Bu, burada kısaca tartışıldı. Aşağıdaki alıntıyı kopyaladım.

Bu alıntı doğruysa, herkesle paylaşılmalıdır, ancak sorun bunu kanıtlamaktır.

Zaten “debunked“Attali’nin kendisi tarafından. Sahte olabilir, henüz bilmiyoruz.

Bu alıntının kaynağını bulabilir miyiz? Alıntıdan sonra bulunması gereken varsayılan kaynağı ekledim.

Alıntı:

Gelecekte bu, nüfusu azaltmanın bir yolunu bulma meselesi olacak. Eskiyle başlayacağız, çünkü 60-65 yaşını aşar aşmaz insan ürettiğinden daha uzun yaşar ve topluma pahalıya mal olur; sonra zayıflar ve sonra toplum için hiçbir şey yapmayan işe yaramazlar, çünkü gittikçe daha fazla sayıda olacak ve özellikle aptal olanlar.

Bu grupları hedef alan ötenazi; Ötenazi, her durumda, gelecekteki toplumlarımızın temel bir aracı olmak zorunda kalacak. Elbette insanları infaz edemeyiz, kamplar kuramayız. Kendi iyilikleri için olduğuna inandırarak onlardan kurtulacağız.

Nüfusun çok fazla olması ve çoğunlukla gereksiz olması, ekonomik olarak çok pahalı bir şeydir. Sosyal olarak, insan makinesinin kademeli olarak bozulmaktansa aniden durması da çok daha iyidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, milyonlarca ve milyonlarca insan üzerinde zeka testleri yürütemeyeceğiz!

Bir şey bulacağız ya da ona neden olacağız, belirli insanları hedef alan bir salgın, gerçek bir ekonomik kriz, yaşlı ya da şişmanları etkileyecek bir virüs, önemli değil, zayıf olana yenilecek, korkulu ve aptal buna inanacak ve tedavi edilmeyi isteyecektir.

Çözüm olacak tedaviyi planlamış olmaya özen göstermiş olacağız.

Aptalların seçimi böylece kendi başına yapılacaktır: Mezbahaya kendi başlarına gideceklerdir.

1981 yılında, güçlü uluslararası bankacı ve özür dilemeyen öjenikçi Jacques Attali tarafından yapılan yukarıdaki ifadeler, Attali kıdemli danışman iken Fransa’da Emi Lit tarafından yayınlanan Michel Salomon – The Faces of the Future, Seghers baskısından alınmıştır. Fransa Cumhurbaşkanı Francoise Mitterand’a.

20 Comments

1. Eskişehir dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 31

2. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten cidden çok güzel, teraziye tıkladım , memo – 291

3. Ardahan dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Merhaba herkese sayfa inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Hasan – 169

4. Kırşehir merkezden ben ziya. Mrb sayfa vallaha hayran edici, teşekkürler 26-04-2021 12:29:10

5. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler

6. Gaziantep dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selamlar web sitesi cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , Emine – 395

7. Mersin dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam web siten ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım , emin – 497

8. Merhabalar web siten inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

9. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 122

10. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Selam paylaşımınız cidden hayran edici, teraziye tıkladım , mehmet – 431

11. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler , ahmet – 48

12. Selam sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

13. İzmir merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım 04-05-2021 02:24:03

14. Uşak dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Selam herkese paylaşım inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 464

15. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhaba herkese siten ciddiyim dikkatimi çekti, sağolun , – 361

16. Kırıkkale dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . Slm web siteniz inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 65

17. selamun aleyküm siten inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım

18. Bu konu : ” Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. ” çok güzel. Merhabalar sayfa inan ki çok güzel, saolun , gaye – 93

19. Erzurum dan kimler var. Jacques Attali: Eski ve aptal olandan başlayarak nüfusu azaltmanın bir yolunu bulmalıyız. . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 268

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link