07:44:28

8. Merhaba siteniz valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

9. Diyarbakır merkezden ben doruk. Selam sayfa inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-04-2021 07:55:09

10. Konya merkezden ben banu. Slm siten inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 27-04-2021 08:15:10

11. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım

12. Bolu merkezden ben ziya. Merhabalar web siten gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım 27-04-2021 08:17:26

13. Yozgat dan kimler var. İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum . Slm siten harbiden ilgi uyandırıcı, saolun , Emine – 188

14. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Merhabalar siteniz harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , ahmet – 277

15. Muş dan kimler var. İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , doruk – 78

16. Tunceli merkezden ben ahmet. Selamlar web siteniz inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım 27-04-2021 08:29:02

17. Trabzon merkezden ben hatice. Merhaba sayfanız inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 27-04-2021 08:40:16

18. Sakarya merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar sayfanız valla iyi, saolun 27-04-2021 08:40:28

19. elif yılmaz Reply

Zonguldak dan kimler var. İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum . Selam sayfan valla çok hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 217

20. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Merhaba sayfa valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 101

21. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Selam sayfa vallaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 83

22. Bingöl dan kimler var. İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum . Selamın aleyküm sayfa valla iyi, linkedinde paylaştım , memo – 11

23. Bu konu : ” İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi iyi, face de paylaştım , banu – 241

24. selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım

25. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

26. elif yılmaz Reply

Selam bu web sitesi ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım

27. Erzincan dan kimler var. İbrahimî Dinler hakkındaki yorumum . Slm siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sağolun , ziya – 205

28. Siirt merkezden ben hatice. Selam web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 14-05-2021 23:47:47

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link