Kategoriler
Genel

Izgara düşmesi durumunda. Bir bütçeyle “ev sertleştirme” için bir rehber üzerinde çalışıyorum.

Bütçede bir grid down türü senaryosu hazırlamak için ipuçları.

Hızlı ve Kirli Güç (5- $ 100):

Zaten bir arabanız varsa, jeneratör almayın, günlerce çalışabilecek mükemmel bir 12VDC güç kaynağınız var. Çoğu küçük araba, rölantide saatte yaklaşık 0.2 galon yakar, bu nedenle 15 galonluk bir tankla 3 gün boyunca iyi olacaksınız. Etrafınızdaki pilleri şarj ederek ürettiğiniz güçten faydalandığınızdan emin olun.

Otomobil ve kamyonlardaki stok alternatörlerinin çoğu, bir sonraki hile ile AC’ye dönüştürüldükten sonra yaklaşık 1200W ile yaklaşık 1200W sağlayabilecektir:

UPS yedek pilleri olan bir bilgisayar geri dönüşüm yeri bulun (Bunlar büyük olasılıkla bozuk pillere sahiptir ve aracınızın kullandığı 12VDC teknolojisini kullanır). Muhtemelen size bir tane verecekler ama onlara her biri 5,00 dolar teklif edip birkaç ev getirecekler. “Gerçek Sinüs Dalgası” olan herhangi bir şey bulursanız, 50 $ ‘a kadar ödeme yapmanız gerekir, çünkü güç daha temiz olacaktır ve LED ampuller kullanıyorsanız ışıkları daha az titremeye neden olabilir. Ne alabilirsen al.

UPS’i arabanıza bağlamak için DC kablolarını (kırmızı ve siyah) kısa (6 inç ve 10 ayar veya daha az) tutmanız gerekir. Zamanınız varsa, hızlı bir bağlantıyı kesin, kaputun altına kalıcı olarak takılı bırakabilirsiniz, böylece pul pul jumper kablo tarzı kelepçelere güvenmemeniz gerekir. XT90 konektörlerini (Amazon) Ring Terminalleri (Auto parts store) ile birlikte kullanıyorum.

Düzenli bir uzatma kablosu alın ve evinize takın. UPS’i elemanlardan koruyun ve sağduyunuzu kullanın.

Mülkünüz varsa, bu bir elektrikli çim biçme makinesi satın almak için iyi bir zamandır. Çoğu pilde pil başına 150WH – 300WH olacaktır (Telefonunuzu 15-30 kez şarj eder!). Kullandıkları voltajdan bağımsız olarak, ekipmanınızı çalıştırmak için ihtiyacınız olan voltajı aramak için DC’den DC’ye Yükseltme veya Buck dönüştürücü kullanabilirsiniz. Bu piller elektrikli bisikletlerde ve diğer birçok uygulamada da kullanılabilir. Harika bir yatırım. Ebay’de 3d baskılı adaptörler yapan satıcılar var, bu nedenle pilleri diğer kullanımlara uyarlamak için pillerinizdeki garantiyi geçersiz kılmak zorunda değilsiniz.

Bu bilgi yararlı olsaydı, lütfen yorum yapın ve bu kılavuz üzerinde çalışmaya devam edeceğim ve hatta bazı video şovları yapıp anlatacağım.

“Izgara düşmesi durumunda. Bir bütçeyle “ev sertleştirme” için bir rehber üzerinde çalışıyorum.” için 26 yanıt

Kahramanmaraş merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım 04-04-2020 00:13:48

Ağrı merkezden ben mehmet. Selamlar web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler 04-04-2020 02:02:02

Bingöl merkezden ben gaye. Selamlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 04-04-2020 04:48:03

Karaman merkezden ben ali. Merhabalar siten harbiden dikkat çekici, tebrikler 04-04-2020 08:49:40

Kayseri merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 12-04-2020 23:05:54

Denizli merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siteniz vallaha billaha iyi, teşekkürler 20-04-2020 03:33:14

Nevşehir merkezden ben ali. Selam herkese web siten gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım 07-05-2020 04:27:22

Sivas merkezden ben ali. Mrb web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 14-05-2020 08:53:32

Kilis merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfa vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 14-05-2020 14:09:00

Elazığ merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşım inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler 15-05-2020 02:18:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir