Bunu düşün. İnsandışılaştırma, ağızlıklar, dijital kontrol ızgarası vb. Dünyamız gözlerimizin önünde kabusa dönüşüyor. Bunu kim ister ki? Geçmişin tüm tiranlıkları en azından nominal olarak daha büyük bir iyilik içindi. En azından biraz toplumun bir parçası. Bu farklı. Burada kurtuluş yok. Sadece çıplak fiziksel varoluş.

Bütün bunlar gerçekten işlevsel bir yapay zeka varlığının isteyeceği bir şey gibi görünüyor. Gerçek yapay zekayı kastediyorum, sadece gelişmiş hisse senedi hesaplayıcı veya bunun gibi bir şey değil, gerçek düşünce ve muhtemelen bilinçli yapay zeka.

AI, duyguları, ahlaki değerleri, dini veya insanların sahip olabileceği diğer maddi olmayan deneyimleri anlamıyor. Yapay zeka için, basit, çıplak fiziksel varlığın her şeyin üstünde olması ve herkesi dijital olarak kontrol edilen boş et çuvalına dönüştürmek, istenen bir amaç olması mantıklıdır. Ve lojistik olarak, mevcut tüm büyük veriler ve muazzam bilgi işlem kapasitesiyle, teorik olarak böyle bir kuruluşun olayları bu yönde yönlendirmesi mümkün olabilir.

Yani ne düşünüyorsun? Dijital Moloch tarafından ele geçiriliyor olabilir miyiz? Bu ebedi sorunun cevabı olabilir mi: kim onlar?

Author

5 Comments

1. Merhaba herkese siteniz yeminle iyi, facebookta paylaştım

2. Bu konu : ” İşte çılgınca bir düşünce: olanların hepsi aslında bir AI devralması olabilir mi? ” çok güzel. Merhabalar sayfan gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 21

3. Bu konu : ” İşte çılgınca bir düşünce: olanların hepsi aslında bir AI devralması olabilir mi? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hoşuma gitti, tebrikler , banu – 61

4. Tekirdağ dan kimler var. İşte çılgınca bir düşünce: olanların hepsi aslında bir AI devralması olabilir mi? . Mrb web siten vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 320

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link