Kategoriler
Genel

İdeolojik Yıkım aşamalarında ABD (eğer varsa) nerede?

Başka bir alt kişiden biri eski KGB’den Yuri Bezmenov’a bağlantılar gönderdi açıklayan 4 aşama komünizme giden yolun. Bir yorumla cevap verdim, ancak konuyla alakasız olduğu için muhtemelen silinecek.

Ama bu bence yapmamız gereken bir konuşma. Teorim şu şekildedir:

ABD’de tartışacağım 1. aşama (Demoralizasyon), Afganistan ve Irak ile yapılan savaşların başlangıcında, kitlesel protestoların gerçekleşmeye başladığı 2002/2003 yılları arasında yürürlüğe girdi. Bu sırada giderek daha şiddetli protestolarla huzursuzluğu test etmeye başladılar ve yurtseverliğe karşı duyarlılık medyada ve eğitimde hızla kanamaya başladı.

Sonra Obama döneminde 2. aşama gerçekten 2016’da açıkça doruğa ulaşarak mükemmelliğe ayarlandı. 2016 yılına kadar Occupy protestoları ve ilk BLM protestoları yaptınız. Daha sonra 2016’da, medya ya da kolejler olsun, ırkçı ve bağnaz duyguları kitlesel ölçekte çalkalayan her ana akım kurumunuz vardı, sadece ırkçı ve bağnaz olarak kabul edilmeyen herkesi ateşlemek için.

Şimdi, 2. ve 3. aşamalar arasında bir yerdeyiz. 2016’dan bu yana 2. aşamaya karşı biraz gerileme yaşanıyor ve kitle iletişim araçları işten çıkarmaları, aşırı seslerin çoğunu da doğal olarak kaldırdı. Ama hala 3. aşamayı tetiklemeye çalışıyorlar – özellikle nasıl olduklarına dikkat edin Yükseltçoğunluk ana nedenleriyle empati kurduğu zaman ekstremite ölçeği. En son örnek, George Floyd’un cinayetinin haksız olduğu ve polisle ilgili bir şey yapılması gerektiği konusunda oybirliğiyle yapılan anlaşma ile … bu yüzden komünistler konuşmayı daha makul bir şey yerine daha aşırı bir şeye (“polisi ortadan kaldır”) kaydırdılar.

“İdeolojik Yıkım aşamalarında ABD (eğer varsa) nerede?” için 32 yanıt

Sakarya merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım 17-06-2020 23:49:44

Düzce merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 24-06-2020 13:51:33

Kahramanmaraş merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımın vallaha çok güzel, teşekkürler 16-07-2020 13:47:01

Niğde merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi hayran edici, sağolun 05-08-2020 04:07:23

Muğla merkezden ben ziya. Selam herkese bu web sitesi gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım 17-08-2020 02:10:41

Trabzon merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 20-08-2020 14:35:43

Çankırı merkezden ben ahmet. Merhaba sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 24-08-2020 05:55:55

Muş merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım 25-08-2020 11:11:51

Edirne merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşım gerçekten mükemmel, face de paylaştım 11-09-2020 14:35:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir