Avustralya msm’den ilginç bir hikaye.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu üç cephede savaşıyor: Arap-İsraillilerle bir saldırı, ülkesini felç eden bir siyasi kavga ve yolsuzluk suçlamaları nedeniyle bir mahkeme savaşı.

Ancak güçleri Filistin ve Hamas’a saldırırken, yönetimi birdenbire dokunulmaz görünüyor.

Bir haftadan daha kısa bir süre önce, Netanyahu’nun kariyeri sallantıdaydı.

Rakip siyasi partilerden oluşan çeşitli bir koleksiyon nihayet üzerinde anlaşacak bir şey buldu: tartışmalı Başbakan’ın süresi dolmuştu.

Bu yılın başlarında yapılan seçimler yine net bir çoğunluğu sağlayamadı. Ya da gevşek bir ittifak oluşturmaya yetecek kadar büyük ilgili taraflar kümesi bile.

İsrail hükümeti felç olmaya devam ediyor.

Bekçi Başbakan Netanyahu istifa etmeyi reddediyordu.

Ve muhalif siyasetçiler yeni bir koalisyon üzerinde anlaşmaya sadece birkaç gün kaldı.

Ardından İsrailli Arapların zorla tahliyeleri geldi. Sonra kutsal yerlerdeki ultra-Ortodoks geçit törenleri “Araplara ölüm” diye bağırmaya başladı. Ardından İsrail polisi El Aksa camisine baskın düzenledi.

Şimdi, Netanyahu’nun gücüne meydan okuyan sağcı bir partinin lideri – ve üst işi almak için bahşiş veren adam – hamlenin “masadan kalktığını” ilan etti.

Neden?

Naftali Bennett’in Yamina (Yeni Sağ) partisi, 1948 BM yetkisi altında Filistin’e tahsis edilen bölgelerdeki Yahudi-İsrail yerleşimlerini destekliyor.

Ancak Netanyahu muhaliflerinden oluşan beklenmedik koalisyonunda İslamcı bir Arap-İsrail partisi vardı.

Ve sivil huzursuzluktaki ani artış, böyle bir ittifakı savunulamaz hale getirdi.

https://www.news.com.au/finance/work/leaders/how-israels-gaza-conflict-allowed-pm-benjamin-netanyahu-to-stay-in-power/news-story/1e120717b08d880494e5ce42cd52b6b9

Author

24 Comments

1. İstanbul merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle çok güzel, face de paylaştım 18-05-2021 04:29:55

2. Selam siten cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

3. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. Merhabalar web siteniz valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , banu – 224

4. Adana merkezden ben . Merhabalar bu web sitesi valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 20-05-2021 03:06:27

5. Kocaeli merkezden ben . selam arkadaşlar paylaşım inan ki çok iyi, face de paylaştım 22-05-2021 17:29:21

6. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 299

7. Mrb paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım

8. Selam herkese web siten ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım

9. Iğdır merkezden ben ali. Selam web sitesi yeminle hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 04-06-2021 04:11:28

10. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi mükemmel, sağolun

11. Manisa merkezden ben banu. Selam paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 10-06-2021 08:09:57

12. Mrb web siten inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım

13. Gürbüz Reply

Slm web siteniz vallaha billaha hayran edici, şukuladım

14. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız cidden mükemmel, saolun , Hasan – 354

15. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 212

16. selamun aleyküm siten vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

17. Karabük dan kimler var. İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? . selamun aleyküm sayfanız valla çok güzel, tebrikler , ali – 65

18. Adıyaman merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşım vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 15-07-2021 09:54:41

19. Iğdır merkezden ben ali. Selamlar sayfan gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-07-2021 13:04:29

20. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. Merhaba siten inan ki çok güzel, teşekkürler , memo – 157

21. Uşak merkezden ben ali. selam arkadaşlar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 23-07-2021 23:09:16

22. Eskişehir dan kimler var. İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? . Merhabalar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Aylin – 132

23. Bu konu : ” İsrail’in Gazze çatışması Başbakan Benjamin Netanyahu’nun iktidarda kalmasına nasıl izin verdi? ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ali – 23

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link