Bu, burada kısaca tartışıldı. Aşağıdaki alıntıyı kopyaladım.

Bu alıntı doğruysa, herkesle paylaşılmalıdır, ancak sorun bunu kanıtlamaktır.

Zaten “debunked“Attali’nin kendisi tarafından. Sahte olabilir, henüz bilmiyoruz.

Bu alıntının kaynağını bulabilir miyiz? Alıntıdan sonra bulunması gereken varsayılan kaynağı ekledim.

Alıntı:

Gelecekte bu, nüfusu azaltmanın bir yolunu bulma meselesi olacak. Eskiyle başlayacağız, çünkü 60-65 yaşını aşar aşmaz insan ürettiğinden daha uzun yaşar ve topluma pahalıya mal olur; sonra zayıflar ve sonra toplum için hiçbir şey yapmayan işe yaramazlar, çünkü gittikçe daha fazla sayıda olacak ve özellikle aptal olanlar.

Bu grupları hedef alan ötenazi; Ötenazi, her durumda, gelecekteki toplumlarımızın temel bir aracı olmak zorunda kalacak. Elbette insanları infaz edemeyiz, kamplar kuramayız. Kendi iyilikleri için olduğuna inandırarak onlardan kurtulacağız.

Nüfusun çok fazla olması ve çoğunlukla gereksiz olması, ekonomik olarak çok pahalı bir şeydir. Sosyal olarak, insan makinesinin kademeli olarak bozulmaktansa aniden durması da çok daha iyidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, milyonlarca ve milyonlarca insan üzerinde zeka testleri yürütemeyeceğiz!

Bir şey bulacağız ya da ona neden olacağız, belirli insanları hedef alan bir salgın, gerçek bir ekonomik kriz, yaşlı ya da şişmanları etkileyecek bir virüs, önemli değil, zayıf olana yenilecek, korkulu ve aptal buna inanacak ve tedavi edilmeyi isteyecektir.

Çözüm olacak tedaviyi planlamış olmaya özen göstermiş olacağız.

Aptalların seçimi böylece kendi başına yapılacaktır: Mezbahaya kendi başlarına gideceklerdir.

1981 yılında, güçlü uluslararası bankacı ve özür dilemeyen öjenikçi Jacques Attali tarafından yapılan yukarıdaki ifadeler, Attali kıdemli danışman iken Fransa’da Emi Lit tarafından yayınlanan Michel Salomon – The Faces of the Future, Seghers baskısından alınmıştır. Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Mitterand’a.

102 Comments

1. Eskişehir dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 31

2. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten cidden çok güzel, teraziye tıkladım , memo – 291

3. Ardahan dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese sayfa inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Hasan – 169

4. Kırşehir merkezden ben ziya. Mrb sayfa vallaha hayran edici, teşekkürler 26-04-2021 12:29:10

5. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler

6. Gaziantep dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamlar web sitesi cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , Emine – 395

7. Mersin dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam web siten ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım , emin – 497

8. Merhabalar web siten inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

9. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 122

10. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam paylaşımınız cidden hayran edici, teraziye tıkladım , mehmet – 431

11. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler , ahmet – 48

12. Selam sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

13. İzmir merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım 04-05-2021 02:24:03

14. Uşak dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese paylaşım inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 464

15. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese siten ciddiyim dikkatimi çekti, sağolun , – 361

16. Kırıkkale dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Slm web siteniz inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 65

17. selamun aleyküm siten inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım

18. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhabalar sayfa inan ki çok güzel, saolun , gaye – 93

19. Erzurum dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 268

20. Balıkesir dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese web siten vallaha billaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım , memo – 158

21. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 128

22. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese web siten cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 410

23. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Slm web siten gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım , doruk – 168

24. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım , hatice – 164

25. Iğdır dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Mrb paylaşımın inan ki mükemmel, şukuladım , ziya – 272

26. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Aylin – 406

27. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam paylaşımın cidden hayran edici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 328

28. Selamlar bu web sitesi vallaha çok iyi, teşekkürler

29. Elazığ dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , ali – 60

30. Karaman dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhabalar siten ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , ahmet – 188

31. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar sayfan inan ki dikkat çekici, sağolun

32. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inan ki güzel, saolun , ali – 421

33. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm siten cidden mükemmel, şukuladım

34. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selamlar web siteniz valla dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , gaye – 351

35. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi cidden hayran edici, teraziye tıkladım , doruk – 355

36. Elazığ dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese sayfanız ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 160

37. Merhaba paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

38. Merhaba herkese siten inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım

39. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , banu – 97

40. Selamın aleyküm bu web sitesi inanki hoşuma gitti, saolun

41. Kırşehir dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selamun aleyküm sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , memo – 429

42. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam sayfa vallaha iyi, teraziye tıkladım , ali – 62

43. Giresun dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamlar paylaşım inan ki mükemmel, face de paylaştım , Emine – 24

44. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 427

45. Merhaba sayfanız inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım

46. Gürbüz Reply

Kahramanmaraş merkezden ben Gürbüz. Selam bu web sitesi vallaha çok iyi, facebookta paylaştım 31-05-2021 21:35:58

47. Konya dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese sayfa yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , – 126

48. Gaziantep merkezden ben . Slm sayfa gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 31-05-2021 21:44:07

49. Gürbüz Reply

Siirt dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese bu web sitesi inan ki hayran edici, saolun , Gürbüz – 376

50. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 200

51. Slm paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

52. Trabzon dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha iyi, saolun , mehmet – 120

53. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz cidden güzel, teşekkürler , gaye – 160

54. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhabalar sayfan valla güzel, teşekkürler , – 113

55. Aydın dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selam arkadaşlar sayfan süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 470

56. Slm web sitesi inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

57. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam web siteniz valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 181

58. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba siten süper ötesi hayran edici, teraziye tıkladım , ziya – 417

59. Tunceli dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba sayfa vallaha dikkat çekici, saolun , ali – 291

60. Merhaba herkese siten yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

61. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba sayfa inanki iyi, tebrikler , elif yılmaz – 249

62. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba web sitesi yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 34

63. selam arkadaşlar siten yeminle dikkat çekici, şukuladım

64. Erzincan merkezden ben memo. Merhaba sayfan süper ötesi iyi, sağolun 11-06-2021 21:30:07

65. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim güzel, face de paylaştım , gaye – 145

66. Erzincan dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamlar paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım , mehmet – 389

67. Trabzon dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhabalar siteniz vallaha billaha çok güzel, şukuladım , hatice – 318

68. Erzurum merkezden ben doruk. Selam herkese siteniz harbiden hayran bıraktı, teşekkürler 24-06-2021 16:29:59

69. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan vallaha mükemmel, face de paylaştım , memo – 454

70. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 396

71. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar siten valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım

72. Yalova dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamlar sayfan vallaha billaha çok iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 221

73. Niğde dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 341

74. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran bıraktı, tebrikler , Hasan – 285

75. Rize dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhabalar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 246

76. Gümüşhane merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar siten gerçekten güzel, twitter da paylaştım 29-06-2021 09:00:50

77. Kırşehir dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Slm paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 164

78. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

79. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhabalar sayfanız cidden dikkat çekici, tebrikler , Gürbüz – 49

80. Sakarya dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese siteniz inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım , – 286

81. Muğla merkezden ben ali. Selam herkese web siten inanki çok iyi, tebrikler 30-06-2021 21:52:46

82. Ardahan merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfa inanki hoşuma gitti, sağolun 30-06-2021 21:55:23

83. Osmaniye merkezden ben ahmet. Selam paylaşım inanki çok iyi, tebrikler 30-06-2021 23:10:30

84. Selam bu web sitesi harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım

85. Aydın dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selamun aleyküm siten yeminle çok güzel, saolun , ali – 491

86. Karabük dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 24

87. Mardin merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımın inanki güzel, şukuladım 10-07-2021 08:39:39

88. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha çok iyi, face de paylaştım , banu – 306

89. Bartın merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha iyi, teşekkürler 15-07-2021 08:11:12

90. Selam herkese sayfan inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

91. Kütahya merkezden ben hatice. Mrb sayfan cidden hayran edici, face de paylaştım 18-07-2021 04:54:26

92. elif yılmaz Reply

Edirne dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 150

93. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Mrb sayfa cidden çok iyi, teşekkürler , ali – 350

94. Erzincan dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ali – 271

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link