Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Serratia_marcescens

Biyolojik savaş testindeki rolü

1950’lere kadar, S. marcescens hatalı bir şekilde patojenik olmadığına inanılıyordu “saprofit[7] ve kırmızımsı renklenmesi enfeksiyonları izlemek için okul deneylerinde kullanılmıştır. Esnasında Soğuk Savaş, bir simulant olarak kullanıldı biyolojik savaş tarafından test ABD askeri,[24] ki bu alan testlerinin yerine tularemi o zaman silahlandırılmış olan bakteri.

26 ve 27 Eylül 1950’de ABD Donanması “adlı gizli bir deney yaptıDeniz Püskürtme Operasyonu“hangi balonlarla dolu S. marcescens serbest bırakıldı ve kentsel alanlarda patladı San Francisco Körfezi Bölgesi içinde Kaliforniya. Donanma daha sonra bakterilerin zararsız olduğunu iddia etmesine rağmen, 29 Eylül’den itibaren yerel bir hastanede 11 hastada çok nadir, ciddi idrar yolu enfeksiyonları gelişti. Sorunlu hastalardan biri olan Edward J. Nevin öldü.[25] San Francisco’da pnömoni vakaları da arttı S. marcescens serbest bırakıldı.[26][27] (Simülan bakterilerin bu enfeksiyonlara ve ölüme neden olduğu hiçbir zaman kesin olarak belirlenmemiştir. Nevin’in oğlu ve torunu, hükümetin bağışık olmadığı gerekçesiyle 1981 ve 1983 yılları arasında hükümete karşı açtıkları bir davayı kaybetti,[28] ve püskürtülen bakterilerin Nevin’in ölümüne neden olma şansı çok azdı.[29] Bakteri ayrıca fenol ve şarbon simülatörü ve güneye püskürtülür Dorset 1971’den 1975’e kadar yapılan DICE çalışmalarının bir parçası olarak ABD ve İngiltere askeri bilim adamları tarafından.[30]

1950’den beri, S. marcescens birden fazla antibiyotiğe dirençli birçok suş ile insan enfeksiyonunun bir nedeni olarak sürekli artmıştır.[5] İle ilgili sorunların ilk belirtileri grip aşısı tarafından üretildi Chiron Şirketi 2004 yılında S. marcescens bulaşma.

Author

115 Comments

1. elif yılmaz Reply

Ankara merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz inanki güzel, teraziye tıkladım 05-05-2020 02:10:47

2. Kayseri merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten vallaha güzel, teraziye tıkladım 05-05-2020 02:26:31

3. Selam herkese bu web sitesi inan ki iyi, facebookta paylaştım

4. Muş merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfanız gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım 05-05-2020 06:30:43

5. Düzce merkezden ben Emine. selam arkadaşlar bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-05-2020 19:35:06

6. Van merkezden ben Aylin. Selamlar web siten vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-05-2020 14:42:44

7. Selamın aleyküm web siten inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

8. Selamın aleyküm sayfa inan ki güzel, twitter da paylaştım

9. Selam herkese web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

10. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşımınız vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

11. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

12. Mersin merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfanız yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım 14-05-2020 09:01:24

13. elif yılmaz Reply

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın harbiden hayran bıraktı, saolun 14-05-2020 09:01:28

14. merhaba arkadaşlar siten inanki hayran edici, face de paylaştım

15. Aksaray merkezden ben Emine. Selamlar sayfanız harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım 14-05-2020 09:01:36

16. Nevşehir merkezden ben gaye. Selam web sitesi yeminle dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 14-05-2020 09:01:42

17. elif yılmaz Reply

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımın inanılmaz mükemmel, teşekkürler 14-05-2020 09:01:46

18. Ardahan merkezden ben doruk. Selamın aleyküm bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:01:51

19. Mrb siten yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

20. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler

21. Tekirdağ merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfa harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 14-05-2020 09:02:08

22. Slm sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

23. Denizli merkezden ben gaye. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkat çekici, teşekkürler 21-05-2020 09:06:05

24. Kırşehir merkezden ben ziya. Selam sayfanız vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 29-05-2020 08:51:23

25. Niğde merkezden ben mehmet. Selam paylaşımınız inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 07-06-2020 02:06:12

26. Giresun merkezden ben Aylin. Selam web sitesi gerçekten dikkat çekici, şukuladım 07-06-2020 14:06:09

27. elif yılmaz Reply

Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımın valla güzel, teraziye tıkladım 08-06-2020 02:06:13

28. Niğde merkezden ben ali. Slm sayfan valla çok güzel, linkedinde paylaştım 08-06-2020 12:47:07

29. Balıkesir merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siten inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 14-06-2020 00:35:54

30. selam arkadaşlar web siteniz cidden hayran edici, linkedinde paylaştım

31. İstanbul merkezden ben banu. Selam sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım 28-06-2020 04:22:26

32. Malatya merkezden ben gaye. Mrb paylaşımın inanki mükemmel, sağolun 06-07-2020 03:29:04

33. Isparta merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki çok güzel, face de paylaştım 07-07-2020 04:50:07

34. Selamlar web sitesi süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım

35. Kayseri merkezden ben gaye. selamun aleyküm siteniz harbiden çok iyi, twitter da paylaştım 14-07-2020 01:40:08

36. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Selamlar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 19-07-2020 19:29:56

37. Amasya merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımınız valla hoşuma gitti, saolun 22-07-2020 10:16:51

38. Denizli merkezden ben banu. Merhaba herkese siten inan ki iyi, saolun 25-07-2020 22:43:56

39. Kütahya merkezden ben Aylin. Slm web siteniz valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-07-2020 10:37:04

40. Sakarya merkezden ben ali. Selamlar web siten cidden dikkatimi çekti, tebrikler 30-07-2020 01:06:48

41. selamun aleyküm sayfan gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

42. Merhaba siten harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

43. Merhaba herkese sayfa harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım

44. Erzurum merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok iyi, teşekkürler 11-08-2020 14:09:51

45. selam arkadaşlar bu web sitesi valla çok güzel, saolun

46. selamun aleyküm sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler

47. Kırıkkale merkezden ben ahmet. Merhaba sayfanız vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım 24-08-2020 20:02:57

48. Selam herkese web siteniz yeminle hayran bıraktı, saolun

49. Denizli merkezden ben Aylin. Merhaba siten harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 04-09-2020 14:16:56

50. selamun aleyküm sayfa ciddiyim hayran edici, teşekkürler

51. Kırklareli merkezden ben mehmet. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden çok güzel, şukuladım 20-09-2020 03:22:50

52. elif yılmaz Reply

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten çok güzel, sağolun 20-09-2020 22:50:05

53. Diyarbakır merkezden ben ali. Mrb paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 29-09-2020 07:08:52

54. Niğde merkezden ben ali. Selam herkese web siteniz inanki mükemmel, teraziye tıkladım 29-09-2020 13:57:50

55. selam arkadaşlar siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

56. Şırnak dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selam herkese sayfan inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım , mehmet – 70

57. Malatya dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selam herkese paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ziya – 368

58. Şanlıurfa merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımın inan ki dikkat çekici, tebrikler 20-10-2020 06:38:11

59. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , – 132

60. Burdur dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Mrb paylaşımınız inan ki güzel, twitter da paylaştım , emin – 387

61. Çanakkale merkezden ben ali. Mrb bu web sitesi inan ki mükemmel, sağolun 08-11-2020 04:35:19

62. Isparta dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Merhaba herkese paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 299

63. Hakkari dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 203

64. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki hayran edici, teşekkürler

65. Elazığ dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selamlar paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , hatice – 111

66. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten hoşuma gitti, sağolun

67. selam arkadaşlar sayfanız valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım

68. Osmaniye dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . selam arkadaşlar sayfan inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 197

69. Bitlis dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ali – 423

70. Merhaba web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

71. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten süper ötesi güzel, face de paylaştım , banu – 340

72. Şırnak merkezden ben . Selamlar paylaşımın inanılmaz güzel, şukuladım 31-12-2020 09:19:29

73. Bartın merkezden ben . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 02-01-2021 13:31:35

74. elif yılmaz Reply

Çorum dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Merhabalar sayfan harbiden çok güzel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 285

75. selam arkadaşlar sayfan yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım

76. Selam herkese bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, şukuladım

77. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım cidden çok hoşuma gitti, saolun , hatice – 215

78. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Emine – 136

79. Bolu merkezden ben memo. Selam herkese sayfanız gerçekten çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-01-2021 20:47:35

80. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Selamlar siteniz inan ki hoşuma gitti, saolun , ali – 442

81. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım , mehmet – 190

82. Denizli dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Slm paylaşım vallaha iyi, face de paylaştım , – 479

83. Balıkesir dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım , ali – 142

84. Mrb paylaşım inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

85. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 223

86. İstanbul merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siten harbiden hoşuma gitti, şukuladım 06-03-2021 05:13:41

87. Van dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selamın aleyküm paylaşım yeminle iyi, face de paylaştım , Hasan – 105

88. Rize merkezden ben Hasan. Slm siteniz inan ki hayran bıraktı, şukuladım 29-03-2021 04:10:03

89. Giresun merkezden ben ahmet. Slm bu web sitesi inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 03-04-2021 20:17:38

90. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, saolun , ziya – 44

91. Muğla dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Mrb sayfanız vallaha çok güzel, sağolun , ahmet – 56

92. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız ciddiyim hoşuma gitti, saolun , elif yılmaz – 203

93. elif yılmaz Reply

Mersin merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımınız cidden mükemmel, sağolun 03-05-2021 11:42:24

94. Selam herkese web sitesi inanki hoşuma gitti, face de paylaştım

95. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

96. Selamlar paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım

97. Uşak dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Slm siten valla çok iyi, şukuladım , banu – 284

98. Niğde dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selamın aleyküm web sitesi inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , banu – 419

99. elif yılmaz Reply

Afyon merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfanız inan ki hoşuma gitti, tebrikler 25-05-2021 09:11:14

100. Giresun dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . Selamın aleyküm sayfanız vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , ziya – 462

101. Bingöl dan kimler var. İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. . selam arkadaşlar sayfan valla dikkatimi çekti, saolun , mehmet – 312

102. Bu konu : ” İşte Hiç Duymadığınız Biri: “Ocean Spray Operasyonu” – 1950’de ABD Donanması zararsız olduğunu iddia ederek balonlarda S. marcescens’i (küvetiniz kirliyken pembeye çeviren aynı bakteri) serbest bıraktı, ancak sonuçlar birkaç nadir İYE vakasına ve bir ölüme neden oldu. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , hatice – 170

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link