Kategoriler
Genel

İnsanları pasif ve itaatkâr tutmanın akıllı yolu, kabul edilebilir görüş spektrumunu kesinlikle sınırlamak, ancak bu spektrumda çok canlı bir tartışmaya izin vermektir – hatta daha eleştirel ve muhalif görüşleri teşvik etmek. Bu, insanlara özgür düşünmenin sürdüğü duygusunu verir …..

İnsanları pasif ve itaatkâr tutmanın akıllı yolu, kabul edilebilir görüş spektrumunu kesinlikle sınırlamak, ancak bu spektrumda çok canlı bir tartışmaya izin vermektir – hatta daha eleştirel ve muhalif görüşleri teşvik etmek. Bu, insanlara özgür düşünmenin sürdüğü duygusunu verirken, sistemin ön varsayımları her zaman tartışma aralığına getirilen sınırlarla güçlendiriliyor.

Propaganda olayı en az 100 yaşında (Edward Bernays). Bir reklam izleyen veya bir reklam okuyan herkes bunu bilir.

Bilinçaltı mesajlar gerçek ve en azından 40’lı-50’lerden beri medyada kullanıyorlar. OBEY, amirit?

“İnsanları pasif ve itaatkâr tutmanın akıllı yolu, kabul edilebilir görüş spektrumunu kesinlikle sınırlamak, ancak bu spektrumda çok canlı bir tartışmaya izin vermektir – hatta daha eleştirel ve muhalif görüşleri teşvik etmek. Bu, insanlara özgür düşünmenin sürdüğü duygusunu verir …..” için 9 yanıt

Kahramanmaraş merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web sitesi süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 03:46:50

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız vallaha hayran bıraktı, saolun 02-07-2020 11:48:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir