İnsanların yanlış olduğu kanıtlandıktan sonra neden komplolara inanmaya devam ettiklerine dair teori … “karakter gücü” ile ilgilidir.

Sayısız insan, inançlarının yanlış olduğu kesin olarak gösterildikten çok sonra da bir inanca tutunmaya devam edecek. Çoğu durumda, kişinin karakterinin gücünü nasıl belirlediğine bağlıdır.

Pek çok insan, inançlarınıza bağlı kalmanın bir güç göstergesi olduğuna ve zayıf insanların inançlarını terk etme olasılıklarının güçlü insanlara göre daha muhtemel olduğuna inanır … Ancak bu mantık, bir inancı çürüten kanıtlar karşısında tamamen yanlıştır.

Bir inancı çürüten kanıtlar karşısında, yeterince alçakgönüllü ve hatalı olduklarını kabul etmenin ve yanlış bir inancı terk etmeyi seçmenin utancıyla başa çıkmaya istekli olan güçlü karakterli insanlardır. İnsanların fikrinizi değiştirdiğiniz ya da onlarla bir kez anlaştığınızda onlara katılmadığınız için size karşı yükleyeceği tepkiyi göz önünde bulundurduğunuzda yanılıyorsanız, kabul etmek için güce ihtiyacınız var. Hatalı olduklarını kabul edemeyecek kadar zayıf olan ya da yanıldıklarını kabul etmenin utancından korkan insanlar, kanıtları çürütmek karşısında yanlış inançlara tutunan kişilerdir.

Kendinizi inançlarınızın birçok iyi kanıtla çeliştiği bir durumda bulursanız ve inançlarınızı yeniden değerlendirmeniz gerekebileceğini düşünürseniz, lütfen şunu bilin: Hatalı olduğunuzu kabul etmek, güçlü bir güç gösterisi zayıflık gösterisi; Yanlış bir inanca tutunmak, çünkü inançların asla değişmemesi gerektiğini düşünürsünüz, karakter zayıflığının bir göstergesidir.

“İnsanların yanlış olduğu kanıtlandıktan sonra neden komplolara inanmaya devam ettiklerine dair teori … “karakter gücü” ile ilgilidir.” üzerine 15 yorum

1. Aksaray merkezden ben gaye. Slm paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 03-09-2020 01:58:21

2. Iğdır merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımın harbiden çok iyi, saolun 03-09-2020 02:30:13

3. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Selamın aleyküm siteniz inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 15-09-2020 19:13:24

4. Diyarbakır merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfan ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 24-09-2020 07:48:46

5. Bursa merkezden ben Aylin. Selamlar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 27-09-2020 04:30:58

6. Trabzon merkezden ben emin. Merhaba web siten inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 22-10-2020 02:19:24

Yorum yapın