Kategoriler
Genel

“İkinci dalga” neredeyse garanti ediliyor mu?

Şahsen, virüsün gerçek olduğuna inanıyorum. Ekleyebileceğim kötü bir gripten daha tehlikeli olmadığını düşünüyorum. Sanırım sayıları şişiriyorlar. Bazıları bunun argümanını görebildiğim şeyin bile olmadığını düşünüyor.

Fakat bunun “ikinci dalgası” bu noktada neredeyse garanti ediliyor mu? Sadece farkında olduğum için, medyanın bunu sürekli kafamızda deldiğini fark ettim. Bize, “virüsün tekrar başlayacağı kurallara uymazsak” der. Hiç bir artış gördük mü? Hiçbir hastane istila edilmedi .. ama morglar kanser gibi tüm bu durumların teşhis edilmediği zaman olacak çünkü taramalar ve randevular birkaç yıl içinde korona korkusundan iptal edildi.

Şimdi kafalarımıza ikinci bir dalga tehlikesi açıyorlar … bu nasıl mümkün olabilir? Bir kez virüse sahip olduğumuzda bağışık olmamız gerekiyor. Hangi aşı paradoksu getiriyor .. bağışıklık alamıyorsanız (bir şekilde ????) o zaman bir aşı nasıl ve ne yapacak? Vücudunuzun ikinci kez virüse karşı savunmak için yaptığı antikorlar işe yaramazsa, bir aşıdaki fark nedir? Aynı şeyi yapıyorlar.

Sanırım ikinci bir dalga üretecekler. Hatta daha önce medyada zaten var, bu yüzden ne zaman uyursunuz. panik halkı ve onlara hayatı normal şekilde döndürecek olan tek şeyi aşılamaktır. Ama neden?

Bence birçok insan bu kilitlenmeye bu kadar erken uyum sağladı, çünkü bunun kısa ömürlü olacağını düşündüler. Bunu, denize girmeden ve insanlar uyanmadan önce ellerinden geldiğince sürüklemeye çalıştıkları açıktır. İnce bir çizgi var. İnsanları atmak ve sakinleştirmek için kilitlenmenin “hafifletilmesi”.

““İkinci dalga” neredeyse garanti ediliyor mu?” için 22 yanıt

Hatay merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfan harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 18-05-2020 14:35:38

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, saolun 20-05-2020 22:13:53

Bayburt merkezden ben ali. Mrb paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler 03-06-2020 03:05:21

Elazığ merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfanız ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 04-06-2020 18:09:16

Konya merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim mükemmel, face de paylaştım 15-06-2020 16:03:33

Şanlıurfa merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım 20-06-2020 03:24:06

Muğla merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 24-06-2020 05:51:15

Şanlıurfa merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfan süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım 02-07-2020 22:07:56

Ardahan merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım 14-07-2020 16:38:41

Sakarya merkezden ben banu. Merhabalar siteniz gerçekten çok güzel, teraziye tıkladım 06-08-2020 20:59:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir