Bu yorumu başka bir başlıkta yapmıştım:

Burada

Bahsetmek istediğim şey, “iklim değişikliği”.

10-20 yıl önce, okulda bir buzul çağından ayrıldığımızın öğretildiği zamanı hatırlayan var mı, tıpkı dünyanın tamamıyla hala “çözülmekte” olduğu gibi.

Ne anlama geliyor? Bu, okyanusun altında katılaşan metan klatratın serbest bırakılması gerektiği anlamına gelir, insan müdahalesi olsun veya olmasın kaçınılmazdı ve insan müdahalesi gerçekten çok az bir etkiye sahipti.

Klatrat hipotezi doğru ve aynı zamanda anlamsızdır, çünkü dünyanın hala bir buzul çağından çıkma sürecinde olması kaçınılmazdır.

İkincisi, bu, ne zaman biri size insanların özellikle değiştiğini söylese, iklim, bu çok saçma, ekosistemleri kirlilikle yok ediyoruz ya da iklimi gerçekten değiştirmek için harekete geçmeden önce kaynakları her ne olursa olsun tüketiyoruz, hayal etmek delilik.

Yapılabilecek tek değişiklik okyanusun içinde, ama okyanus insanlığı umursamıyor, eğer kutuplar devrilirse ve kıtasal kabuk gerçekten kayar ve dönmeye devam ederse, sence o suyu “durdurabilir miyiz?” Hayır.

Bu değişiklikler, beşeri bilimlerin müdahalesinden vb. bağımsız olarak gerçekleşiyor.

Muhtemelen okyanus akıntısı sisteminde birden fazla noktaya nükleer bomba atmak veya başka bir çılgın bok gibi yapabileceğiniz birkaç gerçekten psikopat şey vardır, ancak bu günümüzde ve çağda farkedilir olacaktır.

TL;DR: İklim değişikliği kelimenin tam anlamıyla kaçınılmazdır, insanlar bu noktaya kadar sanayileşmemiş olsalar bile, sahip olduğumuz tek şey çok daha az kirlilik, yok edilmiş ekosistemler, işe yaramaz/kaynaksız tarım arazileri vb. şu anda yaşadığı değişiklikler.

15 Comments

1. Sinop dan kimler var. İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. . Selam web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım , banu – 428

2. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım

3. Erzincan dan kimler var. İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. . Selamlar siten inanılmaz iyi, facebookta paylaştım , ahmet – 255

4. Bu konu : ” İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. ” çok güzel. Merhaba sayfa valla hoşuma gitti, saolun , memo – 216

5. Bu konu : ” İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. ” çok güzel. Merhaba web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , – 94

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. ” çok güzel. Selam herkese siten süper ötesi güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 18

7. Gaziantep merkezden ben ali. Selamlar sayfa süper ötesi mükemmel, tebrikler 17-08-2021 13:21:24

8. Bu konu : ” İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. ” çok güzel. Merhaba siten valla hayran bıraktı, sağolun , Emine – 497

9. elif yılmaz Reply

Ardahan dan kimler var. İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. . Merhabalar paylaşım yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 180

10. İzmir dan kimler var. İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. . Selam paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ziya – 238

11. Kırşehir merkezden ben . selam arkadaşlar web siten valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 28-08-2021 02:26:29

12. elif yılmaz Reply

Selam siteniz yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım

13. Bu konu : ” İklim değişikliği konusu, yalnızca mantıksal üyeler. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , mehmet – 105

Write A Comment