İnternet için endişelenmeli miyiz?

Dürüst olalım: İnternet bu dünyada kötülük yapmak isteyen herkes için akla gelebilecek en kötü şeydir (savaş, çocuk işçiliği veya herhangi bir baskı, duvar örmek vb.), Çünkü tüm nüfusu farkında olan tek bir büyük sinir ağına bağlar. sosyal medya aracılığıyla kendisini aktif olarak korur. Bir polis sokakta masum bir adamı mı vurur? – Sadece bir video çekip HERKES ile paylaşmama izin verin. Kısacası – internet bağlantısı olan bir ulusu suistimal etmek neredeyse imkansızdır ve eğer böyle bir şey internetten önce var olsaydı, ortaya çıkarılması için zaman sayıyorduk.

şimdi, insanlık tarihindeki belki de en büyük kriz zamanında, aynı anda, her ne sebeple olursa olsun, süper güçler sosyal medya sitelerimizi akla gelebilecek en aptal bahanelerle aktif bir şekilde kapatmaya çalışıyorlar – kimse buna dürüstçe inanmıyor. aptal bir genç uygulaması her zaman “ulusal güvenlik” tehdidine yol açacaktır – bu sadece eod – ve aynı şey diğer sosyal medya hizmetlerinde de geçerlidir – onların tek suçu, insanları küresel bir ulusa bağlamak ve herkesin bilmesine ve Bilmememiz gereken şeyi görün.

şimdi çılgın ne olursa olsun parçası geliyor: (folyo şapkalar lütfen – bu bir James Bond nemesis türü bir ya eğer senaryosu) sadece bu arada bu gerçekleşirken tüm dünya, dünya da dahil liderler, şu anda karşı karşıya olduğumuz küresel kriz için endişelenmelidir. Kendi çıkarları için internetten kurtulmak isteyen bir kişinin var olacağını varsayın – o zaman işi bitirmek için bu küçük krizin avantajını kullanmak isteyebilir mi? Önce sosyal medyayı elinizden alın, sonra tüm dünyayı karantinaya alın, ardından interneti tamamen kapatın ve halkı, ulusal tehdit oluşturan bir siber saldırı nedeniyle internetin anlık olarak kapatıldığını televizyon ve radyo aracılığıyla bilgilendirin. ? Herkes kilit altında ve virüsten korkuyor, bu yüzden insanlar doğal olarak evlerinin dışına ve içine girmeyecekler tek bilgi kaynağı TV ve internet olmadan bağlanmanın tek yolu, küresel tartışmayı sonlandıran eski moda telefon görüşmeleridir. Baştan sona. patlama – internet gitti ve bir arkadaşını aramak onu geri getirmeyecek. hiç. Kilitlemeyi bir yıl sürün ve televizyonu uydurma haberler ve eğlence ile doldurun, bu da bizim duruma alışmamızı sağlayan kimse bir şeylerin eksik olduğunu bile hatırlamaz. yıl 1984 yılında sonsuza kadar kilitli kalacaktı.

** Bunun gibi bir şey olduğunu söylemiyorum – sadece interneti gerçekten kaybetmemizin teorik tehdidinin farkındalığını artırmak istiyorum, çünkü gerçekten kötü bir lider varsa, bu kesinlikle yapmaktan hoşlanacağı bir şeydir. **

bu tür hayali senaryo hakkında ne düşünüyorsunuz? elbette bunların hepsi saçmalık, buna rağmen toplumumuzda internetin önemi konusunda farkındalık yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. aslında evrendeki tek ırk olabiliriz (bu ne kadar havalı olurdu, değil mi?) tüm türü her şeyi gören bir tanrılara ışık ileten ırk hızıyla bağlayan bir teknolojiye sahip olabiliriz. Bir fabrikada günde 1 dolara çalışan masum bir insanı ya da çocuğu öldüren bir polis gördüklerinde bir filme alın ve paylaşın. KONUŞMAMIZ GEREK. PAYLAŞMAMIZ GEREKİYOR. ve ne olursa olsun, İNTERNETİ NE KADAR MALİYETLE KORUMAK GEREKİR. ana şalter bizim elimizde değildir ve onu koruması gereken kişinin her zaman gerçekten yaptığı kesin değildir.

Nerede olursan ol arkadaşım, umarım iyi ve huzurlu bir gün geçirirsin <3 bir arkadaşını yakala, belki? Twitter'da güzel bir şey mi yayınlayacaksınız? çünkü sen - seni güzel uzay çağı insanı - <3 barış yapabilirsin.

“İnternet için endişelenmeli miyiz?” üzerine 17 yorum

1. Kırşehir merkezden ben doruk. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 25-09-2020 15:29:19

2. Bolu merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 25-09-2020 19:04:23

3. Tunceli merkezden ben ali. Merhabalar siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 25-09-2020 19:27:33

4. Van merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siteniz valla çok iyi, teşekkürler 30-09-2020 03:56:17

5. Mersin merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siten harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 04-10-2020 22:37:47

6. Bu konu : ” İnternet için endişelenmeli miyiz? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım , memo – 399

7. Tokat merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-10-2020 10:28:51

8. Rize merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım 19-10-2020 05:20:20

9. Sinop dan kimler var. İnternet için endişelenmeli miyiz? . Merhaba herkese web siteniz süper ötesi mükemmel, saolun , emin – 173

Yorum yapın