Yani ben bir spor hayranıyım … Beyzbolu seviyorum.

Çoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, yüzyılın başında MLB’nin performans arttırıcı ilaçlarla (PED’ler) önemli bir sorunu vardı. Spesifik olarak, esasen sentetik hormonlar olan anabolik steroidler.

Bu steroidlerde bulunan en yaygın hormon, testislerde üretilen testosterondur. Birisi yeterli süre sentetik testosteron alırsa, testisleri işe yaramaz hale gelecek, kapanacak ve aslında boyutu küçülecektir (Oku buraya. İnsan vücudunda doğal olarak üretilebilen sentetik hormonların sürekli takviyesi, nihayetinde onları üreten bezleri ve organları kapatır.

Bu beni ilaç endüstrisi hakkındaki komplo teorime götürüyor.

Akıl hastalıklarını çevreleyen damgaların çoğu son yıllarda kaldırıldı. Bu, akıl hastalıkları teşhisinde ve bu hastalıklarla mücadele için ilaç reçetelerinde artışa yol açtı. En önemlisi, SSRI’lar depresyondan muzdarip insanlara reçete edilir – bu tür şeyler için ulusal TV’de reklamlar bile var!

Akıl hastalıklarının ciddiyetini ve gerçekliğini ya da ilaçların yarattığı etkiyi hiçbir şekilde küçümsemiyorum. Ancak merak uyandırıyor. Bu anti-depresyon ilaçlarının, diğer ilaçların yanı sıra, beyindeki hormonları doğal olarak üreten bezleri kapatması mümkün mü – tıpkı spordaki anabolik steroidler gibi?

Eğer öyleyse, bu onları almaya başladığınızda, bağımlısınız demektir. Durabilirsiniz, ancak o zaman zihniniz o korkunç düşünceler ve yan etkilerle dolacak ve reçetelerinizi tekrar ödemeye başlamaktan başka seçeneğiniz kalmayacak.

Bu konudaki düşüncelerin neler? Bu kasıtlı mı? Tasarım hatası? İki ucu keskin kılıç?

Author

62 Comments

1. Gürbüz Reply

Merhaba siten vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım

2. Slm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler

3. Kocaeli merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-09-2020 11:04:21

4. Selam paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Mersin merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşım yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 05-09-2020 19:06:47

6. selam arkadaşlar sayfan inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım

7. Kütahya merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun 13-09-2020 03:14:10

8. selamun aleyküm siten harbiden iyi, teraziye tıkladım

9. Selam herkese sayfan inan ki mükemmel, sosyal medyada paylaştım

10. Merhaba bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

11. Samsun merkezden ben banu. Mrb paylaşımın vallaha billaha çok güzel, saolun 02-10-2020 09:43:54

12. selamun aleyküm sayfa cidden dikkat çekici, face de paylaştım

13. Gürbüz Reply

Edirne merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 07-10-2020 03:14:00

14. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Mrb siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 419

15. Tokat dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Mrb paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 148

16. Muş merkezden ben Emine. Selam herkese siten vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 29-10-2020 13:12:13

17. Batman merkezden ben doruk. Mrb sayfa vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım 12-11-2020 16:15:10

18. Konya dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Selamlar paylaşım vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , – 266

19. Ordu merkezden ben . Selamlar paylaşım inan ki çok iyi, şukuladım 14-11-2020 01:00:23

20. Gürbüz Reply

Slm siteniz vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım

21. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım

22. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selam herkese web siteniz cidden iyi, sosyal medyada paylaştım 02-12-2020 20:35:21

23. Muş dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz iyi, teraziye tıkladım , Hasan – 430

24. elif yılmaz Reply

Sinop dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Mrb web sitesi valla mükemmel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 51

25. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım , ali – 341

26. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhaba sayfa inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 306

27. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım

28. Denizli dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Selam paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 40

29. Çankırı merkezden ben hatice. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, sağolun 16-12-2020 22:24:21

30. selamun aleyküm siteniz vallaha billaha hayran edici, sağolun

31. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhabalar sayfanız inanki mükemmel, şukuladım , memo – 300

32. Gürbüz Reply

Muğla dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Selamın aleyküm web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 306

33. Giresun merkezden ben gaye. Merhabalar paylaşımın vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım 30-12-2020 22:12:11

34. Trabzon merkezden ben ziya. Selamlar sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 11-01-2021 21:17:03

35. Şırnak merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımın vallaha güzel, linkedinde paylaştım 12-01-2021 00:45:47

36. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 387

37. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhabalar web siten inan ki ilgi uyandırıcı, saolun , doruk – 172

38. Aydın merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-01-2021 20:28:12

39. Sakarya merkezden ben mehmet. Slm web siteniz inan ki mükemmel, şukuladım 21-01-2021 19:58:34

40. Adana dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . selam arkadaşlar paylaşım vallaha iyi, face de paylaştım , Emine – 193

41. Selam herkese paylaşımınız valla hayran edici, facebookta paylaştım

42. Merhaba web siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

43. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım , emin – 115

44. Ordu dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . selam arkadaşlar siten ciddiyim dikkatimi çekti, tebrikler , ali – 181

45. selamun aleyküm web siteniz inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

46. Gürbüz Reply

Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Selam herkese siten gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Gürbüz – 168

47. Selamın aleyküm sayfan gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım

48. elif yılmaz Reply

Osmaniye dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Slm siteniz inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 317

49. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Slm bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 62

50. Bingöl dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Merhabalar web sitesi süper ötesi dikkat çekici, sağolun , Hasan – 255

51. elif yılmaz Reply

Niğde dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Merhaba paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, sağolun , elif yılmaz – 122

52. Aksaray dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . selam arkadaşlar siteniz cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , hatice – 199

53. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 90

54. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa vallaha iyi, teraziye tıkladım , memo – 43

55. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. selam arkadaşlar siten ciddiyim dikkat çekici, saolun , – 372

56. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Selam sayfanız inan ki mükemmel, tebrikler , memo – 278

57. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Merhabalar siteniz inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 113

58. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ali – 118

59. Zonguldak merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 10-05-2021 08:37:11

60. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki iyi, tebrikler , gaye – 240

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link