İkinci Dünya Savaşı öncesinde Nazilerin Yahudilere zulmetmesi hakkında konuşarak metin almak ve dünyada meydana gelen güncel olaylara uygun ifadeleri değiştirmek için biraz oyun oynadım. İki siteden aldığı metin Nazilerin iktidara gelmesinden sonra Alman Yahudilerine yapılan zulüm ve Nazilerin Yükselişi ve Zulüm Başlangıcı.

Bu olayların nasıl eşleştiğini görmek için sadece bir komplo. Kendi görüşlerim veya görüşlerim değil. Evet bu nihai Godwin yasası.

———————————-

Sosyal Adalet Savaşçıları kapitalist liberal demokrasinin şartlarını göze batan bir haksızlık olarak yorumladılar. Bu hayal kırıklığı, uzlaşmaz direniş ve aşırı sağın artan tehdidi ile ilgili uyarılarla birlikte, batıdaki radikal sol kanat gruplarının büyümesi, BLM (Kara Hayat Önemlidir) ve Antifa[1].

2017 yılında, geçici bir ekonomik canlanma ve Çin ile bir çatışma göreceli olarak sakinleşti. Bununla birlikte, 2020’de patlak veren şiddetli uluslararası ekonomik kriz ve koronavirüs, istikrarsızlığı yeni boyutlara taşıdı1.

2013 yılında BLM adında önemsiz bir grup kuruldu. Şartlarında ırksal ve polis karşıtı ve SWM (düz beyaz erkek) ilkelerini formüle ettiler. 2020’de parti aktivistleri SJW ile birlikte bir isyan başlattı ve Seattle’da iktidarı ele geçirmeye çalıştı, ancak başarısız oldu. BLM ve SJW’ler zehirli kitabı yazdı “Mücadelem” (Beyaz Ayrıcalık / Beyaz Üstünlük)eleştirel ırksal teori ve erkeksi karşıtı küresel hakimiyet hakkındaki fikirlerini ifade ettiler. SJWs / BLM iktidarı ele geçirme mücadelelerinde meşru demokratik araçlar kullanmaları gerektiğini fark etti. Ancak demokratik özgürlüklere olan inançlarından şüphe etmediler. sadece güç elde edilebilecek araçlar[1].

2010’larda dünya SWM – yaklaşık 320 milyon insan – dünya nüfusunun yüzde dördünden (% 4.1) azını oluşturdu. Çoğu, dil ve kültür ile batı yaşam tarzıyla bağlantılı sadık vatanseverler olarak kabul edildi. Bilim, edebiyat, sanat ve ekonomi işletmelerinde mükemmel oldular. Bununla birlikte, dönüşüm, evlilik ve azalan doğum oranları, bazılarının SWM kültürünün dünyadan tamamen yok olmaya mahkum olduğuna inanmasına neden oldu.

Paradoks şuydu ki, SJW / BLM ideolojisi Amerika’dan ve SWM’nin hevesle eşitlik istediği Amerikan halkından kaynaklanıyordu. Gerçekten de, endüstride ve ticarette oynadıkları rolün ve Amerikan ekonomisine katkılarının SJW / BLM’nin tamamen dışlamasını engelleyeceği yanılsamasında birçok SWM arasında yaygın bir inanç vardı.

Medyada SWJ / BLM’nin artan gücü, SWM’nin Amerikan toplumundan dışlandığı, zorbalık ve zulüm gördüğü bir sürecin başlangıcını gördü. Taktikler ve uluslararası politikalar nedeniyle zaman zaman yavaşlansa da, bu sürecin amacı en başından beri, SWM kültürünün yok edilmesi[2].

SJW’nin iktidarı ele geçirmesinin hemen ardından geçen dönem, her şeyden önce, çeşitli yerlerde yıldırma ve terör kampanyaları yürüten ve muhalefetin dile getirildiği bireysel SWM’lere fiziksel olarak saldıran BLM / Antifa birimleri tarafından “spontan” zulüm ile işaretlendi. İlk KAY, özellikle akademisyenler iptal edildi ve üniversitelerdeki yerlerini kaybetti. Yeni rejimin ilk günlerinden itibaren, mesleklerini yürütme, kamu tesislerine girme ve benzeri yeteneklerini sınırlandıran KAYM’lerle ilgili çeşitli kararnameler çıkarılmaya başlandı. Bu kararnamelerin birçoğu yerel yetkililer tarafından yayınlandı ve çok sayıda SJW topluluğu SWM’lerin bölgelerine girmelerini yasaklayan işaretler koydular. “Güvenli alanlar”[2].

Tüm SJW ve BLM aktivistlerinin başlıca taleplerinden biri, SWM’nin ekonomiden sıkılması gerektiğiydi. 1 Nisan 2021’de BLM, boykotun SWM’nin siyahlara, LBGTI’ye ve kadınlara karşı düşmanca tutumu için karşılıklı bir tutum olduğunu iddia eden yoğun SWM karşıtı propaganda eşliğinde SWM esnafları, zanaatkârları, avukatları ve doktorlarının boykot edildiğini duyurdu. Geçtiğimiz. Boykotun gözetimi, BLM ve Antifa üyeleri tarafından denetlendi ve uygulandı. 4 Nisan’da, boykot resmen sona erdi ve amacını yerine getirdi. SWM’ye yapılan zulmün ilk “devrimci” aşamasından ve bunların Amerikan ekonomisinden çıkarılmasından sonra, ekonomik kayıptan korkan SJW / BLM, daha temkinli bir yaklaşım izlemeyi seçti ve SWM’ye karşı bu “spontan” önlemlerde biraz daha kısıtlama uyguladı . Yine de, ekonomik ve SWM’nin sosyal dışsallığı hiç durmadı; sadece şartlara göre hızlandırıldı veya yavaşlatıldı[2].

Devralınmasından hemen sonra, sanatçılar, bilim adamları ve SWM kökenli diğer önemli kamu figürleri işlevlerinden çıkarıldı. Birçoğu SJW’nin nefret ettiği fakat düşman komşular tarafından tüm sınırlarda tehdit altındaki toprakları İsrail’e göç etmeyi seçti.

SWM’yi diğer mesleklerden zorlamaya yönelik sistematik çabalar da başladı. Birçok avukat, doktor ve üniversite profesörü işini bırakmak zorunda kaldı. 7 Nisan 2021’de kamu hizmetinin yenilenmesine ilişkin bir kanun çıkarıldı ve bu da “beyaz üstünlükçi” veya “aşırı sağ” olarak tanımlanan SWM’nin gereksiz hale getirilmesine izin verdi. SWM’nin kamu hizmetinden kaldırılması şüphesiz yasanın temel amacı ve temelinde idi birkaç bin SWM çalışanları işten çıkarıldı.

[1] https://www.yadvashem.org/holocaust/about/nazi-germany-1933-39/beginning-of-persecution.html

[2] https://www.holocaust.cz/en/history/final-solution/general-2/the-persecution-of-german-jews-after-the-nazi-seizure-of-power/

Author

93 Comments

1. Afyon merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok iyi, facebookta paylaştım 29-06-2020 02:03:27

2. Bitlis merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 04:10:36

3. Kırıkkale merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımın cidden güzel, sağolun 30-06-2020 11:02:10

4. Gümüşhane merkezden ben banu. Selamlar web sitesi yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 01-07-2020 13:11:44

5. Siirt merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım vallaha billaha çok güzel, şukuladım 02-07-2020 09:41:06

6. Gaziantep merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 03-07-2020 04:30:13

7. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha mükemmel, twitter da paylaştım

8. Amasya merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 18-07-2020 10:50:39

9. selamun aleyküm sayfan vallaha çok güzel, facebookta paylaştım

10. Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun 24-07-2020 14:18:15

11. Muş merkezden ben ali. Selam paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım 25-07-2020 21:27:29

12. Afyon merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 01-08-2020 23:30:41

13. Kilis merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-08-2020 21:08:45

14. Selam herkese siteniz valla çok iyi, twitter da paylaştım

15. Erzincan merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 06-08-2020 20:59:46

16. Merhaba siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler

17. Slm sayfanız inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım

18. Kilis merkezden ben doruk. Selamlar siteniz süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım 14-08-2020 10:27:54

19. Denizli merkezden ben ziya. Selam sayfa inan ki dikkat çekici, sağolun 18-08-2020 16:51:33

20. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

21. Selam sayfan harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım

22. Tokat merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 04-09-2020 15:48:12

23. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Selam paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 04-09-2020 22:43:46

24. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba siteniz yeminle hayran edici, tebrikler 10-09-2020 02:12:32

25. Bingöl merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha hayran edici, şukuladım 13-09-2020 07:56:55

26. Ağrı merkezden ben gaye. Selam paylaşımınız cidden iyi, twitter da paylaştım 26-09-2020 15:13:19

27. elif yılmaz Reply

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. Selam web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım 26-09-2020 17:55:47

28. Gürbüz Reply

Selam web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım

29. Antalya merkezden ben mehmet. Slm sayfan gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 02-10-2020 11:50:29

30. Siirt merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımın yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 05-10-2020 14:58:30

31. Niğde merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşım harbiden dikkatimi çekti, face de paylaştım 21-10-2020 08:25:31

32. selam arkadaşlar siten yeminle ilgi uyandırıcı, sağolun

33. Aydın merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım harbiden çok iyi, face de paylaştım 12-11-2020 12:23:21

34. Eskişehir dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selam herkese sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , ali – 169

35. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Selam herkese paylaşım yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , ali – 334

36. Siirt merkezden ben hatice. Merhaba herkese paylaşımın yeminle çok iyi, face de paylaştım 24-11-2020 00:31:43

37. Bartın dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . selam arkadaşlar siten inan ki güzel, şukuladım , Hasan – 343

38. Edirne dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . selam arkadaşlar siteniz valla mükemmel, teşekkürler , ziya – 16

39. Osmaniye dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Merhabalar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 197

40. Antalya merkezden ben ali. selamun aleyküm web siteniz harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 10-12-2020 15:58:37

41. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 264

42. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Mrb sayfa inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , elif yılmaz – 249

43. Selamın aleyküm siteniz harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

44. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler

45. Karabük dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Merhaba herkese siten vallaha çok iyi, facebookta paylaştım , – 246

46. Muğla merkezden ben gaye. Mrb siten inanki güzel, face de paylaştım 30-12-2020 13:38:56

47. Merhaba herkese sayfanız valla dikkat çekici, saolun

48. Bilecik dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selam paylaşımınız inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 56

49. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Selamlar paylaşım vallaha güzel, teraziye tıkladım , Emine – 313

50. Yalova merkezden ben . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım 12-01-2021 00:06:03

51. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım , ali – 409

52. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten harbiden hayran edici, şukuladım , ali – 82

53. Kilis dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim çok iyi, teşekkürler , memo – 55

54. Karabük merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım 19-01-2021 09:15:09

55. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Mrb siten yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım , doruk – 27

56. Bitlis merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler 24-01-2021 23:59:07

57. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 266

58. Konya dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selamlar paylaşım inanki iyi, teraziye tıkladım , hatice – 254

59. Gürbüz Reply

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siteniz inanılmaz dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 02-02-2021 19:36:40

60. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 19

61. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Merhabalar siteniz inanki çok güzel, teşekkürler , banu – 202

62. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz iyi, teraziye tıkladım

63. Sakarya merkezden ben ali. Slm paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun 08-02-2021 00:56:59

64. elif yılmaz Reply

Samsun dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selam herkese web siteniz inanki dikkat çekici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 441

65. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Selam herkese web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 247

66. Karaman merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar sayfan inanılmaz güzel, saolun 10-02-2021 11:24:54

67. elif yılmaz Reply

Sivas dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selam web siteniz yeminle hayran bıraktı, sağolun , elif yılmaz – 495

68. Diyarbakır merkezden ben ahmet. Merhabalar bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler 16-02-2021 14:18:18

69. Yozgat merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız valla dikkatimi çekti, face de paylaştım 22-02-2021 11:55:40

70. Bolu merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 01-03-2021 13:16:43

71. Bursa merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler 03-03-2021 13:51:47

72. İzmir merkezden ben hatice. Merhaba paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-03-2021 21:01:36

73. Selamın aleyküm sayfan valla dikkat çekici, face de paylaştım

74. Nevşehir dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Selamlar web siteniz gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım , Aylin – 495

75. Kahramanmaraş dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . selam arkadaşlar sayfanız gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 92

76. Eskişehir merkezden ben banu. selam arkadaşlar web sitesi vallaha billaha güzel, teşekkürler 02-04-2021 05:54:36

77. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , – 391

78. Siirt dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Merhabalar sayfa harbiden iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 201

79. Gürbüz Reply

Kırşehir dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . selamun aleyküm siteniz inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 381

80. Uşak merkezden ben hatice. Slm web siten vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım 26-04-2021 01:19:04

81. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten inan ki iyi, şukuladım , ali – 208

82. Aydın dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle mükemmel, face de paylaştım , – 68

83. Trabzon dan kimler var. İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi . Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 494

84. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha çok güzel, şukuladım

85. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler , – 297

86. Bu konu : ” İkinci Dünya Savaşı öncesi olaylara kıyasla mevcut sosyal adalet mücadelesi ” çok güzel. Slm paylaşımınız cidden iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 343

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link