Kategoriler
Genel

İşte “Ape-Men”, “Big-Foot”, “Sasquatch”, “Yeti” vb.’nin varlığı ile ilgili olarak çevrimiçi bulunabilecek en ilgi çekici video kanıt ve analizleri. bir mümin ya da en azından bu konuda şüpheciliğinize bir darbe indirir. Uyarıldın!

İlk olarak, 1984 yılında Cremo ve Thompson tarafından yazılan “Yasak Arkeoloji” den bir alıntı:

Yaşayan Maymun Adamları?

İnsanların Pleistosen boyunca daha apelike hominidlerle birlikte var olabileceğine dair işaretler vardır. İnsanların ve maymun benzeri yaratıkların bir arada var olmaya devam etmelerini öneriyoruz. Geçtiğimiz yüz yıl boyunca, araştırmacılar Neandertallere, Homo erectus’a ve Australopithecines’e benzeyen canlıların artık dünyanın vahşi bölgelerinde dolaştığına dair önemli kanıtlar biriktirdiler.

Zor Kanıt Bulmak Zor

1775 yılında, modern biyolojik sınıflandırma sisteminin kurucusu Carl Linnaeus, mevcut üç insan türünü listeledi: Homo sapiens, Homo troglodytes (mağara adamı) ve Homo ferus (vahşi adam). Linnaeus son iki türü sadece gezginlerin raporlarından ve ikincil kaynaklardan bilse de, bunları Systema Naturae’ye dahil etti.

Profesyonel bilim adamları (1) doğal ortamda vahşi insanları gözlemlemiş, (2) canlı yakalanmış örnekleri gözlemlemiş, (3) ölü örnekleri gözlemlemiş ve (4) yüzlerce ayak izi de dahil olmak üzere vahşi erkekler için fiziksel kanıt toplamıştır. Ayrıca bilim adamı olmayan muhbirlerle röportaj yapmışlar ve eski edebiyatlarda ve geleneklerde bulunan çok sayıda wildman irini araştırmışlardır.

Birçoğu, yukarıda bahsedilen tüm wildman kanıtlarının sadece raporlarda mevcut olduğunu ve bilim adamlarının verdiği raporların bile tek başına raporların vahşi insanların varlığını oluşturmak için yeterli olmadığını söyleyecektir. Bununla birlikte, paleoantropolojide, bilimin birçok alanında olduğu gibi, kanıtlar öncelikle raporlar şeklinde mevcuttur.

II. Dünya Savaşı sırasında, Homo Erectus fosillerinin neredeyse tamamı Japonların Çin’i işgali sırasında kayboldu. Homo Erectus fosilleri artık sadece eski yazılı raporlar, fotoğraflar ve dökümler biçiminde mevcuttur. Ve hiç kimse orijinallerin aslında var olduğundan şüphe etmiyor.

Peki ya cesetleri korunmayan ölü vahşi insan örneklerini gördüklerini ve incelediklerini iddia eden bilim adamlarının raporlarına ne dersiniz? Çoğu bilim adamı bu tür raporlara hiçbir güvenilirlik vermeyecektir. Bir durumda raporlara inanılır, diğerinde inanmazlar. Neden? İnsan evriminin standart görüşüne uygun kanıtlarla ilgili raporların genellikle uygunsuz kanıtlarla ilgili raporlardan daha fazla güvenilirlik kazanmasını öneriyoruz. Bu nedenle, tamamen nesnel standartlardan ziyade derinden inanılan inançlar, tartışmalı kanıtlarla ilgili raporların kabulü ve reddinde belirleyici faktör olabilir.

Aşağıda, çoğunlukla iki özel Youtube Kanalından çevrimiçi olarak bulduğum en iyi Big-Foot görüntüleri ve ciddi analizlerinden bazıları yer alıyor: “Thinker-Thunker” ve “Big-Foot Tony”. Hem “Thinker Thunker” hem de “Big-Foot Tony”, olası veya kesin aldatmacalar olarak beyan ettikleri görüntüleri düzenli olarak analiz eder. Sondaki bağlantılar:

1967’deki Patterson-Gimlin Bigfoot filmi, 60FPS net 4K remaster stabilize etti.

Bigfoot ile Bebek aka “Bağımsızlık Günü Bigfoot” – BREAKDOWN

Rus bigfoot kovalayan araba (İnsanların bu videoda youtube sayfasının yorumlarında söylediklerinin çevirisi var)

Mississippi Skunk Maymun – GERÇEK (IMO) – Arıza.

Florida’da bir ağaç sallayarak bigfoot

Gürcistan Bigfoot

Provo Kanyon Bigfoot bir Kaya Atar

Thinker Thuser’ın Youtube Kanalı

Big Foot Tony’nin Youtube Kanalı

Cremo ve Thompson’dan daha fazlası:

Ana Bilim ve Wildman Raporları

Sunduğumuz tüm kanıtlara rağmen, antropoloji ve zoolojideki tanınmış yetkililerin çoğu vahşi insanların varlığını tartışmayı reddediyor. Yabancılar hakkında hiç söz ederlerse, nadiren varoluşları için gerçekten güçlü kanıtlar sunarlar, bunun yerine inançsızlıklarına en az meydan okuyacak raporlara odaklanırlar.

Yabancılar ve hatta bir kafa bile el ve ayak kemikleri toplanmıştır. Yetkili kişiler vahşilerin cesetlerini incelediklerini bildirmiştir. Ayrıca ele geçirme hesapları da vardır. Bu fiziksel kanıtların hiçbirinin müze ve diğer bilimsel kurumlara girmediği, kanıt toplama ve koruma sürecinin başarısızlığı olarak kabul edilemez. Bir bilgi filtresi diyebileceğimiz şeyin işleyişi, kanıtları resmi kanalların dışında saygısızlıkla sürdürme eğilimindedir.

Bununla birlikte, Krantz, Napier, Shackley, Porshnev ve diğerleri gibi sağlam üne sahip bazı bilim adamları, mevcut kanıtlarda, vahşi insanların gerçekte var olduklarını veya en azından varlıklarının varlığının olduğu sonucuna varmak için yeterli neden buldular. ciddi çalışmaya layık.

Myra Shackley 4 Aralık 1984’te araştırmacımız Steve Bernath’a şunları yazdı:

“Bildiğiniz gibi, tüm soru son derece günceldir ve sahnede çok fazla yazışma ve yayın var. Görüşler değişiyor, ancak sanırım en yaygın olanı, en azından sınıflandırılmamış çeşitli erkeksu yaratıkların var olma olasılığını önermek için gerçekten yeterli kanıtın olacağı, ancak bilgimizin mevcut durumunda, bunların önemleri hakkında yorum yapmanın imkansız olduğu olacaktır. daha fazla ayrıntı. Durum, yanlış sözler, aldatmaca ve deli saçak aktiviteleri ile daha da karmaşıklaşıyor, ancak şaşırtıcı sayıda hardcore antropolog, konunun araştırılmaya değer olduğuna inanıyor gibi görünüyor. ”

Cremo ve Thompson tarafından Yasak Arkeoloji Bölüm 10’dan daha fazla metin içeren önceki yazı

“İşte “Ape-Men”, “Big-Foot”, “Sasquatch”, “Yeti” vb.’nin varlığı ile ilgili olarak çevrimiçi bulunabilecek en ilgi çekici video kanıt ve analizleri. bir mümin ya da en azından bu konuda şüpheciliğinize bir darbe indirir. Uyarıldın!” için 40 yanıt

Adıyaman merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-06-2020 15:56:49

Ordu merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfa süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 05-06-2020 17:05:33

Erzincan merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 17-06-2020 14:10:56

Ankara merkezden ben ali. Merhaba paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 19-06-2020 16:34:04

Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siteniz yeminle dikkat çekici, saolun 27-06-2020 03:44:53

Düzce merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım 01-07-2020 13:20:48

Ankara merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 06-07-2020 01:28:17

Sinop merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım 13-07-2020 20:40:56

Tunceli merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 18-07-2020 01:32:10

Manisa merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun 02-08-2020 10:33:36

Tokat merkezden ben mehmet. Selam herkese bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-08-2020 22:20:24

Bilecik merkezden ben doruk. selamun aleyküm siteniz süper ötesi çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 08-08-2020 10:53:35

Düzce merkezden ben doruk. Merhabalar sayfanız harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 20-08-2020 10:02:15

Niğde merkezden ben doruk. Mrb paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 09:53:33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir