İngiltere hükümeti, güvercin ağı şirketine tıbbi önlükler üretmek için £ 32 milyon gibi garip sözleşmeler veriyor.

TLDR: Birleşik Krallık hükümeti tuhaf şirketlere 19 numaralı covid’in önlenmesi konusunda çok garip multimilyon pound sözleşme verdi. Gibi sadece 18.000 £ varlıklara sahip bir güvercin netleştirme şirketi ve sadece 600 £ varlıklarla tıbbi ekipman / parça ve izleme için diğer şirketlere 32 milyon pound gibi. Offshore vergi cennetleri içindeki diğer şirketler paranın% 75’ine kadar cephede.

Tedarik, sık kullanılan veya satılan ürünlerdeki çalışma oranlarının karmaşık analizlerinden kaynak, üretim, teslimat lojistiği, kalite kontrol, etik denetimler ve maliyete kadar her kuruluşta uzmanlaşmış bir iştir.

Özel sektörde, bu bölümler iyi yağlanmış makineler gibi çalışmakta ve son 20 yılda, tüketim malları sektörünün çoğu da dahil olmak üzere bir dizi endüstride giderek daha fazla üretim Çin’e yaptırılmaktadır.

1990’ların başında, Çin’de satın alma biraz Vahşi Batı ile uğraşmaya benziyordu, ancak yıllar boyunca Hong Kong’da ajanların veya kaynak merkezlerinin yanı sıra uluslararası denetim şirketlerinin kurulması da dahil olmak üzere sadece kaliteyi incelemek için kurulan süreçler geliştirildi. , aynı zamanda işçilerin güvenli, iyi ücretli ve çocuk olmasını sağlamak için tam denetim izleri sağlayın ya da zorla çalıştırma mallarınızın üretimine dahil değildir.

Büyük Şirketlerin Uygun Süreçleri Var, PHE

İngiltere’deki perakendeciler, depolarında başarısız teslimat riskini en aza indirgemek için bu kanıtlanmış süreçleri kullanıyorlar, böylece mümkün olduğunca az tedarik sorunu var. Tabii ki, bunlar her zaman hafifletilemez, tüketici hissi değiştikçe veya hammaddeler azaldıkça herhangi bir zamanda kıtlıklar meydana gelebilir. Perakendeciler, toptancılar, ithalatçılar ve tedarik şirketlerinin hepsi bunu biliyor, fabrikalarında “ölçek büyütme” kapasitelerine sahip olduklarını ve tedarikçilere güven duyduklarını garanti ediyorlar.

Bu yedek tedarikçiler genellikle çeviktir, fazla stokun nerede bulunabileceğini bilir ve genellikle kısa arzdaki boşlukları doldurur. Büyük işletmeler tedarik ekiplerini kıdemli ve genç rollerden oluşan bir hiyerarşide yönetirler; analitik, geçmiş tempolu, proaktif ve verimlidir.

Bu nedenle, Halk Sağlığı İngiltere (PHE) içindeki satın alımın bu çok iyi kurulmuş süreçler boyunca yürütülmesini beklersiniz. Sonuçta, bu yüksek vasıflı işgücünün en iyisine işe alım yoluyla erişebilmelidirler. Ancak PHE içinde çalışan üst düzey endüstri danışmanlarına ve özellikle de KKD (Kişisel Koruyucu Ekipman) bölümüne göre, durum böyle değildir. Aslında, bir pandemi olmasa bile, tedarik bir shambolic ihale sistemidir, gerekli özen ve kötü yönetim yoktur.

CORONAVIRUS KRİZİ HALK SAĞLIĞI İNGİLTERE’NİN MERKEZİ ARIZASI

John Ashton Mevcut Tedarikçiler Yok Sayıldı

PestFix olarak adlandırılan ve sadece 18.000 £ değerindeki varlıkları olan küçük ve orta ölçekli bir işletmeye (KOBİ), KKD için 108 milyon £ ‘dan fazla bir sözleşme verildi. Pandemi ortaya çıktığında ve son derece uzmanlaşmış KKD’lerin kullanımı, mevcut tedarikçilerle temasa geçmek ve daha sonra Birleşik Krallık’ta kurulu 150’den fazla KKD tedarikçisine olan erişimi genişletmek yerine katlanarak arttıkça, PHE panikledi, acil tedarik prosedürlerini, düzenleme 32 (2) (c) uyandırdı. Bu resmi ihale süreci olmadan malların tedarikine izin verdi.

Kıdemli satın alma personelinin dehşeti ve departmanda halihazırda danışmanlık yapanların dehşetine, KKD ulusal dağıtımını yürüten ve yaklaşık 540 personele sahip olan Kabine Ofisi, bir şirketin umutsuz girişimlerine rağmen yeni talepleri karşılamak için mevcut tedarikçileri kullanmamıştır. sadece bunu yapmak için çok sayıda. Mevcut tedarikçiler ve sektördeki yeni tedarikçiler göz ardı edildi.

Bakım evleri ve hastaneler COVID-19 krizi sırasında stok için bağırırken, tedarikçiler potansiyel artan tedarik hatlarına ve hatta bazı durumlarda stoklara sahip olduklarını bilerek dehşete baktılar. Bunun yerine, sektörde gerçek bir geçmişi olmayan Littlehampton’daki Pest Fix ltd, 18 çalışanı ve yuvalanmayı durdurmak için ağaçların örtülmesinde kullanılan kuş ağını sağlamak için en iyi bilinen, aniden 21 farklı KKD ürünü için bir yıllık sözleşme imzaladığında değeri 108 milyon sterlin üzerindedir.

PestFix

Haşere düzeltme bir üretici değil, bir kaynak şirketidir. Ürünlerini acentalardan, fabrikalardan doğrudan ve üreticilerden satın almaktadır. Tek yeteneği, kaynaklandığı Çin’e giden bir yol gibi görünüyor. Ancak bu, mevcut herhangi bir tedarikçiden farklı değildir.

Çin’de imalat PPE’de 8000’den fazla fabrika var, büyük fabrikalar kendi pandemi ile maksimum kapasitede çalışacaklar, aynı zamanda minimum günlük ücret, çalışma saatleri ve çalışma koşulları da dahil olmak üzere sıkı etik standartlarda çalışıyorlar, ancak daha küçük fabrikalarda böyle bir şey yok kısıtlamalar, inanılmaz derecede çok yönlüdür ve haftalar içinde 200 işçiden 2000’e kadar üretimi ölçeklendirebilirler, gerekirse benzersiz satış noktalarının bir parçası, tahammül etmememiz gereken kısım.

PALANTIR Coronavirus Sözleşmesi Rekabetçi İhaleye Gitmedi

David Hencke Üst düzey bir kaynak, PHE tarafından ürünlerinin nasıl veya kim tarafından üretildiğine dair hiçbir kontrol yapılmadığını itiraf etti. Hiçbir etik denetim izi, finansal durum tespiti ve kalite kontrolü yapılmaz. Bu, çocukların sweathop’larda korkunç koşullarda çalışmaya zorlanıp zorlanmadığı veya gerçekten de ürünlerin doğumdan sonraya kadar ihtiyaç duydukları standartlara göre test edilip edilmediği hakkında hiçbir fikirleri olmadığı anlamına gelir.

Pest Fix, kendi nakitleri olmadığı için Çin fabrikalarına ve acentelerine önemli bir depozito ödemek zorunda kalacaktı. PHE, fabrikada üretime başlamak için muhtemelen çok daha azını teslim eden Pest Fix’e doğrudan en az% 30 depozito ödedi. Nihai ödeme, yine PHE tarafından ödenen fonlarla, sevkiyattan önce yapılmalıdır. İnanılmaz bir şekilde, PHE fiyatları ürünlere olan talebin yüksekliğinde belirlemeyi kabul etti.

Bu, vergi mükelleflerinin paralarının brüt olarak fazla bir şekilde aşılmasına neden olacaktır. Örneğin, basit cerrahi maskelerin 4 hafta önce maske başına 70c’nin üzerine çıktığı yerlerde, fiyatlar bugün açık pazarda 15c’nin altına düştü. Kaynaklara göre, PHE tarafından arzın artması ve talebin düşmesi ile birlikte bu maliyetler düşmeye başladığı için fiyatlarda düşüş öngörülmedi.

Aslında, kaynaklara göre, böyle bir anlaşma yapılmamıştır. Son müşteri ve fabrika arasında açık bir kitap arzı olmadığı sürece, fabrika, alıcının müşterisi tarafından ödenen fiyatın üstünde alıcıya backhand komisyon öder.

Sadece PestFix değil

Pest Fix, son birkaç ay içinde sipariş alan, yeni kurulan KOBİ değil, Ocak 2020’de kurulan Excalibur adlı bir şirketi satın aldı ve 25 milyon £ N95 ve KN95 maskeleri için sipariş aldı. Bu şirket harika bir Biyoteknoloji girişimcisi Prof Sir Chris Evans tarafından kuruldu, ancak Hükümet zaten tedarik zincirleri olan ürünler için neden yepyeni bir şirket kullandı? PHE’deki tedarik içinde kimse bilmiyor.

Sonra lojistik var. Halk, KKD’deki bu büyük artışın dağıtımında Ordunun katılımının arkasına girmiş olsa da, Ordunun, eski Tesco tarafından seçilen Clipper’a taşeron, askerlerimizin kamyonlarını sürdüğü PR fotoğraflarıyla çok garipti. , Neil Ashworth ve Muhafazakar partiye yapılan önemli bağışlardan sonra.

Neden hiç kasılmışlardı? Ya bizim hanelerimiz stoğu dağıtabilirdi ya da lojistik teslimatı başlamak için PHE tedarik departmanında kalmalıydı; Neden Clipper ile sözleşme yapmalı? Yeni bir tedarikçi zaten sorunsuz bir dağıtım sistemine ayakkabı boynuzlu? Hiçbir mantıklı, finansal veya etkin anlam ifade etmiyor.

Açık olan şu ki Bakanlar Kurulu ile tedarik ekipleri arasında tam bir güven dağılımı var. Satınalma konusunda hiçbir deneyimi olmayan Bakanlar Kurulu, deneyimli ve çok iyi ödenen personelini görmezden gelmiş ve vergi mükellefinin pahasına shambolik sonuçlarla kendi yoluna gitmiş gibi görünmektedir.

“İngiltere hükümeti, güvercin ağı şirketine tıbbi önlükler üretmek için £ 32 milyon gibi garip sözleşmeler veriyor.” üzerine 29 yorum

1. Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım 15-07-2020 15:40:16

2. Sivas merkezden ben ahmet. Selamlar web siten inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 15-07-2020 16:13:13

3. Yozgat merkezden ben banu. Selamın aleyküm bu web sitesi valla mükemmel, teşekkürler 15-07-2020 16:13:13

4. Kocaeli merkezden ben ahmet. Selam bu web sitesi vallaha hayran edici, twitter da paylaştım 18-07-2020 06:34:51

5. Muğla merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 26-08-2020 19:08:33

6. Zonguldak merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım 30-08-2020 14:56:15

7. Erzincan merkezden ben ziya. selamun aleyküm siten süper ötesi iyi, face de paylaştım 02-10-2020 10:59:36

8. Tokat merkezden ben Aylin. Selam herkese siteniz inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:24:37

9. Bu konu : ” İngiltere hükümeti, güvercin ağı şirketine tıbbi önlükler üretmek için £ 32 milyon gibi garip sözleşmeler veriyor. ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 153

10. Bu konu : ” İngiltere hükümeti, güvercin ağı şirketine tıbbi önlükler üretmek için £ 32 milyon gibi garip sözleşmeler veriyor. ” çok güzel. Selam siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun , hatice – 294

11. Tunceli merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm paylaşım inan ki hayran edici, twitter da paylaştım 24-10-2020 03:21:39

Yorum yapın