İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var.

http://voxday.blogspot.com/2021/01/uatv-update.html

Bir şeylerin çok hızlı hareket ettiğine dair bazı işaretler var ve bence internetin yakında gerçekten düşme ihtimali var. İlk teknisyenlerle bunun nasıl büyük olasılıkla yapılacağını tartıştık ve bunu IP düzeyinde yapmayı denemeleri inanılmaz derecede riskli olurdu. IP’ye bağlı olarak çok sayıda kritik hizmet var.

Çok daha muhtemel olan şey, dünyanın DNS sunucularını Google tarafından zehirlemektir, bundan sonra tüm siteler hala oradadır, ancak Google tarafından özel olarak izin verilenler dışında onları göremezsiniz. Bununla ilgili güzel olan şey, gerçekleşmeden önce harekete geçerseniz bunun üzerinde çalışabilmenizdir. Google’ın ulaşamayacağı bir yerde gerekli bilgileri yerel olarak depolamanız gerekir.

İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. Nasıl yapılacağı işletim sisteminize bağlıdır.

Windows kullanıyorsanız ve c: windows system32 drivers etc hosts dosyasını hiç düzenlemediyseniz, işler kolaydır. Düzenlediyseniz, sahip olduğunuzu bileceksiniz çünkü bu, Windows’un gelişmiş kullanımıdır.

Bu klasörü dosya aktarıcıda düzenlemek için yönetici haklarına ihtiyacınız olacak. İlk olarak, hosts adlı eski dosyayı hosts_backup olarak yeniden adlandırın. Ardından, aşağıdaki bağlantıdan indirdiğiniz dosyayı yeni c: windows system32 drivers etc hosts olarak koyun: http://205.251.111.249/win/hosts

Bazı tarayıcıların dosyanın “yaygın olarak indirilmediğinden ve tehlikeli olabileceğinden” şikayet edebileceğini unutmayın. Chrome’da, şikayette bulunan yukarı oku tıklayın ve ardından “devam et” i tıklayın.

Bundan sonra, URL’yi açabileceksiniz. http: //emergency.voxday ve diğer tüm iletişim hatlarının kaybolduğunu fark ederseniz, orada daha fazla talimat bulacaksınız. En önemlisi, bu bağlantının arkasında yeni bir ana bilgisayar dosyası olacak ve bu daha sonra içinde daha fazla girdi içerecektir. Girişi olan herhangi bir site için, sistemin zehirlenmiş DNS girişinden ne alacağını geçersiz kılar. Bu, tüm büyük hizmetlerimizi geri getirmemizi sağlayacaktır. Ayrıca, gelecekte herhangi bir zamanda aynı numarayı yaparlarsa, bu her zaman bizim cevabımız olacaktır. Yani, muhtemelen eklemeyi orada tutmak isteyeceksiniz. Yalnızca bu ek hat olduğu sürece, normal internet kullanımınıza müdahale etmeyecektir. Bu URL’nin her zaman açılmasına izin verecektir.

Şu anda bağlantıda herhangi bir talimat yok. Ancak internet kesilirse ortaya çıkacaklar.

Hosts dosyasını daha önce Windows’ta düzenlediyseniz veya bir Linux veya Mac kullanıcısıysanız, aşağıdaki satırı mevcut dosyanızın sonuna ekleyin. Linux ve Mac’te / etc / hosts. Dosyayı değiştirmek için kök haklarına ihtiyacınız olacak. Çoğu durumda bunları komutun önüne “sudo” ekleyerek kazanırsınız. Öyleyse, editörünüzün nano olduğunu varsayalım. “Sudo nano / etc / hosts” yazarsınız.

205.251.111.249 acil durum.voxday

“İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var.” üzerine 16 yorum

1. Giresun dan kimler var. İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. . merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle iyi, saolun , mehmet – 63

2. Kocaeli merkezden ben Aylin. Merhaba sayfanız ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 09-01-2021 18:52:58

3. Bu konu : ” İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. ” çok güzel. Selam sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 479

4. Bu konu : ” İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. ” çok güzel. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , elif yılmaz – 337

5. Bu konu : ” İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki çok iyi, teşekkürler , ali – 67

6. Bilecik merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siten yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 11-01-2021 01:03:06

7. Çankırı dan kimler var. İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. . selamun aleyküm sayfa valla güzel, twitter da paylaştım , Emine – 416

8. Bu konu : ” İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. ” çok güzel. Mrb sayfan inan ki iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 267

9. Denizli dan kimler var. İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. . Merhaba paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 31

10. Nevşehir dan kimler var. İnternet kesintiye uğramadan önce şu anda yapmanız gereken sadece bir adım var. . Slm web sitesi yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 339

11. Ağrı merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler 18-02-2021 14:13:05

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link