İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı)

Sığır eti üretiminin verimsizlikleri hakkında birkaç tartışmaya girdim ve herkes için yiyecek yetiştirmek için yeterli yerimiz yok. Ne yetiştirdiğimizi değil, nasıl yetiştirdiğimizi göstermek için geleneksel tarıma alternatif bir bakış açısı getirmek istiyorum. Çiftçilikle ilgili her şey, yönetim. İşte başlıyoruz. Oh işte bir astar, ayrıca aşağıdaki kaynakların büyük bir listesi.

Hayvanlar yetiştirilir CAFO’lar. Bu, yemin, konuma bağlı olarak, bazen yakınlardan, bazen de ülkenin dört bir yanından tesis dışında yetiştirilmesini ve işlenip gönderilmesini gerektirir. Sığır eti söz konusu olduğunda, bunlar genellikle tahıl (mısır, soya fasulyesi, buğday) ve silaj ürünleridir (mısır, yulaf, saman). İnekler geviş getiren hayvanlar ve gerçekten tahıl yemeye yönelik değildir, onları hasta eder ve işkembelerinin asitliğini yükselterek sindirimi yavaşlatır. İnekler otlayan hayvanlardır ve çimleri yemeleri amaçlanmıştır, rumenlerinde çimen fermente olurlar ve gerçekte çimleri parçalayan bakterilerin ürünleriyle beslenirler. Oldukça temiz şeyler. Koyun, keçi, geyik gibi …

O halde beslemeye girelim. Çoğunlukla büyüdü Monokültür çıplak toprakla, ağır toprak işlemeve kimyasal uygulamalar. GDO’lu tahıllar çoğunlukla mısır ve soya fasulyesi ve diğer katkı maddeleri diyetlerini tamamlamak için. Bu tahılları büyütmek için inanılmaz miktarda girdi, mazot, işçilik, ekipman bakımı, gübre formundaki kimyasallar, çeşitli ilaç ve yakın çevredeki hastalıkları durdurmak için ilaçlar gerekiyor. Bu mahsulleri yetiştirmek için kullanılan ağır toprak işleme, erozyon, kimyasal akış, yaygın su baskını ve sıkıştırma gibi ciddi olumsuz sonuçlara sahiptir. Ayrıca altyapıya ihtiyacımız var mağaza, karıştırmak, ve besleme. Şimdi o besleme arka taraftan çıktığında ne olur? Bulamaç çukurları, yaygın bir depolama yöntemidir, ancak bazı işlemler için gübre ineklere gelene kadar orada bırakırlar diz. Daha sonra, topraktaki iyi mikropları öldürebilen veya engelleyebilen korkunç miktarda ilaç haricinde iyi olan tarlaları toplayıp yaydı.

Birazcık bir kenara ve anekdot. Komşu küçük bir sığır eti operasyonundan gübreye kadar birkaç kamyon gübre aldım. Birkaç ay sonra yığına girip, kurumuş ve çürümeyen sağlam inek gübresi parçalarını seçebiliyordum. Birkaç mil öteden at gübresi de aldım ve bu tamamen çürümüştü ya da aynı süre içinde yakındı.

Bu yazı için Monsanto, kimyasallar veya GDO’ların ayrıntılarına girmeyeceğim. Bunu okuyan herkesin sizin için neden kötü ve kötü olduğuna dair temel bir anlayışa sahip olduğunu varsayıyorum, sadece tarım işinin tekniklerine ve süreçlerine girmek istiyorum.

“Eti azaltmanın ana nedeni, daha fazla yiyeceğin yetiştirilmesine izin vermesi ve çevre için daha iyi olmasıdır”

“Bu gezegende hızla büyüyen 7 milyar insanın organik, otla beslenen, otlakta yetiştirilen hayvanları besleyecek kadar toprak yok.”

“Mısır ve soyanın% 70’inden fazlası çiftlik hayvanlarını beslemek için yetiştiriliyor.”

Bunların hepsi aldığım yorumlar ve bunları ele almak istiyorum. Konvansiyonel tarımda, bir tarlayı yılın yarısından fazlasında çıplak bırakmak olağandır. YILIN YARISI, yılın geri kalanında çıplak toprak veya anız sürülür. Hiçbir besin döngüsü gerçekleşmiyor, yeryüzüne düşen güneş enerjisini yakalamak yok, mikroplar kökten beslenmiyor Eksüdalar. Doğada çıplak zeminin olmasına izin verildiği ve söyleme çöller.

Alternatifleri düşünün:

Teşvik etmek için çok türlü karışımlara ekilen mahsulleri örtün bitki çeşitliliği aynı zamanda nakit mahsul olarak. Nakit mahsul, örtü bitkilerinin üzerinde hasat edilir. Hayvancılık, sonbahar / kış için otlatmak için örtü mahsulüne taşınır.

Soğuk mevsim nakit mahsul doğrudan sıcak mevsim otlağına ekildi (sürülmeden), otlak üzerinde hasat edilen nakit mahsul, normal olarak (rotasyonel, güruh otlatma) otlamaya geçildi.

İle fındık üretimi için orman tarımı Silvopasture korunur. Domuzlar, hasattan sonra yere düşen fındıklar (çoğunlukla meşe palamudu) üzerinde bitirilir.

Bir meyve bahçesindeki veya genç ceviz ağacı ormanındaki sıralar arasına bir ürün üretemeden önce bir nakit mahsulün ekildiği sıralı kırpma. Hayvancılık küçük ağaçlara zarar verebilmesine rağmen, hayvan entegrasyonunun yanı sıra örtü mahsulü teknikleri de kullanılabilir.

Örtü bitkilerinin kullanımıyla, bir yabancı ot bariyeri görevi gördükleri için kimyasal girdi ihtiyacını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz ve kaynak gereksinimi için belirli örtüler seçilebilir (azot için baklagiller …). Örtü bitkileri, hayvancılık entegrasyonu ile ikili amaca hizmet ediyor ve çiftlik hayvanları toprağı gübreliyor, hepsi birlikte çalışıyor. Hayvan yataklarına, gübre depolamaya veya taşımaya gerek yoktur, hayvanları barındırmak veya yemi depolamak için altyapıya ihtiyaç yoktur (gerekirse mineral takviyesi için ihmal edilebilir miktarda depolama).

Yiyecek ormanları ile et yetiştirirken yiyecek, yakıt ve yağlar için fındık topluyorsunuz.

Ayrıca düşünün Lider-Takipçi otlatma şimdi aynı topraklarda 4 tür yetiştirebiliriz (inek, koyun, domuz, tavuk)

“Ah, bu benim olduğum yerde işe yaramaz …” Toprağın var mı? Çalışacak. Bu tekniklerden bazılarıyla bir çölün ortasında bir vaha büyüyen yenileyici çiftçiler var.

Bu yüzden, şimdiye kadar iki yorumu ele aldığıma inanıyorum. Yeterli arazi VAR, onu elimizden geldiğince verimli kullanmıyoruz ve kullandığımız arazi, ağır toprak işleme ve kimyasal uygulamalar nedeniyle verimlilikten uzak bir şekilde bozulmuş durumda. CAFO’lardan uzaklaşarak ve ot bazlı et üretimine geçerek, ekili alanların miktarını azaltıyoruz ve otlakların miktarını artırıyoruz (yıkıcı monokültürlerden şifaya, biyolojik çeşitliliğe sahip manzaralara). Bu da diğer noktaya doğru gidiyor: “Eti azaltmanın temel nedeni, daha fazla yiyeceğin yetiştirilmesine izin vermesi ve çevre için daha iyi olmasıdır”. Hayvancılık, peyzajları yenilemek için önemli bir araçtır (düzlüklerde manda düşünün). Uygun yönetim Hayvancılık, istilacı bitki türlerinin miktarını azaltabilir, bitki yoğunluğunu artırabilir, topraklardaki organik maddeyi artırabilir, tüm yaşamın yararlı türleri için yeni evler yaratabilir.

Düşündüğümüzde, bu yorumların üçü de birbirine bağlı. Yiyecek yetiştirmek için yeterli toprağımız yok (bu hatalı bir ifade çünkü geleneksel tarım aslında gereğinden fazla yiyecek üretiyor) çünkü çoğunlukla hayvancılık için mahsul yetiştiriyoruz çünkü toprağı biyolojik çeşitlilikteki otlaklarla iyileştirmiyoruz çünkü biz yeterli arazi yok …….

Peki döngüyü kırsak nasıl olur? Yerel çiftlikleri destekleyin DSÖ odaklan en azından ot bazlı üretim, ama daha da iyi rejeneratif tarım teknikleri. Gidin ve bu çiftlikleri ZİYARET EDİN, böylece nasıl çalıştıklarını görebilir, sorular sorabilir ve yediğiniz yiyecekler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bir çiftlik ziyaret etmene izin vermiyorsa, bu kırmızı bayraktır. Kendi yemeğini büyüt! Kompost yapmayı öğrenebileceğiniz pek çok kaynak var (hızlı kurs: mutfak artıkları alın, yapraklar veya talaşlarla karıştırın, oturun, en az 2 ayda bir çevirin) ve bir şeyler yetiştirmeyi öğrenin. Arka bahçenizde çok fazla yiyecek yetiştirebilirsiniz, bir verandada yeterli miktarda yetiştirebilirsiniz, bir pencere kenarında bütün bir bitki bahçesi yetiştirebilirsiniz.

.

İşlerin tarım tarafı:

.

Gabe Brown: Toprağı iyileştirmek için örtü bitkilerinin kullanılmasını vurguluyor, kitabı yazdı “Toprağa Kir”

https://brownsranch.us/

Onun derslerinden biri

Çok bilgilendirici bir kanalda 5 bölümlük dizi, kanala bakmanızı şiddetle tavsiye ederim

.

Mark Shepard: Büyük ölçekli bir fındık çiftliğine sahip, kitabı yazdı “Restorasyon Tarımı”

https://newforestfarm.us/

Onun derslerinden biri

.

Joel Salatin: Pastalı etler onlarca yıldır üretiliyor, çocukken başladı, birçok kitap yazdı

http://www.polyfacefarms.com/

Kelimenin tam anlamıyla derslerinden herhangi biri başlamak için iyi bir yer, kendi başına kırmızı bir hap

fakat bu kitap çiftçiliğin nasıl KULLANILDIĞI ve ne olduğu ve toplumumuzu nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için bir zorunluluktur.

.

Greg Judy: Sığır ve koyunlara odaklanan canlandırıcı çiftlik sahibi, çift çiftlik kitabın

http://greenpasturesfarm.net/

Yaşına göre şaşırtıcı derecede aktif Youtube kanalı

.

Şeylerin bahçe tarafı:

.

Kendine Yeterli Ben: Nasıl yetiştirileceğine dair çok sayıda ___ videosu olan Avustralyalı bahçıvan

.

Justin Rhodes: Pek çok çiftliği ziyaret ettiği (Mark, Joel ve Greg dahil) bir çiftlik turu belgeseli var ama aynı zamanda bahçecilikle ilgili tavsiyeler de var. O bir çeşit vlog ama çiftçilik / bahçıvanlık / çiftlik evi dünyasında çok yararlı bir bilgi toplayıcı.

.

Josh Sattin: Bazı iyi videolarla pazar bahçıvanı, daha büyük bir çiftliğe sahip olmasına rağmen, aynı ilkeler küçültülebilir

.

YenilebilirAcres: Permakültür temelli bahçecilik, yaptıklarının çoğunu kendi bahçeme dahil ettim, özellikle çalıştırdıkları tavuk kompost sistemi

.

Diego Footer / Permakültür Sesleri: birçok bahçe videosu, ancak aynı zamanda önemli konuşmacılarla bir permakültür konferansı düzenledi (Joel Salatin ve Mark Shepard da dahil Elaine Ingham, mikrobiyolog toprak ve komposta odaklanmıştır)

.

Yaşayan Web Çiftlikleri: Bu yukarıda önerdiğim Gabe Browns 5 bölümlük dersin kanalı, yoğun permakültür ve sürdürülebilir yaşam, biochar yaptıkları dikkate değer bir şey

.

Gerçekliğe dönüş: bahçecilik ve doğal yaşam tarzı felsefesi üzerine çok düşünülmüş ve iyi hazırlanmış videolar

.

Bahçıvan Scott: Hiçbir saçma kasıtlı teslimat, bahçeyle ilgileniyorsanız bunu iyi bir kanal haline getirmez. O hiç küçümsemiyor ve temelleri açıklıyor. Görünüşe göre o da çok sık Soru-Cevap yapıyor

.

Bahçecilik Austraila: Yanlışlıkla bu kanalı buldum ve prodüksiyon değerine ve içeriğine hoş bir şekilde şaşırdım. Bu bir Avustralya haber ağının bir dalı: ABC Avustralya. Çok iyi derinlemesine videolar ve ayrıca kentsel bahçecilik ve balkon bahçelerine odaklanan tüm oynatma listeleri

“İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı)” üzerine 21 yorum

1. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. Mrb sayfan yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 138

2. Mardin merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 06-12-2020 14:03:47

3. Samsun dan kimler var. İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) . Merhaba herkese sayfan vallaha güzel, teşekkürler , ahmet – 350

4. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. Slm paylaşımınız süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , hatice – 397

5. Kilis dan kimler var. İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) . Merhaba sayfa inanki hayran bıraktı, sağolun , mehmet – 124

6. Samsun merkezden ben doruk. Selamlar sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 09-01-2021 14:17:24

7. Bursa merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan valla iyi, linkedinde paylaştım 11-01-2021 19:14:59

8. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, tebrikler , ziya – 111

9. Hatay dan kimler var. İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) . merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , banu – 46

10. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. Merhaba herkese siten gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım , Hasan – 233

11. Niğde merkezden ben ali. Selam herkese web siten yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler 04-02-2021 14:09:30

12. Afyon merkezden ben hatice. selamun aleyküm web siteniz cidden mükemmel, tebrikler 08-02-2021 09:12:26

13. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten süper ötesi iyi, teşekkürler , ali – 213

14. Diyarbakır merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfan süper ötesi mükemmel, sağolun 15-02-2021 09:37:44

15. Diyarbakır merkezden ben Emine. selam arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, sağolun 21-02-2021 03:11:15

16. Balıkesir dan kimler var. İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) . Selamlar paylaşımın gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 475

17. Bu konu : ” İşte geleneksel tarım (Big Ag) kırmızı hapı ve alternatif yöntemler. (tarım ve bahçecilik kaynaklarının toplamı) ” çok güzel. Mrb web sitesi süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım , memo – 21

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link