Bunu yazmaya yeni başladım, yatmak zorundasın. Daha fazlasını okumak isterseniz bana bildirin, ikinci bir gönderi hazırlayayım!

Cahil mutluluk gerçek bir şeydir. Biz olan bizler Gerçekten mi Bilinçli zihnimizle uyumlu olarak, bazen başa çıkmanın ne kadar zor olabileceğini bilir. Hepimiz fedakarlık yaparız ve bilginin kapanması için cehaletin mutluluğunu takas etmek yutması zor bir hap olabilir. Fakat zihnin yararları ile gerçeği gizlemeye devam edersek, bilişsel uyumsuzluğun aslında bir tür üstbiliş olduğu ortaya çıkar – kendimizi rahatlık, eylem veya ego adına kandırırız. En başta kendimizi kandırdığımızı unutarak kendimizi kandırırız. Politika ve din, spor ve sanat ya da yoldan geçen her Tom, Dick ve Harry hakkında ekstrem görüşler geliştirmek için bilgileri bir anda seçmemiz uygun bir cehalettir. . . neden? Hayatta kalmamız için. Egolarımız bireysellik ister. Çeşitlilik gürültüdür. Bir şeylerin olduğu yanılsamasını yaratır. Ego bizi diğer hayvanlardan hatta birbirimizden ayırır. Uyarılmaya ihtiyacı var. Kendini özdeşleştirecek bir şeye ihtiyacı var. Bu yüzden, sanrı atlıkarıncasında aşağı yukarı dörtnala gidiyoruz ve dünya görüşlerimizi yüzeysel ihtişam yulafları ve sıvı önyargı çukurları ile besliyoruz. Köklü rol yapma oyunumuzun, işlerin nasıl olduğuna dair doğal bir gelgit olduğuna kendimizi ikna ediyoruz.

Doğduğumuzda ve kendi kişiliğimiz olduğumuzu fark ettiğimizde bu ego gelişmeye başlar. Ebeveynlerimiz bize bir isim veriyor, bize toplumun sığlığı ve biyolojiye dayalı biyolojik bir cinsiyet tarafından bir ırk veriliyor. Anne babamız bize belirli bir ahlak kuralını ve belki de ona uymamız gereken bir dini öğretir. Okula gidip insanlarla tanışıyoruz ve bizden önceki egoların yarattığı yapılara dayanan küçük tuhaflıklar, tavırlar ve ilgi alanları seçiyoruz. Sonuçta, biz iki şeyin doğrudan ürünüyüz – iç uyaranlar: genetik ve dış uyaranlar: çevre (toplum). Ve toplum egoları ortaya çıkarır ve karşılığında egolar toplumu üretir ve bir paradoks doğar. Ve bu paradokslar, hakikat konusunda ortak bir temadır ve hepsi tek bir fikirle çözülebilir. Ego ve toplum birbirini yaratıyorsa, bunun altında yatan neden nedir? Bu zor problem de sözdizimsel bir sorundur. Dil neden yapılır? Kelimeleri kelimelerle yaratıyoruz. Başlangıç ​​seviyesinde, kelimeler harflerden oluşan fonemlerden yapılmıştır, ancak gerçek şu ki, bize diğer kelimelerin ne anlama geldiğini öğreten kelimelerdir. Bu paradokslar nereden kaynaklanıyor? Ben onların egonun arkasındaki içerikten oluştuğunu ve farkına varmak için çoğu zaman egonun ölümünü gerektirdiğini düşünüyorum. Yani, bilincin kendisinden yapıldıklarını öneriyorum. Bu, öldüğüm günün, öğrendiklerimin ve beni nasıl iyileştirdiğinin hikayesi.

Egonun ölümü deneyimlemesi ve hikayeyi anlatmak için yaşaması nadirdir. Bu fenomeni üç yıl önce gece geç saatlerde 2019’dan önceki arifede deneyimledim ve hayatımın en travmatik deneyimiydi. Travmanın üstesinden gelmenin bir yolu bunun hakkında konuşmaktır. Anlaşılmak bizim doğuştan gelen bir arzumuzdur, ancak burada acı-tatlı bir çıkmazla çelişki içindeyim. Anlamak istediğim çoğu şey dilden uzaklaşıyor. Hiçbir sözdizimsel Tetris, ego ölümünü ifade etmeye yaklaşamaz. Tek gümüş astar, yalnız olmadığım, başkalarının da deneyimlediğine ve benzer ruhların tekinsiz benzerlikle ilişki kurmaya mecbur olduğuna dair sadist anlayış. Bu arada, ego ölümü, egonun kalıcı ölümüyle karıştırılmamalıdır. Sadece ondan geçici olarak ayrılma için ayrılmış bir terimdir. Devam edecek . . .

Author

21 Comments

1. Bu konu : ” İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi ” çok güzel. Merhaba paylaşımın yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım , – 306

2. Bingöl dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten iyi, sağolun , doruk – 31

3. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, şukuladım

4. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Bu konu : ” İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi ” çok güzel. Slm paylaşımınız inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 336

6. Isparta merkezden ben hatice. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 21-05-2021 09:49:39

7. Tunceli merkezden ben memo. Merhaba herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım 21-05-2021 09:54:38

8. elif yılmaz Reply

Zonguldak dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Selam herkese bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, saolun , elif yılmaz – 387

9. Aydın merkezden ben gaye. Selamlar sayfa vallaha mükemmel, facebookta paylaştım 23-05-2021 23:38:58

10. Nevşehir dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Slm sayfa valla hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 246

11. Bitlis dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Selamlar sayfan inanki mükemmel, tebrikler , banu – 223

12. Tekirdağ dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Merhaba web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 415

13. Bu konu : ” İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi ” çok güzel. Mrb siteniz gerçekten çok iyi, saolun , banu – 106

14. Siirt merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-06-2021 11:41:15

15. Yalova merkezden ben ali. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki çok güzel, linkedinde paylaştım 28-06-2021 17:02:56

16. Selamlar web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım

17. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım

18. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi ” çok güzel. Mrb sayfanız cidden çok iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 203

19. Manisa dan kimler var. İnsanlık durumunun arkasında: Bir travma deneyimi . Selam paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 97

20. Nevşehir merkezden ben gaye. Merhabalar bu web sitesi yeminle iyi, face de paylaştım 30-07-2021 07:55:23

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link