İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor

Ekim ayında geçen yıla göre 600 ek intihar. Bunun başlangıcından bu yana Japonya’da resmi olarak 2.029 koronavirüsten öldü.

İntihar, Ekim ayında bu ‘virüsün’ 10 ayından daha fazla Japon’un hayatına mal oldu

Tokyo – Çok daha fazla Japon insanı intihardan ölüyor, muhtemelen plandeminin ekonomik ve sosyal yansımaları nedeniyle, sözde “yeni” koronavirüs hastalığının kendisinden çok daha kötü. Japonya, koronavirüs salgınını birçok ülkeden çok daha iyi yönetirken, ölümleri ülke çapında 2.000’in altında tutarken, Ulusal Polis Teşkilatı’nın geçici istatistikleri gösteriyor intiharlar Ekim’de 2.153’e yükseldi tek başına, artışın dördüncü ayını işaret ediyor.

Bugüne kadar, 17.000’den fazla insan bu yıl kendi canına kıydı Japonyada.

Ekimde kendi kendine ölümler her yıl 600 arttıkadın intiharları ile toplamın yaklaşık üçte biri,% 80’in üzerinde artış gösterdi.

Çocuk bakımından birincil sorumluluğu olan kadınlar, plandeminin neden olduğu iş kayıpları ve güvensizliğin yükünü çekmişlerdir. Aynı zamanda aile içi şiddet riski de daha yüksek, yardım merkezlerinin söylediği gibi bu yıl, tüm dünyada olduğu gibi burada da kötüleşti.

Çocuk intiharları toplamın çok daha küçük bir kısmı olsa da daha yüksektir.

Baş hükümet sözcüsü Katsunobu Kato bu hafta yaptığı açıklamada, intihar yardım hatları ve sosyal medya aracılığıyla potansiyel kurbanlara danışmanlık yapma çabalarını artırdığını duyurarak, “Gerçekle ciddi şekilde yüzleşmemiz gerekiyor.” Dedi.

Yokohama merkezli psikiyatrist Chiyoko Ueda, bu hafta yerel bir haber sitesinde yayınlanan bir röportajda, sözde yeni koronavirüsün neden olduğu ruh sağlığı sıkıntısının kliniğinde belirgin olduğunu söyledi. Hastaların ona söylediği şeyler arasında: “Para konusunda endişelendiğim için özgüvenim düşük; Evde kalma durumu hayatımı bozdu; Çocuklarım ve ben anlaşamıyoruz.”

Japonya uzun süredir yüksek intihar oranlarıyla ve karmaşık nedenlerle boğuşuyor, ancak bu yıl genel rakamlar Temmuz ayında tersine dönene kadar düşüş eğilimindeydi – muhtemelen ilk “hepimiz bu işte birlikteyiz” plandemisi pozitiflik azaldı ve kamu sübvansiyonlarının tamponlayıcı etkisi ortadan kalktı.

Aşırı çalışma nedeniyle ölüm

O ay Japonya, geçen baharda 24 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıktan sonra intiharı önlemek için 10 milyon dolar daha ekledi.

Bu yıla kadar, Japonya 2003 yılında 34.000’i aşan intiharları azaltmak için istikrarlı bir ilerleme kaydetmişti. Karoshi ile mücadele için iyileştirilmiş danışmanlık ve çabalar ya da ölümüne çalıştırılmak, intiharların geçen yıl yaklaşık 20.000’e düşmesine yardımcı oldu – bu rekordan bu yana en düşük sayı- tutma 1978’de başladı.

Japonya, 100.000’de 16 ile dünyanın en zengin G-7 ülkeleri arasında hala en yüksek intihar oranına sahipken, 2026’ya kadar 100.000’de 13’e düşürme hedefiyle, diğer gelişmiş ülkelerle karşılaştırılabilir bir düzey olan ilerlemeye devam etmeyi umuyordu. .

Bu arada ABD intihar oranı 2018’de 100.000’de 14’ü geçerek yükselişte.

“Akıl sağlığı salgını”

Çoğu ülkeden çok daha hızlı intihar verilerini bildiren Japonya’da ruh sağlığının bozulması, salgının başka yerlerdeki sinsi etkisinin endişe verici bir habercisi olabilir.

Bu yılın başlarında, ABD’li araştırmacılar plandeminin tetikleyebileceği konusunda uyardı. 75.000 işsizlik, sosyal iletişim eksikliği ve diğer zihinsel sağlık stres faktörlerinden kaynaklanan “çaresizlik ölümleri”.

Öğrenciler zihinsel sağlıklarını nasıl yönetebilir?

Amerikan Psikiyatri Derneği’nin seçilmiş başkanı Dr. Vivian Pender, geçtiğimiz günlerde CBS’ye “Pazar Sabahı” na “Şu anda bir akıl sağlığı salgınının ortasındayız ve sanırım daha da kötüye gidecek” dedi.

“En kötüsünün bittiğini düşünmüyor musun?” muhabir Susan Spencer ona sordu.

“Hayır, hiç de değil. Hayır, akıl sağlığı açısından en kötüsünün henüz gelmediğini düşünüyorum.

Tüm kayıp insanlar, kaybedilen fırsatlar ve insanların sahip olduğu kayıp hayaller ve umutlar için muazzam bir keder ve yas olacak. “

Yakın zamanda yapılan bir ankette Amerikalı yetişkinlerin yarısından fazlası (% 53) plandemi nedeniyle ruh sağlıklarının kötüye gittiğini söyledi. İlk salgından sonra antidepresan reçeteleri% 14 arttı.

Orijinal makale burada: https://www.cbsnews.com/news/japan-suicide-coronavirus-more-japanese-suicides-in-october-than-total-covid-deaths/#app

Güncelleme: Bu gönderi r / japonya’da yasaklandı

“İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor” üzerine 31 yorum

1. Tunceli dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . selamun aleyküm paylaşımın cidden çok iyi, face de paylaştım , gaye – 309

2. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selam siten inanki çok hoşuma gitti, şukuladım , ziya – 36

3. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Slm paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, sağolun , Emine – 336

4. Afyon merkezden ben ahmet. Selamlar web siten vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 07-12-2020 00:43:27

5. Edirne dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . Mrb siten yeminle iyi, saolun , gaye – 201

6. Aydın dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . Slm siten süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım , Hasan – 439

7. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 333

8. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selamlar paylaşım valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 500

9. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selam herkese paylaşım cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 349

10. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selamlar web siten ciddiyim güzel, saolun , gaye – 136

11. Ankara dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . Slm web siten inanki hayran edici, sağolun , emin – 254

12. Karaman dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . selam arkadaşlar siten vallaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 147

13. Kırıkkale merkezden ben emin. selamun aleyküm web siteniz inanki hayran edici, saolun 09-01-2021 04:20:39

14. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selam herkese web siten inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , banu – 476

15. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Selamlar sayfanız vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 465

16. Gümüşhane dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . Slm paylaşımın vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 279

17. Bu konu : ” İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor ” çok güzel. Mrb web sitesi inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , gaye – 190

18. Osmaniye dan kimler var. İntihar, Ekim ayının bir ayında, bu yeni koronanın 10 ayındakinden daha fazla Japon hayatına mal oldu – ve bununla ilgili tartışmalar susturuluyor . Selamlar paylaşım inanılmaz iyi, facebookta paylaştım , memo – 430

19. Kars merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler 28-02-2021 19:33:34

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link