İngiliz Bir Avukat Arkadaş Karantinaya Yasal Olarak Meydan Okuyor ve Yardımınızı Kullanabilir – Lütfen Bu Bilgileri Yayın.

https://www.crowdjustice.com/case/end-the-quarantine/
https://rozenberg.substack.com/p/new-challenge-to-travel-restrictions

Ben kimim?

Ben bir İngiliz avukatıyım ve okul çağında iki çocuğu olan bir iş adamıyım. Hırvatistan’daki yaz tatilimizden döndükten sonra, basit bir dille ev hapsine (şimdi karantina olarak biliniyor) alınıyoruz.

Benim olayım

Diğer birçok tatilci, iş adamı ve diğer gezginler gibi, hayatlarımız da bu politikadan önemli ölçüde etkilendi. Ek olarak, birçok insan seyahatten uzaklaştırıldı ve bu, hem yurt içinde hem de yurt dışında seyahat endüstrisini yok ediyor. Buna göre, bu düzenlemelere itiraz etmeye karar verdik.

Haziran 2020’de yürürlüğe giren yeni hükümet yasaları sonucunda, AB ülkeleri dahil birçok ülkeden İngiltere’yi ziyaret eden veya İngiltere’ye dönen on binlerce kişi 2 hafta ev hapsine maruz kalıyor.

Davayı tam olarak düzenleyen yargı incelemesinin gerekçeleri şunlardır: buraya.

Ne tehlikede?

Çocuklar okulu kaçırmak zorunda kalıyor ve aileler işe dönemiyor. Hem maddi hem de sosyal olarak günlük yaşam üzerindeki etkiler önemlidir. Çoğu kişi için yeterince kötü olan ‘kilitlenme’ döneminden farklı olarak, evinizin dışında veya dairenizin dışında egzersiz yapma hakkınız olmadığından bu düzenlemeler daha da katıdır. Ailem ve ben bir dairede yaşıyoruz ve biraz temiz hava almak için dışarı çıkmamıza bile izin verilmiyor. Hatta hane halkından sadece bir kişinin alışverişe çıkmasına izin verilmektedir.

Hükümet bizi yanıltarak bu önlemlerin bilim tarafından desteklendiğine inanmamız için birçok kişi bu durumu sorgusuz sualsiz kabul etti. Onlar değil.

İnsanlar, hükümetin bu acımasız önlemleri destekleyecek herhangi bir bilimsel çalışma yapmadan uygulamaya koyduğunu öğrenince şaşkına dönecekler. Başka bir deyişle, bu önlemler tamamen keyfi ve mantıksızdır. Bu nedenle, bu yasaların yasa dışı olarak kabul edildiğini düşünüyorum.

Hükümet bunu bizim korumamız için yaptığı bahanesiyle yaptı. Eğer öyleyse, neden herhangi bir bilimsel kanıt sunmadıklarını sorgulamak gerekir. Aksine, Baş Tabip Yardımcısı ve SAGE aleyhinde tavsiyelerde bulundu.

Ailemle birlikte yılda yaklaşık altı kez yurtdışına seyahat ediyorum, bu düzenlemelerin devam etmesine izin verilirse, potansiyel olarak her yıl hayatımızın neredeyse dörtte biri boyunca ev hapsinde kalmak zorunda kalacağım anlamına gelir.

2020 yılına kadar ev hapsi suçlular için ayrılmış bir şeydi. Özgür ve demokratik bir toplumda, hükümetlerin, bırakın nüfusun büyük bir bölümünü temel özgürlük haklarından yoksun bırakan yasalar çıkarması kabul edilemez.

Nasıl yardımcı olabilirsin?

Aynı şekilde hisseden herkesten, özellikle de bu önlemlerle harap olmuş seyahat endüstrisindeki herkesten yasal savaşımızı desteklemelerini ve CrowdJustice’e bağışta bulunmalarını rica ediyorum.

Yüksek Mahkemede Yargısal İnceleme işlemlerini başlatmanın yasal ücretlerini karşılamak için ilk hedefimiz 10.000 sterlin. Bu karmaşık ve önemli zorluğu ilerletmek için gereken toplam miktar birçok kez bu olacaktır. İlk hedefe ulaşıldığında, durum ilerledikçe genişletme hedefi artacaktır. Önemli ölçüde daha fazla finansman, bir avukat firmasına talimat vermeme ve tüm gezginler ve Birleşik Krallık ekonomisi için büyük önem taşıyan bir durumda hükümeti üstlenmek için ihtiyaç duyulacak daha fazla kaynağı elde etmeme olanak tanıyacak.

Yukarıdaki temyiz gerekçelerini yayınlıyoruz ve diğer mahkeme belgelerini yayınlayacağız ve kamuoyunu yasal mücadeledeki temel adımlar hakkında bilgilendireceğiz.

Tüm desteğiniz için teşekkür ederim!

https://www.crowdjustice.com/case/end-the-quarantine/

https://rozenberg.substack.com/p/new-challenge-to-travel-restrictions

“İngiliz Bir Avukat Arkadaş Karantinaya Yasal Olarak Meydan Okuyor ve Yardımınızı Kullanabilir – Lütfen Bu Bilgileri Yayın.” üzerine 14 yorum

1. Bilecik merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımın harbiden hoşuma gitti, tebrikler 04-09-2020 22:20:12

2. Osmaniye merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız harbiden hayran edici, face de paylaştım 14-09-2020 17:08:14

3. Hakkari merkezden ben mehmet. Slm bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-09-2020 17:58:31

4. Gümüşhane merkezden ben banu. Slm sayfan ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım 16-09-2020 01:59:07

5. Sivas merkezden ben ali. Selam siteniz inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:39:27

6. Afyon merkezden ben doruk. Selamlar sayfa gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:20:22

7. Elazığ merkezden ben Emine. Mrb web siten süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-10-2020 12:22:50

Yorum yapın