Buralarda BBS’nin yaşını hatırlayan var mı?

Kabaca 11 ile 13 yaşları arasında BBS (bilmeyenler için Bulletin Board System) vardı.

O zamanlar bilgisayarlar büyük, bej kutulardı. Benim çocukluk yatak odamda bir sabit hatta bağlı bir 386’ydı. Babam sonunda bana 14.4k alana kadar 2400 baud modem üzerindeydim. BBS’mi yönetebilmem için ayrı bir sabit hat için ödeme yaptı. Aynı anda yalnızca bir kişi çevrimiçi olabilir! Ancak mesaj panoları ve bir dosya sistemi ve “kapılar” vardı, buna çevrimiçi oyunlar diyoruz – bu arada, siz oynadınız, oyununuzu kaydettiniz ve bir sonraki kişi oyununuzla etkileşime girebilir. kayıt etmek.

Ve çevirmek için, bir programı açmanız (DOS işletim sisteminizde) ve “atdt” yazıp aradığınız numarayı yazmanız gerekiyordu.

BBS’m, America Online popülerleştiği için öldü.

Vay canına, bu uzun zaman önceydi.

BBS’mdeki insanların “bilgi özgürlüğü” ifadesini tekrarladıklarını hatırlıyorum.

Bunu başka hatırlayan var mı?

Zaman nasıl değişti.

Author

38 Comments

1. Bitlis dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm sayfa inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 103

2. Erzincan merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-02-2021 07:56:39

3. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Selamlar sayfa vallaha billaha güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 172

4. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki çok güzel, şukuladım , Aylin – 458

5. elif yılmaz Reply

Bartın merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımın cidden hoşuma gitti, tebrikler 13-02-2021 08:14:58

6. Yalova merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki güzel, teşekkürler 13-02-2021 08:14:59

7. Selam herkese web siteniz harbiden iyi, facebookta paylaştım

8. Ordu merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-02-2021 08:32:59

9. Selam herkese sayfa vallaha çok hoşuma gitti, sağolun

10. Bingöl dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm siteniz vallaha billaha iyi, şukuladım , doruk – 407

11. Selamlar web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, saolun

12. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım

13. Kayseri merkezden ben Aylin. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım 13-02-2021 12:09:15

14. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 322

15. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , ziya – 72

16. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 478

17. merhaba arkadaşlar siten vallaha çok iyi, sağolun

18. elif yılmaz Reply

Giresun dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Mrb siten gerçekten hayran edici, teşekkürler , elif yılmaz – 472

19. Niğde dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm sayfanız cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 471

20. Nevşehir dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Merhabalar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 493

21. Batman dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selam arkadaşlar web sitesi inan ki çok iyi, face de paylaştım , ahmet – 177

22. Selam paylaşımın inanki dikkatimi çekti, tebrikler

23. Mersin dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Selamlar siteniz cidden dikkat çekici, tebrikler , ahmet – 403

24. Uşak dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Selam herkese web siteniz harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , – 226

25. Gaziantep dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Selamın aleyküm web siten vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 82

26. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Merhabalar sayfa süper ötesi çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 476

27. Merhaba herkese sayfan inanki hayran edici, sağolun

28. Osmaniye dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Selam herkese web sitesi inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , gaye – 95

29. Elazığ dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Merhaba sayfan süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 156

30. Merhabalar web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

31. Şanlıurfa merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten valla dikkatimi çekti, tebrikler 08-04-2021 14:56:11

32. elif yılmaz Reply

Slm paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

33. Van dan kimler var. İnternet nasıl değişti . merhaba arkadaşlar sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 441

34. selamun aleyküm sayfan vallaha hayran edici, face de paylaştım

35. Bursa merkezden ben . selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran bıraktı, facebookta paylaştım 06-05-2021 22:23:02

36. Selamın aleyküm sayfan harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link