İncil zamanlarında COVID aldatmacası?

İncil zamanlarında COVID aldatmacası?

Soru: “İncil’deki on cüzzamlının hikayesi nedir?”

Yanıt: Luka 17: 11–19, bulaşıcı cilt hastalıkları olan on erkeğin, genellikle “cüzzam” olarak çevrilen bir kaydını kaydeder. İsrail toplumunda, bir kişi bir kızarıklık veya cilt rahatsızlığı keşfettiğinde, muayene için rahibe gitmek zorunda kaldı. Rahip daha sonra bunun bulaşıcı bir hastalık olup olmadığını ve kişinin törensel olarak kirli ilan edilip edilmeyeceğini belirledi (Levililer 13: 1). Yahudi hukuku, böyle bir hastalığı olan herkesin genel toplumla ilişki kurmasını yasakladı. İzole edilmeleri gerekiyordu ve çoğu zaman ölene kadar dışlanmış olarak yaşadılar (Levililer 13: 45-46). Bulaşıcı hastalıkların bir salgın haline gelmesini önlemek için bu gerekliydi. Ancak, etkilenenler için ömür boyu hapis cezası olabilir.

Kaynak: https://www.gotquestions.org/ten-lepers.html

gönderen … eduen0512
[comments]

This Post Has 15 Comments

1. elif yılmaz

Eskişehir dan kimler var. İncil zamanlarında COVID aldatmacası? . Merhaba herkese web siteniz valla güzel, şukuladım , elif yılmaz – 15

2. ali

Çanakkale merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi cidden çok iyi, twitter da paylaştım 03-02-2021 01:04:36

3. elif yılmaz

Yalova merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, saolun 03-02-2021 01:17:31

4. Emine

Bu konu : ” İncil zamanlarında COVID aldatmacası? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inanki hayran bıraktı, saolun , Emine – 471

5. Aylin

Erzurum dan kimler var. İncil zamanlarında COVID aldatmacası? . merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Aylin – 389

6. hatice

Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım

7. ali

Slm paylaşımınız inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Hasan

Sivas dan kimler var. İncil zamanlarında COVID aldatmacası? . Merhaba herkese sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım , Hasan – 252

9. Aylin

Selam herkese web sitesi vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım

10. Emine

Slm siten inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım

11. ali

Merhaba paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, teşekkürler

12. banu

Giresun merkezden ben banu. Selam herkese sayfa inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 27-02-2021 18:11:41

13. memo

Bu konu : ” İncil zamanlarında COVID aldatmacası? ” çok güzel. Selamlar web siten ciddiyim çok iyi, face de paylaştım , memo – 128

14. Emine

selam arkadaşlar siten inanki çok iyi, twitter da paylaştım

15. Hasan

Eskişehir merkezden ben Hasan. selamun aleyküm sayfa vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 27-03-2021 14:06:16

Bir cevap yazın