Kategoriler
Genel

İki Hinckley Masalı: Edward M. Richardson adında, John Hinckley ile aynı anda “Taksi Şoförü” nü seven, Başkan Reagan'ı öldürmek ve Jodie Foster'ı takip etmek isteyen, dengesiz bir adam daha vardı.

Edward Richardson bir taklitçi değildi, çünkü Hinckley ve birbirinden habersiz, aynı yerlerin çoğuna aynı anda ayrı ayrı gidiyorlardı.

Suikast potansiyelinin ardındaki 'Mançurya Adayı' deseni

“Bay Richardson ve Bay Hinckley arasında bir dizi paralellik ortaya çıktı. Her ikisi de 'Taksi Şoförü' ve 'Carny' gibi filmlerin yıldızı olan 18 yaşındaki Bayan Foster tarafından büyülendi. Her ikisi de New Haven'daki Park Plaza Otel'de kısa bir süre kaldı ve Miss'e mektup gönderdi. Gayretlendirmek. Her ikisi de kısa bir süre önce Denver'ın hemen dışında, Lakewood, Colo. Her ikisi de iş bulamamışlardı ve Cumhurbaşkanına karşı harekete geçtikleri iddia edilen haftalar önce ülke çapında çok az amaçla sürükleniyor gibi görünüyordu. ”

“Yukarı Darby Lisesi'nde, İngilizce öğretmeni Jean Smith, Bay Richardson'ı en sevdiği öğrencilerden biri olarak hatırlattı. 1976'da mezun olmuş ve geçen baharı ziyaret etmek için geri dönmüştü. Bayan Smith, “ gerçeklikten kopuk görünüyordu '' dedi. “ Tutarsızdı, '' diye devam etti, '' Hayatının ipliğini kaybetmiş gibi görünüyordu. Kaybolmuş gibiydi. Saldırgan ve düşmanca görünmüyordu. '' https://www.nytimes.com/1981/04/09/nyregion/tests-set-for-man-charged-in-threat.html

“Hem Hinckley hem de Richardson Mart ayı başında Denver'ın bir banliyösü olan Lakewood, Colo'daydı ancak Gizli Servis, ikisi arasında herhangi bir bağlantı olduğuna dair hiçbir kanıt ortaya çıkmadığını söyledi.”

“Richardson'ın Hinckley'e yaptığı atıflara ve“ ikisinin iddia edilen eylemlerinde ya da geçmişlerinde görülen benzerliklere ”rağmen, şu anda konserde ya da herhangi bir plan ya da komplonun bir parçası olarak hareket ettiklerine dair hiçbir kanıt yok.” https://www.upi.com/Archives/1981/04/09/A-federal-grand-jury-today-indicted-Edward-Richardson-on/3492355640400/

“Anonim bir mektup 25 Mart'ta Grand Junction, Colo'dan postalandı ve 30 Mart'ta La Baton Rouge'daki 'Evangelist' dergisi tarafından aldı ve Pazartesi günü bulunan ve Edward Richardson tarafından yazıldığı iddia edilen bir mektupla neredeyse aynı olan ifadeleri içeriyordu. dedi kaynaklar. ”

Bekle … Hinckley 25 Mart'ta Denver'dan ayrıldı. Aynı gün Richardson tarafından yazıldığı düşünülen tehdit edici bir mektup Colorado'dan bir dergiye gönderilir ve Hinckley'nin Reagan'ı vurduğu gün alınır.

“Dergi personelinin abone kayıtlarında“ sınırlı bir arama ”yaptığını, ancak Hinckley'nin ya da Richardson'ın adını aralarında bulamadığını söyledi.”

https://www.upi.com/Archives/1981/04/08/Investigators-are-looking-into-similarities-between-two-letters-threatening/6620355554000/

"Bay. Richardson, Symbionese Kurtuluş Ordusu Charles Manson ve radyo vaizi Rev. Carl McIntire'e büyük ilgi duydu. ”

“Birkaç komşu, geçen iki yıl içinde, Bay Richardson'nin Katolikliği ön plana çıkardığını ve` `yeniden doğmuş bir Hıristiyan '' olduğunu söyledi. Komşulardan biri, bir süre için, Bay Richardson'ın Florida."

https://www.nytimes.com/1981/04/08/nyregion/man-22-is-arrested-in-manhattan-for-threatening-the-president-s-life.html

"Bay. Richardson Yargıç Burns'e notları yazdığını ancak tehditleri asla gerçekleştirmeyi amaçlamadığını söyledi. “ Genç bir Yale sinema oyuncusu hakkında uyuşturucu kaynaklı bir fantezi yüzünden yaptım '' dedi.

https://www.nytimes.com/1981/07/14/nyregion/man-who-sent-note-threatening-reagan-enters-a-guitly-plea.html

Not: Edward Michael Richardson'a ne olduğunu bulamadım.

Jodie Foster ve Yale Üniversitesi?

Jodie Foster, Yale'ye davet edildi. Foster’ın babası Lucius Fisher Foster III'dü. Yale mezunu, süslü bir USAF teğmen albay ve bir emlak komisyoncusu idi.

“Yale aslında sarı dişlerimi tozlu tuğlaya ve sarmaşıklara batırmaya davet etti. Sadece bazı doğu tsurlarıyla kapla, şansımı saçımı yağla ve akademinin derinliklerine dalmamı izle. ”

-Jodie Foster

Jodie Foster Aklını mı Kaybetti?

Esquire'in Ekim 1980 sayısının kapağı tuhaf. Yale gömleğinde, kafasına bir silahı işaret eden bir kadına sahiptir.

* Ekim 1980'de bu zamana kadar John Hinckley, Jr. Başkan Jimmy Carter ve Sen. Ted Kennedy'yi takip ediyordu. Tabii ki, ikisi de Reagan-Bush 1980 kampanyası için rekabet ediyorlardı.

Eğer sinsi sinsi MK-Ultra patsys varsa, bu tür şeylere aşina bir yere yakın olsanız iyi olur …

Yale'nin zihin kontrolü deneyleri geçmişi var

“Daha sonra, Gizli Servis'e göre Hinckley'nin Foster'la olan takıntısını paylaşan bir başka tuhaf bükülme olan 22 yaşındaki Edward Michael Richardson, yüklü bir tabanca taşırken geçen hafta Manhattan'da tutuklandı. Başkanın hayatını tehdit etmekle suçlandı ve bildirildiğine Foster'a bir mektup yazmıştı. Federal savcılar, Richardson'ın Hinckley'nin serbest bırakılmasını talep eden ve Foster'ın yurtlarının kısa bir tahliyesine neden olan bir bomba tehdidine telefon etmeyi de kabul ettiğini söyledi. Anlaşılır şekilde, baskı arttıkça, Jodie dersleri kaçırdı. ”

https://people.com/archive/cover-story-fosters-fanatic-vol-15-no-15/

“İki Hinckley Masalı: Edward M. Richardson adında, John Hinckley ile aynı anda “Taksi Şoförü” nü seven, Başkan Reagan'ı öldürmek ve Jodie Foster'ı takip etmek isteyen, dengesiz bir adam daha vardı.” için 23 yanıt

Sinop merkezden ben banu. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım 19-02-2020 12:17:29

Edirne merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşımınız gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım 22-02-2020 14:07:58

Osmaniye merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 26-02-2020 06:22:18

Yozgat merkezden ben gaye. Selamlar sayfanız vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 05-03-2020 21:20:06

Rize merkezden ben gaye. Selam herkese siteniz inanılmaz çok iyi, sağolun 05-03-2020 21:40:28

Gümüşhane merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın vallaha çok iyi, teşekkürler 06-03-2020 21:28:41

Muğla merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, twitter da paylaştım 11-03-2020 03:16:15

Bartın merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siten inanılmaz çok güzel, teşekkürler 14-03-2020 02:58:15

Niğde merkezden ben Aylin. Slm bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-03-2020 00:22:07

Ağrı merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 22-03-2020 13:04:50

Diyarbakır merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfa harbiden güzel, teşekkürler 22-03-2020 14:44:37

Bilecik merkezden ben gaye. Selam paylaşımınız gerçekten güzel, face de paylaştım 28-03-2020 11:01:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir