İklim değişikliği, hayatlarımızda yaklaşmakta olan büyük değişikliklerin merkezinde yer alan bir komplodur. Fosil enerjilerinin aşamalı olarak kaldırılması, Paris iklim anlaşmaları, karbon vergileri, “herkes tesla kullanıyor” gibi değişiklikler … Ancak bu altta kimse bundan bahsetmiyor.

Şahsen ben bu iklim değişikliği hikayesine her zaman şüpheyle yaklaştım.

Ocak 2020’de yaşanan büyük Avustralya orman yangınlarını hatırlıyor musunuz?

Görünüşe göre ana akım anlatı, bunun çoğunlukla iklim değişikliğinden kaynaklandığını kabul ediyor. Yine de resmi kaynaklardan öğreniyoruz ve MSM’den Avustralya polisinin kasıtlı olarak bu yangınları başlatan birçok kişiyi tutukladığı.

Avustralya, ünlülerin iklim değişikliğinden kaynaklandığını iddia ettiği orman yangınlarını çıkardığı için 183 kişiyi tutukladı

CNN bile gerçeği bildirmekten rahatsız oldu

NASA burada bize hava ve iklim arasındaki farkları açıklıyor

NASA diyor ki:

Küresel ısınma, dünya atmosferinde ısıyı hapseden sera gazı seviyelerini artıran, insan faaliyetleri, başta fosil yakıt yakma olmak üzere, sanayi öncesi dönemden beri (1850 ile 1900 arasında) gözlemlenen Dünya’nın iklim sisteminin uzun vadeli ısınmasıdır.

Bu bana pek mantıklı gelmiyor, çünkü iklim değişiklikleri gibi fenomenler, binlerce veya on binlerce yıl gibi çok daha büyük dönemlerde gözlemleniyor. Dünya 4,5 milyar yaşında. Burada yaptıkları şey, zaman ölçeğine çok yakınlaşmaları, ayrıca varyasyonları çok spesifik varyasyon türleriyle sınırlandırmalarıdır. Bu açıkça, üstel büyümelere benzeyen çizgilerle çok etkileyici bir çizgi grafik oluşturma potansiyeline sahiptir. Ve sonuç olarak MSM’de daha fazla korku taciri.

İklimi ve küresel sıcaklıkları nasıl doğru bir şekilde modelliyorsunuz? Bildiğim kadarıyla, yüzlerce olmasa da onlarca farklı iklim değişikliği modeli var ve çoğu farklı sonuçlar veriyor. Tüm bu modeller çok sayıda değişken kullanır ve varsayımlara dayanır, bazılarının doğruluğu ve alaka düzeyi hakkında tartışılabilir.

Küresel ısınma gerçekten bir sorunsa, neden WEF veya BM veya hangi ulus üstü kuruluş tüm ülkelerin Danimarka’dan Avustralya süpermarketlerinin raflarında ithal edilen tereyağı gibi saçmalıkları durdurmasını istemiyor? Ya da Çin’den Kuzey Amerika’ya 2 $ değerinde ürün gönderiliyor mu? Çin’de üretilen, Brezilya’da paketlenen ve ardından Avustralya’ya gönderilen 15 dolarlık toplar bile gördüm. WEF, BM, IMF ve diğer ülkelerdeki bu adamlar, 194 ülkenin tamamına acil kısıtlamaları uygulayabilirler. Az önce listelediğim gibi saçma sapan şeyleri durdurmak için kesinlikle tarifeler veya buna benzer bir şey koymaları gerekebilir. Hiçbir ülke lideri tereyağının antipodlardan ithal edilmesini istediğini iddia etmez, tüm ülke liderleri yeni talimatlara katılır. Tüm bunları ayarlamak birkaç gün sürerdi. Schwab yeşil anlaşma gündemiyle bunu kastetmiş olsaydı, tüm ekonomik faaliyetleri başkentlerde merkezileştirmek yerine merkezden uzaklaştırırdık ve herkese yerel olarak üretip tüketmeleri için mali ve vergi teşvikleri verirdik. Karbon emisyonları ve iklim değişikliği ve tüm bunlar bir gecede çarpıcı biçimde düşecektir. Artık kimse küresel ısınmadan bahsetmiyor. Büyük ebeveynlerim gençken, temel ihtiyaçlar için ekonomik faaliyetler böyle geri döndü. Tüm temel ürünler yerel olarak üretildi ve tüketildi. Herkesin sebze yetiştirdiği veya tavuk / tavşan / keçi yetiştirdiği küçük bir bahçesi vardı, herkes yumurta, havuç, sızıntı vb. Dağıtıyor ya da takas ediyordu … İnsanlar ayrıca taze, yerel olarak üretilmiş ve mevsiminde tüketmenin bir sonucu olarak daha sağlıklıydı Gıda.

İklim değişikliği bilimi, covid bilimiyle aynı kategoriye giriyor mu? Çoğu bilim insanının iklim değişikliği bilimini onaylamasını nasıl başardılar?

Author

24 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Selamlar sayfa vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 5

2. Şırnak dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Mrb paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , hatice – 32

3. Merhabalar sayfa cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

4. Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun , Hasan – 184

5. elif yılmaz Reply

Siirt merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 26-01-2021 19:27:52

6. Kahramanmaraş dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Slm sayfanız inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım , hatice – 181

7. Düzce merkezden ben . selam arkadaşlar siteniz yeminle mükemmel, şukuladım 27-01-2021 05:05:03

8. Isparta dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Selamlar paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , emin – 242

9. Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Slm sayfan inanki ilgi uyandırıcı, sağolun , – 408

10. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Merhabalar sayfan harbiden hoşuma gitti, teşekkürler , Gürbüz – 370

11. Elazığ dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Slm siteniz vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , banu – 282

12. Selam herkese siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

13. Afyon dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Slm web siteniz süper ötesi iyi, facebookta paylaştım , mehmet – 382

14. Kırıkkale dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . selamun aleyküm bu web sitesi yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 337

15. Çorum merkezden ben ali. Selamlar paylaşım vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 28-02-2021 02:55:42

16. Van merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfan valla güzel, sağolun 01-03-2021 15:52:47

17. Selam sayfa vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler

18. Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Mrb bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, teşekkürler , ahmet – 155

19. Rize dan kimler var. İklim değişikliği bir aldatmaca mı? . Slm siten yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , gaye – 266

20. Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Mrb web siten ciddiyim dikkat çekici, tebrikler , ziya – 210

21. Kars merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfan cidden hayran bıraktı, sağolun 05-04-2021 14:33:33

22. Kastamonu merkezden ben ahmet. Mrb web siteniz valla ilgi uyandırıcı, sağolun 14-04-2021 14:33:41

23. Bu konu : ” İklim değişikliği bir aldatmaca mı? ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız inanki hayran edici, tebrikler , doruk – 2

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link