İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi

Yani ben bir spor hayranıyım … Beyzbolu seviyorum.

Çoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, yüzyılın başında MLB’nin performans arttırıcı ilaçlarla (PED’ler) önemli bir sorunu vardı. Spesifik olarak, esasen sentetik hormonlar olan anabolik steroidler.

Bu steroidlerde bulunan en yaygın hormon, testislerde üretilen testosterondur. Birisi yeterli süre sentetik testosteron alırsa, testisleri işe yaramaz hale gelecek, kapanacak ve aslında boyutu küçülecektir (Oku buraya. İnsan vücudunda doğal olarak üretilebilen sentetik hormonların sürekli takviyesi, nihayetinde onları üreten bezleri ve organları kapatır.

Bu beni ilaç endüstrisi hakkındaki komplo teorime götürüyor.

Akıl hastalıklarını çevreleyen damgaların çoğu son yıllarda kaldırıldı. Bu, akıl hastalıkları teşhisinde ve bu hastalıklarla mücadele için ilaç reçetelerinde artışa yol açtı. En önemlisi, SSRI’lar depresyondan muzdarip insanlara reçete edilir – bu tür şeyler için ulusal TV’de reklamlar bile var!

Akıl hastalıklarının ciddiyetini ve gerçekliğini ya da ilaçların yarattığı etkiyi hiçbir şekilde küçümsemiyorum. Ancak merak uyandırıyor. Bu anti-depresyon ilaçlarının, diğer ilaçların yanı sıra, beyindeki hormonları doğal olarak üreten bezleri kapatması mümkün mü – tıpkı spordaki anabolik steroidler gibi?

Eğer öyleyse, bu onları almaya başladığınızda, bağımlısınız demektir. Durabilirsiniz, ancak o zaman zihniniz o korkunç düşünceler ve yan etkilerle dolacak ve reçetelerinizi tekrar ödemeye başlamaktan başka seçeneğiniz kalmayacak.

Bu konudaki düşüncelerin neler? Bu kasıtlı mı? Tasarım hatası? İki ucu keskin kılıç?

“İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi” üzerine 16 yorum

1. Kocaeli merkezden ben Emine. Merhaba bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-09-2020 11:04:21

2. Mersin merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşım yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 05-09-2020 19:06:47

3. Kütahya merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun 13-09-2020 03:14:10

4. Samsun merkezden ben banu. Mrb paylaşımın vallaha billaha çok güzel, saolun 02-10-2020 09:43:54

5. Edirne merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 07-10-2020 03:14:00

6. Bu konu : ” İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi ” çok güzel. Mrb siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 419

7. Tokat dan kimler var. İşte ilaç endüstrisi üzerine sahip olduğum gerçek bir komplo teorisi . Mrb paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 148

Yorum yapın