Kategoriler
Genel

‘İyi Sansür’ – Sızan Google Brifingi, “güvenlik ve medeniyet” için ücretsiz konuşmanın terk edildiğini itiraf etti

tarafından Allum Bokhari
9 Ekim 2018
itibaren Breitbart İnternet sitesi

Resim yayınla

Şirket içi brifing

üretilmiş Google tarafından

ve sadece Breitbart News’e sızdı

çeşitli faktörlerden dolayı,

Başkan Trump’ın seçimi dahil,

“Amerikan geleneği”

özgür konuşma internette

artık geçerli değil …

Üst düzey yöneticilerin, Trump ve popülist hareketin yükselişinin tarihte sadece bir “bip” olmasını sağlama niyetlerini bildiren sızdırılmış video görüntülerine rağmen, Google, çalışanlarının politik önyargılarının ürünlerine filtre uyguladığını sürekli olarak reddetti.

Ancak 85 sayfalık brifing,İyi Sansür – Google Sızıntısı, “Google’ın ve diğer teknoloji platformlarının artık” çevrimiçi görüşmelerin çoğunu “kontrol ettiğini ve dünyadaki istenmeyen siyasi olaylara yanıt olarak” sansüre doğru kayma “yaptığını itiraf ediyor.

Belgede belirtilen örnekler arasında 2016 seçimleri ve yükselişi Deutschland için alternatif (AFD) Almanyada.

Sızıntıya yanıt veren resmi bir Google kaynağı, belgenin resmi bir şirket pozisyonu değil, dahili araştırma olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Brifing, internette yaşanmamış serbest konuşma idealini, son küresel olaylar tarafından “zayıflatılmış” ve kullanıcıların bir parçası olarak “kötü davranış” olarak nitelendiriyor.

Google dahil olmak üzere büyük teknoloji platformlarının, Facebook ve Twitter başlangıçta tüketicilere ücretsiz konuşma sözü verdi.

Belgede, “Bu ücretsiz konuşma ideali, şimdi çevrimiçi konuşmalarımızın çoğunu kontrol eden Silikon Vadisi girişimlerinin DNA’sına aşılandı” diyor.

Resim yayınla

Brifing, Google, Facebook, YouTube ve Twitter’ın iki uyumsuz pozisyon arasında yakalandığını,

“fikirlerin aracısız pazar yeri” vs. “güvenlik ve medeniyet için düzenli mekanlar.”

Resim yayınla

İlk yaklaşım,

“Amerikan medeniyeti değil, demokrasi için özgür konuşmaya öncelik veren” Amerikan geleneği.

İkincisi,

“Özgürlük üzerinde onur ve özgürlük üzerinde medeniyetten yana olan” Avrupa geleneği. “

Brifing, tüm teknoloji platformlarının şimdi Avrupa geleneğine doğru ilerlediğini iddia ediyor.

Brifing, Google’ın “medeniyet” in garantörü olarak yeni rolünü “editör” ve “yayıncı” kategorileriyle ilişkilendiriyor.

Google, YouTube ve diğer teknoloji devlerinin kamuya açık bir şekilde yayıncı değil, tarafsız platformlar olduklarını iddia ettikleri göz önüne alındığında bu önemlidir – bu, onlara özel yasal bağışıklıklar veren bir kategoridir. Bölüm 230İletişim Kuralı Yasası.

Belgenin başka yerlerinde Google, Bölüm 230’un serbest ifade için tarafsız platform olarak kalabilmelerini sağlamak üzere tasarlandığını kabul etmektedir.

Trump, Komplo Teorisyeni
Google’ın kamuoyunun internetten özgürce konuşma yoluyla yaygın olarak hayal kırıklığına uğradığı iddiasıyla tanımlanmasının nedenlerinden biri, “komplo teorileri üretmesidir”.

Google’ın kullandığı örnek? O zaman aday olan bir 2016 tweet Donald Trump, Google aramasının Hillary Clinton.

Resim yayınla

O sırada Google, yalnızca Clinton değil, herkesle ilgili negatif otomatik tamamlama önerilerini bastırdığını söyledi. Ancak Bernie Sanders veya Donald Trump’ı ararken bu tür otomatik tamamlama sonuçlarını bulmak nispeten kolaydı.

Psikolog Dr. Robert Epstein Google arama sonuçlarının (otomatik tamamlama sonuçları olmasa da) 2016’da gerçekten Clinton’u desteklediğini de gösteriyor.

Belgede iki kez Google, Amerikan seçimlerinde Donald Trump’ın resimlerinde “Rus müdahalesi” hakkında bir factoid yan yana koyuyor. Belgede, bir noktada teknoloji platformlarının dış müdahale konusunda kongre eylemini ön plana çıkarmak için politikalarını değiştirdiği kabul ediliyor.

Belge, önde gelen psikologlara göre, yabancı “botların” ve propagandanın sosyal medya üzerindeki etkisine değinmedi sahip önemsiz seçmenler üzerindeki etkisi.

Önerilerden Şirket Politikasına
“İyi Sansür” ün kime yönelik olduğu belli değil. Ancak açık olan, Google’ın bunu üretmek için önemli bir zaman ve çaba harcadığı (veya birine harcama yapması için ödeme yaptığı).

Resim yayınla

Brifingin kendisine göre, “birkaç araştırma katmanı” içeren kapsamlı bir sürecin ürünüydü.

MIT Tech Review Genel Yayın Yönetmeni Jason Pontin
Atlantik personel yazarı Franklin Foer
akademik Kalev Leetaru

Beş kıtada yedi ülkeden 35 kültürel gözlemciye ve 7 kültürel lidere de bunu üretmeleri için danışıldı.

Ayrıca açık olan şu ki, brifing tavsiyelerinin çoğu artık Google ve kardeş şirketlerinin politikasına da yansıdı.

Örneğin, brifing teknoloji şirketlerinin “küresel olarak genişlemek” istiyorlarsa platformlarını sansürlemek zorunda kalacaklarını savunuyor. Google, Çin pazarına erişmek için sansürlenmiş bir arama motoru kuruyor.

Belgede ayrıca, İnternet’in “iyi yorum yapanlara” (başka bir deyişle, sıradan insanlara) eşit düzeyde bir oyun alanında ” New York Times.

Google’a ait YouTube artık algoritmasında “yetkili kaynaklar” olarak adlandırılıyor. Şirket hangi kaynakların tanıtımını yapacağını özellikle belirtmedi.

Brifingdeki anahtar noktalar şu adreste bulunabilir: sonraki sayfa numaraları nın-nin “İyi Sansür“:

P2 – Brifing “kullanıcıların İnternet’in açıklığının nihayetinde kutlanması gerekip gerekmediğini” ve “özgür konuşmanın sosyal, ekonomik ve politik bir silah haline geldiğini” söyledi.

P11 – Brifing, Breitbart News’u özgür konuşma konusuyla en çok ilgilenen medya yayını olarak tanımlar.

P12 – Brifing, İnternet’in ilk konuşma özgürlüğü ideallerinin “ütopik” olduğunu söylüyor.

P14 – Brifing, Google’ın Twitter ve Facebook ile birlikte artık “çevrimiçi görüşmelerin çoğunu kontrol ettiğini” kabul ediyor.

P15 – İletişim Kuralı Yasası’nın 230. Bölümü, Google’ın ifade özgürlüğü platformu olarak konumuyla bağlantılıdır. Belgenin başka yerlerinde (s68), Google ve diğer platformların denetleme ve sansüre yönelmesi, Bölüm 230’un yasal korumalarına tabi olmayacak olan “yayıncı” rolüyle ilişkilidir.

PP19-21 – Brifing, özgür konuşma inancını aşındırdığı iddia edilen çeşitli faktörleri tanımlamaktadır. Donald Trump’ın seçilmesi ve Rus katılımı iddiası, böyle bir faktör olarak tanımlanmaktadır.

Almanya’da, brifingin “alt-sağ” olarak yanlış yaydığı popülist Alternatif kürk Deutschland (Almanya için Alternatif) partisinin yükselişi başka bir şeydir.

PP26-34 – Brifing, “kullanıcıların kötü davranmalarının” İnternet’teki konuşma özgürlüğünü nasıl zayıflattığını ve “kırıcı politikacıların etkilerini genişletmelerine” izin verdiğini açıklıyor.

“Irkçıların, kadın düşmanlarının ve zulümcülerin” “devrimciler, ihbarcılar ve kampanyacılar” ın yanında bir sese izin verildiği brifingleri. Kullanıcıların anonimlik korunmasının arkasında “ahlaki normları aşmaya hevesli” oldukları konusunda uyarıyor.

P37 – Brifing, Google’ın sansürlenmiş bir arama motoru geliştirdiği Çin’in İnternet özgürlüğü konusunda en kötü performansa sahip olduğunu kabul ediyor.

P45 – Çevrimiçi nefret söyleminin yükselişi hakkında uyarı yaptıktan sonra, brifing, beyaz erkeklere karşı nefret söylemiyle ünlü olan Sarah Jeong’u onaylıyor (Google şu anda diğer kategorilerin yanı sıra beyaz erkeklere karşı ayrımcılık yaptığını iddia eden bir dava ile karşı karşıya).

P45 – Brifing, internetin yakın zamana kadar düz bir oyun alanı olduğu gerçeğini hatırlatıyor.

P49 – Belge, Başkan Trump’ı Google’ın otomatik tamamlama önerilerinin 2016’da haksız yere Hillary Clinton’ı tercih ettiği “komplo teorisini” yaymakla suçluyor. (Trump’ın şüpheleri doğruydu – bağımsız araştırmalar, Google’ın 2016’da Clinton’u tercih ettiğini gösterdi).

P53 – Serbest konuşma platformu Gab, diğer platformlarda sansürden memnun olmayan kullanıcılar için önemli bir yer olarak tanımlanıyor.

P54 – Belgede daha önce “taciz” konusunda uyarı yaptıktan sonra brifing, 27.000 kişilik bir sol kanat sosyal medya kampanyasını “dostça karşı-yorumlama” yapan bir “dijital flaş mafyası” olarak onaylıyor.

P57 – Belge, Donald Trump’ın bir resmiyle Rus seçim müdahalesiyle ilgili bir factoid ortaya koyuyor.

P63 – Brifing, Google, GoDaddy ve CloudFlare eşzamanlı olarak The Daily Stormer web sitesinden hizmeti geri çektiğinde, Elektronik Frontier Foundation ve FCC tarafından çevrimiçi hakkında daha sonraki uyarılarında da bir noktaya “etkin bir şekilde İnternetten önyükleme yaptıklarını” kabul ediyor. sansür.

P66-68 – Brifing, Google, Facebook, YouTube ve Twitter’ın birbiriyle uyumsuz iki pozisyon arasında “güvenlik ve uygarlık için iyi düzenlenmiş alanlar” ile “aracısız fikir pazarı” arasında yakalandığını savunuyor:
Birincisi, “medeniyet değil demokrasi için özgür konuşmaya öncelik veren” Amerikan geleneğinin bir ürünü olarak tanımlanmaktadır.
İkincisi, “özgürlük ve onur özgürlüğe karşı saygınlığı destekleyen” Avrupa geleneğinin “bir ürünü olarak tanımlanmaktadır.
Brifing, tüm teknoloji platformlarının şimdi Avrupa geleneğine doğru ilerlediğini iddia ediyor.

P70 – Brifing, büyük teknolojinin “sansüre doğru kayma” nın, düzenleyici taleplere cevap verme ve “küresel olarak” içeriği “kuruluşundan para kazanma” ve “reklamverenleri tartışmalı içerikten koruma” gereksinimlerini özetlemektedir. [and] gelirleri artırın. “
P74-76 – Brifing, büyük teknoloji platformlarından sansürle ilgili endişelerin sağcı medyanın ötesinde ana akıma yayıldığı konusunda uyarıyor.

“‘İyi Sansür’ – Sızan Google Brifingi, “güvenlik ve medeniyet” için ücretsiz konuşmanın terk edildiğini itiraf etti” için 30 yanıt

Balıkesir merkezden ben Aylin. selamun aleyküm siten inanılmaz hayran edici, tebrikler 11-05-2020 17:42:11

Adıyaman merkezden ben mehmet. Selamlar web sitesi vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım 13-05-2020 23:42:39

Karaman merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun 14-05-2020 08:15:17

Ordu merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfa gerçekten hayran edici, sağolun 14-05-2020 08:15:19

Balıkesir merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımın inanki dikkat çekici, şukuladım 21-05-2020 07:14:29

Edirne merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım 30-05-2020 04:13:48

Çorum merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfan vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 07-06-2020 02:20:55

Sakarya merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz cidden hayran bıraktı, face de paylaştım 14-06-2020 16:47:42

Antalya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki hayran edici, şukuladım 17-06-2020 16:38:06

Malatya merkezden ben ahmet. selamun aleyküm bu web sitesi inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 22-06-2020 01:52:45

Afyon merkezden ben banu. Selam sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-07-2020 02:05:07

Sivas merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşım inanki çok güzel, face de paylaştım 14-07-2020 14:18:15

Tunceli merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım 19-07-2020 20:15:36

Van merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 30-07-2020 13:36:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir