Kategoriler
Genel

İki Yol

Şimdi haber tekrar ediyor ve tekrarlamak ve normale dönmenin tek yolunun bir aşı olmak olduğunu düşünüyorum, düzeltmenin geldiğine ikna oldum. Sanırım bizim için iki yol var.

Yol # 1 (Mavi Hap)

Korkmaya ve kızgın olmaya devam ediyoruz, bu da bizi manipülasyona karşı savunmasız hale getiriyor. Hastalanmaktan korkuyoruz. İzlenmekten korkuyoruz. Tutuklanmaktan korkuyoruz. Birbirimizden korkuyoruz. Bu yüzden “onlar” dediklerini yapıyoruz. Sonuçlar:

İstedikleri zaman, hepimizi ya da sadece herhangi birini yapabilir, evde kalabilir, işlerimizi kapatabilir, tüm bilgilerimizi kontrol ettikleri ağlar üzerinden alabilirler.

Bu tedaviyi anlamasak veya istemesek bile, bize ve çocuklarımıza tıbbi tedaviyi zorlayabilirler. Hasta olmasak bile, doğru olabilecek veya olmayabilecek tıbbi testlere dayanır.

Bu aynı zamanda her gün gittikçe daha az yasal gücümüz olduğu anlamına gelir, çünkü mahkemeler kendilerinden önce getirilmeyen davalara karar veremezler, bu nedenle her tartışmasız kararname “yeni bir normal” olur.

Bu, zorla aşılama, dijital dövmeler, sürekli izleme ve çocuklarımızı asla farklı bir şey bilmeyecek şekilde yetiştirme olasılığı anlamına gelir.

Muhaliflerin restoranlara, marketlere, kamusal alanlara ve diğer insanların şirketlerine erişiminin reddedilebileceği ve muhtemelen çok daha kötü olduğu anlamına gelir.

Yol # 2 (Kırmızı Hap)

Bu an, yaşamımız boyunca insan özgürlüğü için en büyük fırsattır ve öfke olmadan cesaret göstermemiz bizim elimizde.

Dışarı çıkın, işletmeleri açın ve destekleyin, konuşma özgürlüğü ile basın ve din ve toplanma kullanın, sahilde yüzün, iletişim kurun, paylaşın ve birbirini desteklemenin yeni yollarını bulun çünkü birbirimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Çevrenizi genişletin, farklı görüşlere sahip insanlara ulaşın ve ortak bir zemin bulmak için zor ve zor bir iş yapın. Ve yapamadığınız zaman, en azından birbirlerine karşı iyi davranın.

Yanlış olan şeylere “hayır” deyin ve bunu yaparak neyin doğru olduğunu bilen kısmınıza “evet” diyeceksiniz.

Hastalanma şansınız, eleştirilme şansınız ve tutuklanma ve mahkemede ayağa kalkma şansınız var. Bu şeylere sabır, cesaret ve kendimizden daha büyük bir amaca hizmet ettiğimiz bilgisi ile katlanmak zorundayız.

Birçoğumuzun her zaman geleceğini bildiği bir ödünleşmedir: özgürlüğün neslimizle ölmemesini sağlamak için tutuklama ve alay, güvenlik ve emniyet riskini almalıyız.

İmkansız görünüyor, ama Fransız Devrimi’nin de yaptığına eminim. Bunun doğru bir öfke ile kazanacağını düşünmüyorum, çünkü bu giyotinlere ve Napolyon’a yol açtı. Sanırım ihtiyacımız olan araçlar şefkat, samimiyet ve inançlarımızın cesareti.

Kimse bunu bizim için yapmayacak ve karizmatik liderlere ya da büyük jestlere ihtiyacımız yok. Korku karşısında kararlılık gösterirsek, her birimiz ışıltılı ve ilham vericiyiz.

Hangi yolu seçeceğimi biliyorum ve korkuyorum. Çok, çok korkuyorum. Benimle olduğunu bilmek çok daha kolay olurdu.

“İki Yol” için 5 yanıt

İstanbul merkezden ben doruk. Selam bu web sitesi yeminle iyi, linkedinde paylaştım 20-05-2020 21:37:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir