Yozlaşmış politikacılar ve egemen sınıflar aslında aşıları istemiyorlar ve başkalarının aşılar olmadan çalışmasını çok zorlaştırsanız bile onları almaktan kaçınmanın yolları olacak. Ancak aşıları gerçek anlamda zorunlu hale getirirlerse, onları kullanmaktan kaçınmaları çok daha karmaşık hale gelecektir. Bunun yerine dolaylı olarak zorunlu kılmak amaçlarına daha iyi hizmet eder.

Bu aslında cankurtaran, çünkü büyük miktarda iradeye sahip küçük azınlığın onlardan kaçınabileceği anlamına geliyor.

54 Comments

1. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 326

2. Ankara merkezden ben emin. Mrb paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 30-07-2021 06:42:26

3. Elazığ dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Merhaba herkese sayfan cidden çok iyi, face de paylaştım , – 236

4. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 2

5. Kayseri merkezden ben . Merhaba herkese sayfa yeminle güzel, tebrikler 30-07-2021 06:50:08

6. Bitlis dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Selam herkese siten vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 42

7. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

8. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selam paylaşım inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 40

9. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selam herkese sayfan inanki güzel, tebrikler , emin – 276

10. İzmir merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 30-07-2021 07:00:14

11. Muğla dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Selamlar web siten gerçekten güzel, facebookta paylaştım , hatice – 159

12. Merhabalar paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

13. Artvin dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Selam herkese web siten yeminle mükemmel, teşekkürler , ahmet – 39

14. Gürbüz Reply

Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfan süper ötesi çok iyi, saolun 30-07-2021 07:04:03

15. Selamlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

16. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım , – 413

17. Mersin dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selamun aleyküm sayfanız inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım , – 312

18. Çorum dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Selamın aleyküm paylaşımınız inanki dikkat çekici, şukuladım , Emine – 143

19. Mersin dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Merhabalar siten vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım , ziya – 315

20. Malatya dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selamun aleyküm paylaşım inanki iyi, saolun , gaye – 114

21. Slm sayfanız yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım

22. Batman dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Selam web siten vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 256

23. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa valla güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 2

24. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Mrb bu web sitesi cidden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 409

25. elif yılmaz Reply

Selam paylaşımın valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım

26. Balıkesir dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle çok güzel, facebookta paylaştım , Hasan – 306

27. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 194

28. Balıkesir dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selamun aleyküm siten harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 57

29. Afyon merkezden ben memo. Selamlar paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 30-07-2021 07:27:45

30. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım

31. Gürbüz Reply

Kırıkkale dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selamun aleyküm paylaşım inan ki hayran bıraktı, teşekkürler , Gürbüz – 111

32. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 29

33. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 492

34. Kilis merkezden ben ali. Merhaba herkese web siteniz ciddiyim çok iyi, face de paylaştım 30-07-2021 07:34:51

35. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Hasan – 478

36. selam arkadaşlar sayfanız yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım

37. Zonguldak dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selam arkadaşlar sayfa gerçekten hayran bıraktı, sağolun , ali – 74

38. Artvin merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız valla güzel, teşekkürler 30-07-2021 09:16:16

39. Slm paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

40. Bu konu : ” İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. ” çok güzel. Selam herkese sayfan inanki mükemmel, teraziye tıkladım , memo – 1

41. Merhaba paylaşımın valla çok güzel, facebookta paylaştım

42. Samsun dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . merhaba arkadaşlar web sitesi valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım , – 16

43. selam arkadaşlar sayfanız valla hayran edici, twitter da paylaştım

44. Gürbüz Reply

Ağrı merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım 19-08-2021 07:44:12

45. Düzce merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siten inan ki güzel, twitter da paylaştım 22-08-2021 15:51:42

46. Samsun dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . selam arkadaşlar web siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 245

47. selamun aleyküm web sitesi inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

48. Konya dan kimler var. İşte bu yüzden aşıları gerçek anlamda zorunlu kılmayacaklar. . Merhaba siteniz cidden ilgi uyandırıcı, şukuladım , ahmet – 312

49. Bilecik merkezden ben memo. Selam web siteniz harbiden iyi, saolun 01-09-2021 16:59:28

50. Rize merkezden ben ziya. Mrb paylaşımın gerçekten mükemmel, face de paylaştım 03-09-2021 15:06:47

Write A Comment