“İtalyan Patlayıcı Uzmanı: Beyrut Patlamasının Devasa Kırmızı Bulutu, Askeri Füzelerde İtici Güç Olan Lityum Metalinin Göstergesidir – PATLAYICI BİR DEPOLAMA TESİSİ OLDU.”

https://www.thegatewaypundit.com/2020/08/italian-explosives-expert-beirut-blasts-massive-red-cloud-indicative-lithium-metal-propellant-military-missiles-explosives-storage-facility/

Makaleden bazı önemli noktalar:

“Amonyum nitrat teorisine birkaç nedenden dolayı inanmıyorum. İlk olarak, miktar: 2.700 ton, birinin olimpik boyutta bir yüzme havuzu inşa ettiği ve onu bu maddeyle doldurduğu anlamına gelir ”diyor Coppe.

“Depo 100 metreden daha uzundu. Bu miktarları içermesi imkansız değil ve bazı belgeler, malzemenin yıllarca orada olduğunu kanıtlıyor gibi görünüyor … bir katalizör olmalıydı, çünkü aksi takdirde hepsi birlikte patlamazdı, “diye ekliyor Coppe.

Ve sonra amonyum nitrat patladığında, kusursuz bir sarı bulut oluşturuyor ”diyor Coppe. Beyrut patlamasında, tuğla turuncu / koyu kırmızı bir buluta açıkça tanık olduk.

“Denizde hava yoğunlaşması olan genişlediği görülen beyaz kürenin yanı sıra patlama videolarından farklı olarak, lityum katılımına özgü koyu kırmızıya meyilli bir tuğla turuncu sütunu açıkça görebilirsiniz.” Coppe ekler.

Lityum? “… Lityum-metal askeri füzelerin itici gücüdür. Sanırım orada silahlar vardı ”diye ekliyor Coppe. “Ordu için yüksek güçlü lityum teknolojisi” nden https://tadiranbatteries.de/pdf/articles/high-power-lithium-technology-for-military.pdf

Coppe: “1. ve 2. patlamalar arasında havai fişek gibi görünen şeylerin çatırdadığı görülüyor. Havai fişekler böyle davranmaz. Bazı patlayıcıları var ve geri kalanı karton / plastik. Patlamadan önce, videolarda bulunmayan ıslık sesleri geliyor. “

““İtalyan Patlayıcı Uzmanı: Beyrut Patlamasının Devasa Kırmızı Bulutu, Askeri Füzelerde İtici Güç Olan Lityum Metalinin Göstergesidir – PATLAYICI BİR DEPOLAMA TESİSİ OLDU.”” üzerine 18 yorum

1. Gaziantep merkezden ben Aylin. Mrb siteniz inanılmaz hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 12-08-2020 22:12:39

2. Artvin merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 31-08-2020 19:18:51

3. Samsun merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz yeminle dikkat çekici, face de paylaştım 09-09-2020 17:24:37

4. Tekirdağ dan kimler var. “İtalyan Patlayıcı Uzmanı: Beyrut Patlamasının Devasa Kırmızı Bulutu, Askeri Füzelerde İtici Güç Olan Lityum Metalinin Göstergesidir – PATLAYICI BİR DEPOLAMA TESİSİ OLDU.” . Merhaba sayfanız inanki çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 93

5. Uşak merkezden ben Hasan. Selam herkese paylaşım vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 16-10-2020 16:12:51

6. Kayseri dan kimler var. “İtalyan Patlayıcı Uzmanı: Beyrut Patlamasının Devasa Kırmızı Bulutu, Askeri Füzelerde İtici Güç Olan Lityum Metalinin Göstergesidir – PATLAYICI BİR DEPOLAMA TESİSİ OLDU.” . Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım , Aylin – 250

7. Bu konu : ” “İtalyan Patlayıcı Uzmanı: Beyrut Patlamasının Devasa Kırmızı Bulutu, Askeri Füzelerde İtici Güç Olan Lityum Metalinin Göstergesidir – PATLAYICI BİR DEPOLAMA TESİSİ OLDU.” ” çok güzel. selamun aleyküm siten inanki iyi, teraziye tıkladım , ziya – 223

Yorum yapın