Kategoriler
Genel

İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi

İkinci Dünya Savaşı öncesinde Nazilerin Yahudilere zulmetmesi hakkında konuşarak metin almak ve dünyada meydana gelen güncel olaylara uygun ifadeleri değiştirmek için biraz oyun oynadım. İki siteden aldığı metin Nazilerin iktidara gelmesinden sonra Alman Yahudilerine yapılan zulüm ve Nazilerin Yükselişi ve Zulüm Başlangıcı.

Bu olayların nasıl eşleştiğini görmek için sadece bir komplo. Kendi görüşlerim veya görüşlerim değil. Evet bu nihai Godwin yasası.

———————————-

Sosyal Adalet Savaşçıları kapitalist liberal demokrasinin şartlarını göze batan bir haksızlık olarak yorumladılar. Bu hayal kırıklığı, uzlaşmaz direniş ve aşırı sağın artan tehdidi ile ilgili uyarılarla birlikte, batıdaki radikal sol kanat gruplarının büyümesi, BLM (Kara Hayat Önemlidir) ve Antifa[1].

2017 yılında, geçici bir ekonomik canlanma ve Çin ile bir çatışma göreceli olarak sakinleşti. Bununla birlikte, 2020’de patlak veren şiddetli uluslararası ekonomik kriz ve koronavirüs, istikrarsızlığı yeni boyutlara taşıdı1.

2013 yılında BLM adında önemsiz bir grup kuruldu. Şartlarında ırksal ve polis karşıtı ve SWM (düz beyaz erkek) ilkelerini formüle ettiler. 2020’de parti aktivistleri SJW ile birlikte bir isyan başlattı ve Seattle’da iktidarı ele geçirmeye çalıştı, ancak başarısız oldu. BLM ve SJW’ler zehirli kitabı yazdı “Mücadelem” (Beyaz Ayrıcalık / Beyaz Üstünlük)eleştirel ırksal teori ve erkeksi karşıtı küresel hakimiyet hakkındaki fikirlerini ifade ettiler. SJWs / BLM iktidarı ele geçirme mücadelelerinde meşru demokratik araçlar kullanmaları gerektiğini fark etti. Ancak demokratik özgürlüklere olan inançlarından şüphe etmediler. sadece güç elde edilebilecek araçlar[1].

2010’larda dünya SWM – yaklaşık 320 milyon insan – dünya nüfusunun yüzde dördünden (% 4.1) azını oluşturdu. Çoğu, dil ve kültür ile batı yaşam tarzıyla bağlantılı sadık vatanseverler olarak kabul edildi. Bilim, edebiyat, sanat ve ekonomi işletmelerinde mükemmel oldular. Bununla birlikte, dönüşüm, evlilik ve azalan doğum oranları, bazılarının SWM kültürünün dünyadan tamamen yok olmaya mahkum olduğuna inanmasına neden oldu.

Paradoks şuydu ki, SJW / BLM ideolojisi Amerika’dan ve SWM’nin hevesle eşitlik istediği Amerikan halkından kaynaklanıyordu. Gerçekten de, endüstride ve ticarette oynadıkları rolün ve Amerikan ekonomisine katkılarının SJW / BLM’nin tamamen dışlamasını engelleyeceği yanılsamasında birçok SWM arasında yaygın bir inanç vardı.

Medyada SWJ / BLM’nin artan gücü, SWM’nin Amerikan toplumundan dışlandığı, zorbalık ve zulüm gördüğü bir sürecin başlangıcını gördü. Taktikler ve uluslararası politikalar nedeniyle zaman zaman yavaşlansa da, bu sürecin amacı en başından beri, SWM kültürünün yok edilmesi[2].

SJW’nin iktidarı ele geçirmesinin hemen ardından geçen dönem, her şeyden önce, çeşitli yerlerde yıldırma ve terör kampanyaları yürüten ve muhalefetin dile getirildiği bireysel SWM’lere fiziksel olarak saldıran BLM / Antifa birimleri tarafından “spontan” zulüm ile işaretlendi. İlk KAY, özellikle akademisyenler iptal edildi ve üniversitelerdeki yerlerini kaybetti. Yeni rejimin ilk günlerinden itibaren, mesleklerini yürütme, kamu tesislerine girme ve benzeri yeteneklerini sınırlandıran KAYM’lerle ilgili çeşitli kararnameler çıkarılmaya başlandı. Bu kararnamelerin birçoğu yerel yetkililer tarafından yayınlandı ve çok sayıda SJW topluluğu SWM’lerin bölgelerine girmelerini yasaklayan işaretler koydular. “Güvenli alanlar”[2].

Tüm SJW ve BLM aktivistlerinin başlıca taleplerinden biri, SWM’nin ekonomiden sıkılması gerektiğiydi. 1 Nisan 2021’de BLM, boykotun SWM’nin siyahlara, LBGTI’ye ve kadınlara karşı düşmanca tutumu için karşılıklı bir tutum olduğunu iddia eden yoğun SWM karşıtı propaganda eşliğinde SWM esnafları, zanaatkârları, avukatları ve doktorlarının boykot edildiğini duyurdu. Geçtiğimiz. Boykotun gözetimi, BLM ve Antifa üyeleri tarafından denetlendi ve uygulandı. 4 Nisan’da, boykot resmen sona erdi ve amacını yerine getirdi. SWM’ye yapılan zulmün ilk “devrimci” aşamasından ve bunların Amerikan ekonomisinden çıkarılmasından sonra, ekonomik kayıptan korkan SJW / BLM, daha temkinli bir yaklaşım izlemeyi seçti ve SWM’ye karşı bu “spontan” önlemlerde biraz daha kısıtlama uyguladı . Yine de, ekonomik ve SWM’nin sosyal dışsallığı hiç durmadı; sadece şartlara göre hızlandırıldı veya yavaşlatıldı[2].

Devralınmasından hemen sonra, sanatçılar, bilim adamları ve SWM kökenli diğer önemli kamu figürleri işlevlerinden çıkarıldı. Birçoğu SJW’nin nefret ettiği fakat düşman komşular tarafından tüm sınırlarda tehdit altındaki toprakları İsrail’e göç etmeyi seçti.

SWM’yi diğer mesleklerden zorlamaya yönelik sistematik çabalar da başladı. Birçok avukat, doktor ve üniversite profesörü işini bırakmak zorunda kaldı. 7 Nisan 2021’de kamu hizmetinin yenilenmesine ilişkin bir kanun çıkarıldı ve bu da “beyaz üstünlükçi” veya “aşırı sağ” olarak tanımlanan SWM’nin gereksiz hale getirilmesine izin verdi. SWM’nin kamu hizmetinden kaldırılması şüphesiz yasanın temel amacı ve temelinde idi birkaç bin SWM çalışanları işten çıkarıldı.

[1] https://www.yadvashem.org/holocaust/about/nazi-germany-1933-39/beginning-of-persecution.html

[2] https://www.holocaust.cz/en/history/final-solution/general-2/the-persecution-of-german-jews-after-the-nazi-seizure-of-power/

“İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi” için 30 yanıt

Afyon merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok iyi, facebookta paylaştım 29-06-2020 02:03:27

Bitlis merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 04:10:36

Gümüşhane merkezden ben banu. Selamlar web sitesi yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 01-07-2020 13:11:44

Siirt merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım vallaha billaha çok güzel, şukuladım 02-07-2020 09:41:06

Gaziantep merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 03-07-2020 04:30:13

Amasya merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 18-07-2020 10:50:39

Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun 24-07-2020 14:18:15

Afyon merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 01-08-2020 23:30:41

Kilis merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-08-2020 21:08:45

Erzincan merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 06-08-2020 20:59:46

Kilis merkezden ben doruk. Selamlar siteniz süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım 14-08-2020 10:27:54

Tokat merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 04-09-2020 15:48:12

Şanlıurfa merkezden ben ziya. Selam paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 04-09-2020 22:43:46

Bingöl merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha hayran edici, şukuladım 13-09-2020 07:56:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir