İnternet nasıl değişti

Buralarda BBS’nin yaşını hatırlayan var mı?

Kabaca 11 ile 13 yaşları arasında BBS (bilmeyenler için Bulletin Board System) vardı.

O zamanlar bilgisayarlar büyük, bej kutulardı. Benim çocukluk yatak odamda bir sabit hatta bağlı bir 386’ydı. Babam sonunda bana 14.4k alana kadar 2400 baud modem üzerindeydim. BBS’mi yönetebilmem için ayrı bir sabit hat için ödeme yaptı. Aynı anda yalnızca bir kişi çevrimiçi olabilir! Ancak mesaj panoları ve bir dosya sistemi ve “kapılar” vardı, buna çevrimiçi oyunlar diyoruz – bu arada, siz oynadınız, oyununuzu kaydettiniz ve bir sonraki kişi oyununuzla etkileşime girebilir. kayıt etmek.

Ve çevirmek için, bir programı açmanız (DOS işletim sisteminizde) ve “atdt” yazıp aradığınız numarayı yazmanız gerekiyordu.

BBS’m, America Online popülerleştiği için öldü.

Vay canına, bu uzun zaman önceydi.

BBS’mdeki insanların “bilgi özgürlüğü” ifadesini tekrarladıklarını hatırlıyorum.

Bunu başka hatırlayan var mı?

Zaman nasıl değişti.

“İnternet nasıl değişti” üzerine 23 yorum

1. Bitlis dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm sayfa inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 103

2. Erzincan merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-02-2021 07:56:39

3. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Selamlar sayfa vallaha billaha güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 172

4. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Mrb paylaşımın inan ki çok güzel, şukuladım , Aylin – 458

5. Bartın merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımın cidden hoşuma gitti, tebrikler 13-02-2021 08:14:58

6. Yalova merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki güzel, teşekkürler 13-02-2021 08:14:59

7. Ordu merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-02-2021 08:32:59

8. Bingöl dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm siteniz vallaha billaha iyi, şukuladım , doruk – 407

9. Kayseri merkezden ben Aylin. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım 13-02-2021 12:09:15

10. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 322

11. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , ziya – 72

12. Bu konu : ” İnternet nasıl değişti ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 478

13. Giresun dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Mrb siten gerçekten hayran edici, teşekkürler , elif yılmaz – 472

14. Niğde dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selamun aleyküm sayfanız cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 471

15. Nevşehir dan kimler var. İnternet nasıl değişti . Merhabalar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 493

16. Batman dan kimler var. İnternet nasıl değişti . selam arkadaşlar web sitesi inan ki çok iyi, face de paylaştım , ahmet – 177

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link