Bin yıldır sahip olduğumuz şey bu. Gurur duyulacak bir şey ya da sosyal yapışkan olmuştur. İnsan grubunuzu dış tehditlerden korumak ve kendi genetik mirasınızı geliştirmek.

Ülkeler toplumun bir parçası olmak istemeyen göçmenlerle dolup taşarken, şimdi tepeden bakılıyor. Bu bağları kırmak. Neden yanlış. En çok yanlış kullanılan kelime ‘üstünlük’. Kendinizinkini istemek üstünlük değildir. Sosyal uyumdur. Dini ve kültürel.

Üstünlük, ne olursa olsun daha iyi olduğunu düşünmektir. Ya da daha fazlasını hak ediyor. Bu kelimelerin çarpıtılması da neyin nesi?

Kendimize, sana ve bana sahip olmamız gerekiyor. Bizi eşsiz kılan farklı şeylerimiz.

38 Comments

1. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Mrb paylaşımınız harbiden hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 338

2. Merhaba herkese web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

3. elif yılmaz Reply

Karabük merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın harbiden güzel, saolun 06-06-2021 06:11:07

4. selamun aleyküm sayfa valla dikkat çekici, twitter da paylaştım

5. Mrb web siteniz yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım

6. Kocaeli dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Selam herkese web sitesi valla hayran edici, teraziye tıkladım , Aylin – 82

7. Samsun merkezden ben Emine. Mrb siten cidden mükemmel, twitter da paylaştım 11-06-2021 11:52:32

8. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Selam siteniz ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım , memo – 409

9. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selam siten vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 12-06-2021 11:31:52

10. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa valla hayran edici, face de paylaştım , banu – 273

11. Afyon merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşım ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 12-06-2021 21:05:46

12. Slm sayfa yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

13. Merhabalar siten gerçekten hayran edici, teşekkürler

14. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım

15. Samsun merkezden ben banu. Selam web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, şukuladım 22-06-2021 14:30:12

16. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Slm sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Hasan – 312

17. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inan ki güzel, şukuladım , ziya – 107

18. Bursa dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Mrb sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 282

19. elif yılmaz Reply

Bartın dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Selam herkese web siten inan ki çok güzel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 320

20. Hakkari dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Mrb web sitesi valla iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 435

21. elif yılmaz Reply

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siten harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım 29-06-2021 03:16:27

22. Antalya dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Merhaba siteniz cidden dikkatimi çekti, sağolun , ali – 399

23. Gaziantep dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Selamın aleyküm sayfan cidden dikkatimi çekti, şukuladım , mehmet – 48

24. Adıyaman dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Selamın aleyküm siteniz yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ziya – 294

25. Sivas dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Selamın aleyküm sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , banu – 95

26. Rize merkezden ben hatice. Merhabalar web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 12-07-2021 23:46:12

27. Kastamonu merkezden ben mehmet. Merhaba bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, saolun 15-07-2021 09:14:08

28. Denizli merkezden ben mehmet. Selamlar web sitesi inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım 28-07-2021 05:59:28

29. Ordu merkezden ben emin. Selamlar siteniz cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 03-08-2021 06:06:26

30. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Mrb bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , emin – 373

31. Kütahya dan kimler var. İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? . Merhabalar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler , ziya – 442

32. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. Merhaba web sitesi valla ilgi uyandırıcı, şukuladım , banu – 422

33. Bu konu : ” İnsanların milliyetçi bir şekilde düşünmesi neden bu kadar zor? ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 345

34. Selam herkese bu web sitesi cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım

35. Balıkesir merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 03-09-2021 03:39:33

36. Mersin merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim iyi, twitter da paylaştım 10-09-2021 15:51:54

37. Ardahan merkezden ben memo. Slm web siteniz inanki güzel, sağolun 23-09-2021 22:50:10

38. Selamlar web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

Write A Comment