Kategoriler
Genel

İzolasyonu kabul ettiğimiz bir konuma getirildik mi?

Bu yazıda, cevabın “evet” olduğu için bir dava açacağım.

Bu soruyu kafamda gittikçe daha fazla geçirdim ve daha önce duymadığım bir şarkıyı dinledikten sonra ön plana çıkarıldı.

Şarkı 2019’un başında yayınlandı ve bu mühendislik için geç aşama olacaktı. İyi sanatçıların insan kolektifine dahil edildiğine inanıyorum (ancak bunun var olduğuna inanıyorsunuz) ve bu nedenle bu kolektifin doğru tasvirleri olan ifadeler yapabiliyorlar. Şarkı Wheel, Wheel. Söz konusu stanza:

Sabrımızı kaybetmemiz sürpriz mi?
Başka bir zor düşman kovalarken?
Korkumuz güçlenirken
Başka bir kültür şeytanlaştırıldı
Sadece katalize etmeye yarar
Bu yanma arzusu
Yoksa en başından beri istediğin bu mu?

Bu gerçekten beni yanan izolasyon arzusunun gerçekten en başta istedikleri şey olduğu fikrini düşündürdü. Globalist gündemi hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, yüzey düzeyinde bana hiç mantıklı gelmedi. Küresel seçkinlerin isteyeceği son şey küresel bir birleşik insanlık. Bu kolektif, bizi kontrol eden minik seçkin sayısı için mümkün olan en tehlikeli şey olurdu.

Ancak, bu son salgın benim için yerine tıkladı. Bireylerin Ötekine karşı yalıtılmış ve güvensiz olduğu küreselleşmiş bir dünyadan daha mükemmel, daha kontrol edilebilir ne olabilir? Sahne arkasını birleştirin, köylüler küresel vatandaşlar.

Son yirmi yılın olayları bununla gayet uyumlu.

• Sonsuz savaş, insanları savaştan ve müdahalenden bıktırmaya hizmet eder.

• Medya’nın sonsuz korku alışkanlığı insanları korkutmaya ve endişelendirmeye yarar.

• Sonsuz ırk-baiting ve dinsel dayak insanları Diğerlerine karşı güvensiz ve kindar tutar.

• Politikacılar tarafından sonsuz mobble rousing (kimlik politikası ve öncelikle milliyetçiliğin toksik şekli) insanları öfkeli ve bölünmüş halde tutmaya hizmet eder.

Özgürlüklerimizin tabutundaki son çivi pandemi olacaktır. Vatandaşların kendilerini diğerlerinden gönüllü olarak izole etmelerini sağlarken, tüm bu hedeflere hizmet eder.

Bununla birlikte, bu planın bazı ciddi darbelere çarptığını düşünüyorum. Birçok Amerikalı henüz bu aşamaya hazır değil ve aktif olarak direniyor. Avrupa hakkında konuşamam, çünkü onların insanları hakkındaki bilgilerim kendime kıyasla eksik, ama genellikle oradaki ezici botun daha fazla kabul edildiğini görüyorum (Avrupalılar, yanlış olduğumu umduğum için beni düzeltmen için yalvarıyorum).

Ayrıca Trump’ın bu sırada cumhurbaşkanı olması gerektiğini düşünmüyorum. Yaptığı pek çok şeyi sevmiyorum, ancak üssü bu kriz sırasında en otoriter devletlere direnme olasılığı en yüksek gibi görünüyor. Aslında bir yabancı olup olmadığını ya da içeriden çekilemeyecek kadar aptal olup olmadığını bilmiyorum. Hillary başkan olsaydı, tamamen insanları totaliterlik durumuna yönlendirebileceğine tamamen inanıyorum (bir insanın alabileceği kadar kötülüğe yakın olduğunu düşünürken) çok sahip). Trump, adam hakkında ne düşünürseniz düşünün bizim için büyük bir amaca hizmet etti. Halkın Sisteme olan güvenini büyük ölçüde azalttı. Üssü onun aracılığıyla güvenin çoğunu kaybetti, muhalefet güvenin çoğunu kaybetti çünkü şimdi Sistemi temsil ediyor. İnanılmaz bir beceriksizlik veya gerçek bir iyilik arzusu ile farketmez. Önemli olan, henüz umut olabileceğidir.

Yavaş yavaş itildiğimize ve büyük ölçekli izolasyona daha açık olacağımız bir duruma geldiğimize inanıyorum. Bu 10 yıl önce denenmiş olsaydı, zaten felaketle başarısız olacağına inanıyorum (bence H1N1 bir deneme çalışması olabilir ve henüz hazır olmadığımıza karar verildi).

Umarım bu girişim felaketle başarısız olur ve kendimizi daha sağlıklı, daha mutlu bir gerçeklikte buluruz. Bunun gerçekleşmesi için halkın birliği restore edilmelidir. Korkmuş, güvensiz ve Ötekine rağmen, insanlığa asla daha iyi bir geleceğe rehberlik edemeyeceğimiz sürece. Büyük bir uyanışa ihtiyacımız var ve bunun olduğunu gördüğümüzü düşünüyorum. Arkadaşlarınızı yakın tutun, yapabileceğinizi uyandırın ve Öteki korkunuzu azaltmak için elinizden geleni yapın. Korku ve tecrit yerine birlik ve pozitifliği yaymak, bence, kalıcı bir totaliter geleceği önlemek için en iyi şans.

En sevdiğim şarkıdan bir stanza yaklaşacağım, geçen yıl çıktı. Umarım sanatçıların kolektifi doğru bir şekilde tasvir edebilme kuramım doğrudur; Burada olumlu bir sonuca ulaşma umudu ve ulaşmanın yolu buradan bahsedilmektedir.

Şarkı Korku Aşı:

Aldatıcı diyor ki
“Sen bana aitsin
Diğerlerinin ışığını solumak istemiyorsun
Işıktan kork, nefesten kork
Diğerlerinden sonsuzluktan korkun “
Ama şimdi onları duyuyorum, netliği içinize çekiyorum
Zehri duy, zehiri
Ne diyorsun aşılanmış
Bu dokunulmazlığı korusun

“İzolasyonu kabul ettiğimiz bir konuma getirildik mi?” için 15 yanıt

Antalya merkezden ben mehmet. Mrb web siten vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım 14-05-2020 08:07:09

Aydın merkezden ben Emine. Merhaba web siten ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 08:16:53

Mersin merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:42:39

Sivas merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 19-05-2020 09:21:06

Muğla merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfa vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-05-2020 22:39:10

Kayseri merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten gerçekten güzel, linkedinde paylaştım 21-05-2020 23:50:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir