Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok, ama hesaplamayı kendin yap. Ölü sayısı artmıyor. Şimdiye kadarki en büyük savaşı yapın, Stalingrad. Bize 1 milyondan fazla Rus askerinin öldürüldüğü söylendi. İnanılır. Yaklaşık 10 mil karelik bir alanda. Tamam, çok daha az inandırıcı. O halde, bu milyon askerin çoğunun volga boyunca küçük, yavaş teknelerle nakledildiğini hesaba katın. Rusya yakıt sıkıntısı yaşarken. Hiç inandırıcı değil. Belki Almanlar Volga’yı geçerken 1 milyonu öldürdüler? Hava üstünlüğüne sahip olsalardı ve topçu birliğini idare edebilirlerse olabilirdi (yapamazlardı, o sırada komutanlar bunu şehri alamamak için büyük bir neden olarak gösterdiler; tam anlamıyla açlıktan ölüyorlardı ve yapamazlardı. Ordularına yiyecek sağlamak, 1 milyon düşmanı öldürmek için çok daha az cephane sağlamak). Ama bu sadece bir örnek. İwo jima’ya bak. Orada 20 bin Japon’un öldüğü söylendi. Hiç orada bulundun mu? Bırakın savaştıkları 75 bin Amerikalıyı, 20 bin insan oraya bile sığmaz. Tek tek savaşlar için resmi kia sayıları, savaşın toplamıyla eşleşmiyor bile. Rakamlar nedense şişirilmiş. Idk neden, ancak cep hesaplayıcısı, lojistik bilgisi, bazı nüfus sayımı verileri ve bazı ilk elden coğrafi referanslar (veya bazı iyi haritalar) olan herkes bunu anlayabilir.

Author

11 Comments

1. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha mükemmel, teşekkürler

2. Mersin merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfa ciddiyim hayran edici, saolun 28-02-2021 04:05:18

3. Gürbüz Reply

Tokat dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı ölü sayısı tamamen abartılıyor . selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim güzel, saolun , Gürbüz – 474

4. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı ölü sayısı tamamen abartılıyor ” çok güzel. Selamlar paylaşımın süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 97

5. Siirt merkezden ben memo. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 14-03-2021 00:55:52

6. Selam paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, saolun

7. Kırklareli dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı ölü sayısı tamamen abartılıyor . merhaba arkadaşlar sayfa inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler , memo – 336

8. Ağrı merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siten süper ötesi mükemmel, sağolun 11-04-2021 17:04:14

9. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

10. Yozgat dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı ölü sayısı tamamen abartılıyor . Mrb siten harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 462

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link