Kategoriler
Genel

İnancın yok edilmesi, neslimizin en büyük komplosudur

Bunu reddetmeden önce dindar değilim. Ben de dini bugün vaaz ettiğimiz şekilde savunmuyorum. Dine kötü bir isim vererek onu istismar etmekten başka hiçbir şey yapmayan birkaç “tanrı erkeğin” eline çok fazla güç veriyoruz.

Bu yüzden Hindistan’lıyım ve deneyimlerimin çoğu etrafta gördüğüm şeylerden geliyor, ama eminim aynı şey başka her yerde de oluyor.

Gerçeklerden Kaçış

İnsanların sabırsızlıkla karanlık, sefil bir hayat yaşadığını görüyorum. İçme, seks ve uyuşturucu gibi gerçeklerden kaçmalarını sağlayan geçici aktivitelere kendilerini kaptırarak kendilerini mutlu etmeye çalışmak. İnsanların kendileri hakkında iyi hissetmek için hayatlarından “kaçmak” istedikleri yerde hangi toplumu yarattık.

Hepimizin takdir edebileceği ve her zaman mutlu olabileceğimiz bir gerçeklik yaratmamalıyız. Ben diyorum ki, gerçekliğimden nefret ettiğim ve umutsuzca ondan çıkmaya çalıştığım önceki senaryodan geliyorum. Günde 10-12 saat çalışıyordum, mali durumumu iyileştirmeye çalışan hafta sonları koşuşturuyordum. Ama hiçbir şey bana yardım etmiyor gibiydi. Bir duvara bastırıyor gibiydim.

Bir şey eksik

Üniversitede zeki bir çocuktum ve iyi bir işim vardı. Ancak girişimcilik yolunda yürümeye karar verdim ve 6 yıl sonra 4 farklı işi denedikten ve perişan bir şekilde başarısız olduktan sonra bunu bırakmaya karar verdim. Ama son başarısızlıktan sonra hayatımda eksik olanın inanç olduğunu fark etmedim. Biliyorum biliyorum, kulağa benziyor. Aynı şeyi bir yıl önce söylerdim. Burada “sır” dan bir şey tekrarlamıyorum, bu benim kendi kişisel deneyimim.

Hayatı daha güzel hale getirmek için inanca ihtiyacınız var, dönem. Başarılı bir işe sahip olmak, bir hayat arkadaşı olmak, hayallerinizi gerçekleştirmek için her neyse. İnanca ihtiyacın var. İnanç, kendi gerçekliğimizi inşa etmek için kullanabileceğimiz bir araçtır. Biz ve bize yakın olanların gerçekten mutlu olacağı bir dünya.

İnsanların bu inanç araçlarından gittikçe uzaklaştıklarını görüyorum. Ve bu onların sorunlarını daha da kötüleştiriyor. Toplumda bir boşluk var, insanların orada inançlarını sağlamlaştırmak için bir çapaları yok. Güven bana, bu sefaletten çıkmanın yolu inançtır.

İnanç sistemi

Evrenin tamamen nasıl çalıştığını tam olarak anlamıyoruz, gönderdiğimiz enerjinin etrafımızdaki şeyleri şekillendirme yeteneği var.

Bazı insanlar bunu kendilerinin inancıyla ve yeterliliğiyle yapma yeteneğine sahiptir, bu onların inancıdır. “Ben ruhumun kaptanıyım” ve bazıları için işe yarıyor, kendi yeteneklerine olan inançlarının sarsılmaz olmasından dolayı, istediklerini elde etmek için bir tanrıya veya bir ders kitabına inanmaları gerekmiyor. kendilerini korumalı hissettirir.

Bazı insanlar tanrıya inanır, tanrı onları her zaman olumsuzluklardan koruyacak ve istediklerini sunacaktır.

Benim için tanrıya güvenmek zor, ne sebeple olursa olsun, belki de ateist arkadaşlarla büyüdüm. Böylece din ve tanrı bilimsel olmayan ve batıl inançlı hissediyorlardı. Bu iman tanrı olduğunda, inancımı kendime, akıl yürütmeye ve bilime koymaya başladım. Ama bu yeterli değildi çünkü bilimin tüm cevapları yok. Ve kendime ne kadar olumlu düşünceler tekrarlasam da, bilinçaltımı ikna etmede hala etkili değildi.

Benim için nihayet bana sembollere, ritüellere ve dışsal şeylere inanmanın güçlü bir inanç sistemi olarak nasıl işleyebileceğini açıklayan büyücü keşfetti. Ve kendi realitenizi şekillendirebilirsiniz.

Komplo

Toplum olarak sürekli olarak inanç sisteminden çıkıyoruz. Böylece çaresiz ve güçsüz hissedebilir ve iktidardakileri kurtarıcımız olarak kabul edebiliriz.

İktidardakiler için kitleleri kontrol etmenin en iyi yolu, güçleri onlardan uzaklaştırmaktır.

uyanış

Yapmaya çalıştığım nokta, hangi inanç aracını kullanırsanız kullansanız da, onu kullanmanızdır. Olumlu bir inanç sistemine sahip olmak toplumumuz için çok önemlidir. Ve artık zamanı gittikçe daha fazla insan bu boşluğun farkına varıyor ve inanç için “aramaya” başlıyor.

“İnancın yok edilmesi, neslimizin en büyük komplosudur” için 50 yanıt

Bursa merkezden ben ali. Merhabalar web siten vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 11-05-2020 14:20:50

Mersin merkezden ben ali. Merhabalar sayfa harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 11-05-2020 17:42:13

Van merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 14-05-2020 08:15:05

Zonguldak merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:20:14

Mersin merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, sağolun 14-05-2020 09:21:37

Iğdır merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfa ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 15-05-2020 22:08:15

Tunceli merkezden ben gaye. Merhaba siteniz gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 22-05-2020 06:10:49

Karaman merkezden ben ziya. Selam bu web sitesi gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım 11-06-2020 16:12:19

Kayseri merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden çok güzel, teşekkürler 17-06-2020 21:56:15

Trabzon merkezden ben doruk. Selam herkese web siten vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 17-06-2020 21:56:15

Bolu merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 17-06-2020 21:56:19

Artvin merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 17-06-2020 21:56:22

Kocaeli merkezden ben gaye. Merhaba herkese web siteniz ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 17-06-2020 21:56:24

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 28-06-2020 13:00:30

Bolu merkezden ben ali. Merhaba herkese siten vallaha dikkat çekici, teşekkürler 07-07-2020 14:23:02

Karabük merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm siteniz cidden güzel, linkedinde paylaştım 24-07-2020 05:34:15

Siirt merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 02-08-2020 10:33:47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir