Geçenlerde YouTube dizisi şovunun “Age of AI” adlı ilk 3 bölümünü ve “Yapay Zeka Hakkında Konuşmamız Gerekiyor” adlı bir belgeseli izledim. Ve bununla ilgili bazı düşüncelerimi paylaşmak ve başkalarının da bunun üzerine araştırma yapmasını istedim.

İnsanların yarattığı teknoloji ve icatlar etkileyici ve ürkütücü. Bir tür olarak daha ileri hale geliyoruz ve bilgi her yerde artıyor. Ancak bu yeni teknolojileri nasıl ve neden kullandığımız insanların elinde ve hepimizin bildiği gibi, çoğu zaman en iyi kararları vermiyoruz. İnsanların kalpleri, çok küçük dozlarda sevgi ile açgözlülük, korku, güç ve şehvetin karışık motifleriyle doludur.

“The Age of AI”, zihnimiz tarafından kontrol edilebilen amputeler için robot uzuvlar veya yoğun dumandan görmelerine yardımcı olan bir itfaiyeci maskesi gibi yapay zekanın yardımıyla yararlı ve pratik icatlar yapma potansiyeline sahip olduğumuzu gösterdi.

Öte yandan, en iyi kararları vermek için özel olarak tasarlanmış bir AI sistemini dinlememeyi seçtiğimizde gösterilen bölümler, sonunda istediğimiz sonuçları elde edemiyoruz. Yarışı kazanmak için kararlar almak için bir AI sistemi kullanan bir NASCAR ekibi vardı, ancak yarışın sonuna gelindiğinde önemli bir karar verilmesi gerektiğinde, ekip şefi yapay zekayı göz ardı etti, kendi kararı ve sonunda kaybetmek.

Yapay zeka ile ilgili bir başka sorun da, onları insanlara benzeyecek şekilde tasarlıyor olmamız.. Ne kadar kötü olabileceğimizi görmek için geçmişe gitmek uzun sürmez. Peki tüm bunlar nereye gidiyor?

Gelecekteki hükümetleri ve büyük kuruluşları merak ediyorum, karar vermek için AI kullanacaklarsa? Ve eğer AI insan görüntüsündeyse, kararların felaket, açgözlü ve manipülatif olacağını ancak hayal edebilirim.

Ya yaklaşan kötü dünya hükümeti merkezi bir AI varlığı tarafından yönetiliyorsa? Başımız belada olabilir.

AI hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ve insanlar bu teknolojiyi nasıl kullanacak?

Her neyse, işte Yapay Zekanın karanlık taraflarının daha derinine inen bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=uaHAC3W5NhU&t=1s

Author

64 Comments

1. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

2. Siirt merkezden ben ali. Selam paylaşımınız ciddiyim iyi, teşekkürler 15-09-2020 14:58:30

3. selamun aleyküm bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

4. Tekirdağ merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 20-09-2020 21:15:35

5. Merhabalar paylaşımınız cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım

6. Trabzon merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:19:28

7. Konya merkezden ben Emine. Merhabalar sayfan inanki mükemmel, şukuladım 02-10-2020 13:16:57

8. Siirt merkezden ben ali. Slm sayfanız gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım 02-10-2020 13:17:09

9. Slm sayfan yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

10. Uşak merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inanılmaz çok güzel, sağolun 02-10-2020 13:18:35

11. Rize merkezden ben ziya. Selamlar sayfa inanki çok güzel, face de paylaştım 03-10-2020 18:30:56

12. Selam paylaşımın vallaha billaha güzel, teşekkürler

13. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 38

14. Yalova merkezden ben . Mrb siteniz gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım 23-10-2020 12:18:37

15. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi hayran edici, sağolun

16. Bingöl merkezden ben ali. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden mükemmel, linkedinde paylaştım 29-10-2020 14:28:34

17. selamun aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

18. Gürbüz Reply

Amasya dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhaba herkese sayfanız ciddiyim güzel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 110

19. Uşak dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , Hasan – 47

20. Sivas dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhaba sayfanız vallaha billaha çok iyi, sağolun , banu – 238

21. Gürbüz Reply

Selam siten vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

22. Selamın aleyküm sayfa gerçekten dikkat çekici, sağolun

23. selamun aleyküm paylaşımın yeminle mükemmel, face de paylaştım

24. Van dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhaba herkese paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 288

25. Siirt dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhaba herkese web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 225

26. Çankırı dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhabalar web siteniz vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 109

27. Çorum dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selamın aleyküm web siten vallaha çok hoşuma gitti, tebrikler , mehmet – 159

28. Merhaba herkese web sitesi harbiden dikkatimi çekti, saolun

29. Bingöl dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selam herkese paylaşımın inanki çok güzel, şukuladım , memo – 443

30. merhaba arkadaşlar paylaşımın valla hayran bıraktı, şukuladım

31. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Selam herkese web sitesi ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım , ziya – 351

32. Balıkesir merkezden ben ahmet. Selam bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, saolun 11-01-2021 09:14:39

33. Tokat merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar siten valla çok güzel, şukuladım 11-01-2021 20:50:06

34. selamun aleyküm web siten vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

35. selamun aleyküm paylaşım süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım

36. Van dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . selamun aleyküm siten inanılmaz mükemmel, face de paylaştım , ahmet – 380

37. Gürbüz Reply

Denizli dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selam herkese paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , Gürbüz – 234

38. Konya dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . merhaba arkadaşlar siteniz valla ilgi uyandırıcı, tebrikler , – 313

39. Erzincan merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, sağolun 05-02-2021 11:13:46

40. Ordu dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . merhaba arkadaşlar web sitesi süper ötesi mükemmel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 198

41. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 291

42. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler , emin – 93

43. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Slm bu web sitesi süper ötesi çok iyi, sağolun , Aylin – 156

44. Ağrı dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selam web siteniz ciddiyim iyi, teşekkürler , hatice – 459

45. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa valla çok iyi, linkedinde paylaştım , Emine – 32

46. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Mrb paylaşım vallaha billaha iyi, tebrikler , doruk – 343

47. Ağrı merkezden ben emin. Merhaba herkese sayfan valla çok hoşuma gitti, saolun 15-05-2021 22:59:20

48. Merhaba web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

49. elif yılmaz Reply

Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım

50. Bartın dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selam herkese sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Aylin – 164

51. Şırnak dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . selamun aleyküm paylaşım cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 282

52. Sinop dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Merhaba herkese bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, saolun , doruk – 229

53. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Merhabalar siteniz inanki hayran edici, tebrikler , banu – 401

54. Sivas dan kimler var. İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? . Selam herkese paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler , Emine – 292

55. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Selam web siten harbiden çok iyi, sağolun , banu – 66

56. Hakkari merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-07-2021 10:07:54

57. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Slm siten inan ki çok güzel, sağolun , hatice – 313

58. Bu konu : ” İnsanların Yapay Zekayı Nasıl Kullanacağını Düşünüyorsunuz? İyilik mi Kötülük mü? ” çok güzel. Selam siten valla iyi, linkedinde paylaştım , memo – 436

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link