Bu aşağıdaki klip herkese açık erişimden kaldırıldı Youtube’da 19 Temmuz 2021’de yayınlandıktan saatler sonra. İngilizce çevirisi aşağıda.

Jacques Attali, 19 Temmuz 2021

“Ünlü küresel teorisyen ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un akıl hocası Jacques Attali, 1979’da Fransız televizyonunda, gelecekte Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da özel bir sağlık pasaportunun ortaya çıkacağını ve bir kişinin neye sahip olup olmayacağını etkileyeceğini öngördü. yapmak.”

Kaynak ve video röportajı: https://uwidata.com/15086-world-wide-fascism-on-the-horizon-globalist-plans-for 2021/

Kendisi aynı zamanda cumhurbaşkanlığı Pozitif Gezegen girişimi, bir bölümü Dünya Ekonomik Forumu.

Jacques Attali ve Klaus Schwab, dünyanın en görünür mimarlarından ikisidir. Büyük Sıfırlama. Onlarca yıl önce kuralları formüle ettiler, parçaları seçtiler ve tahtayı kurdular. Şimdi, en başından beri yapmayı planladıkları gibi, tahtayı deviriyorlar.

“Kodu Değiştirmek” İngilizce Çevirisi:

“Günaydın. Kodu değiştirmek için neyi değiştirmek? Kıyafet kodu, yemek kodu, gizli kod, telefon kodu, yazılım kodu.. sosyal kod? Birbirinize karşı davranış kuralları, nezaket kuralları, yol kuralları? Kod, bir dizi yasayı, bir dizi kuralı ifade eder. Bizi yöneten tüm yasaları ve kuralları değiştirmek zorunda mıyız? Muhtemelen. Değiştirilebilecek çok şey var. Genetik kodu değiştirmemiz gerekiyor mu? Belki de insan olarak daha iyi olmamızı ve daha sorumlu, biraz daha şefkatli, biraz daha empatik olabileceğimizden emin olmak için.

Belki de buna dokunmamız gerekiyor. Belki de buna dokunmamalıyız? İnsanın kendisine ait kalması gereken nedir? İnsanlık tarihine baktığımızda, insanlığın kendisi dahil her şeye dokunduğunu ve insanlık tarihinin, canlının yavaş yavaş bir nesneye, bir esere dil çevirisi olduğunu fark ederiz. Protezlerle destekleniyoruz ve sonra protezler içimize giriyor ve farkında olmadan yavaş yavaş kendimiz oluyoruz. Genetik kodumuzun kendisi, yavaş yavaş biliniyor ve bu iyi. Eksiklikleriyle giderek daha fazla mücadele edebiliyoruz ve olması gereken de bu. Bu kodu koruyacak, geliştirecek ve virüslere karşı savunacak aşılar üretme konusunda çok yetenekliyiz, ve böyle olmalı.

O zaman uzun vadede, nedir? Bu koddan suni bir şekilde yapılmış olanı ve hayatı oluşturan her şey; yapay varlıklar? Bir gün kodların yapaylaştırılmasına karşı hayatın temellerini korumak için koyacağımız bir engel olacak mı? Yoksa bir gün uzun bir zaman mı olacak?

Bu kodlar ve nesneler ustalığı hakkında iyi konuşun yapay olarak üretildikleri için kendilerinin sonsuz olduğuna inanan diğerleri gibi, gerçeğin yattığı eserde olduğu için. Belki de kodlardan çok daha mozaik bir şekilde bahsetmek istersiniz. Nezaket kodunu değiştirmek zorunda mıyız? her gün yapılıyor ve neyi değiştirmemiz gerekiyor, besin kodlarımız. Bunu yapmaya mecburuz. Farklı yemeliyiz. Daha sağlıklı beslenmeliyiz. Empatik, daha yumuşak, daha hoşgörülü, daha saygılı, daha yardımsever, daha fedakar olmak için birbirimizle ilişki kodlarımızı değiştirmemiz mi gerekiyor? Evet ve sosyal kod bencillik ve açgözlülük kodundan fedakarlık ve saygı kuralına geçmelidir. Nasıl yapılır, ani bir değişiklik mi olacak? Gönüllü bir değişiklik mi olacak? Kademeli bir değişim mi olacak? Bencillik ve açgözlülük kuralından fedakarlık ve empati kuralına geçeceğiz. Şüphesiz bir şoktan sonra gelecek. Mevcut krizde tüm kodların sorgulandığını anlamak için bunu yapmaya başlamak bizim elimizde. Tüm kurallar sorgulanır ve özellikle gördüğümüzün doğasını belirleyen, düşündüklerimizle ne yaptığımızı belirleyen kurallar. Şimdi kısa vadede, her biri kendisi için düşünüyoruz. Başkaları için uzun vadeli düşünmek zorundasınız. Ve böylece gelecek nesiller için uzun vadede.

Gerçek kod, gelecek nesiller için yaşamı mümkün kılan kod olmalıdır. Kaderimizin anahtarı budur. Gelecek nesillere yaşama imkânlarını vermezsek kendimiz hayatta kalamayız, hayatımız geçmişimize değil geleceğimize bağlıdır. Hayatımız sadece ebeveynlerimize değil, çocuklarımıza da bağlıdır. Çocuklar için iyi bir yaşam koşulları yaratmazsak, yaşayamayız.

Bu yüzden pozitif bir toplum ve içinde bir yaşam ekonomisi toplumu yaratılması çağrısında bulunuyorum. Yani, bir ekonominin ya da tüm kodlar tarafından gerçekten tolere edilir, zehirledikleri sektörler değil, sadece yaşam için faydalı olan sektörler.

Şekere izin vermeyin. Tütüne izin vermeyin, alkole izin vermeyin, yağa izin vermeyinDiyetin büyük bir bölümünü oluşturan bu aktivitelerden kaynaklanan her şeye izin vermeyin. Tarımın küçük bir kısmı, ulaştırma endüstrisinin büyük bir kısmı (otomobil, hava, demiryolu). Makine sanayinin büyük bir kısmı, kimya sanayi, tekstil sanayi. Oysa yaşam ekonomilerini, yani sağlık ve hijyen, gıda, eğitim, kültür, dijital, güvenlik, demokrasi, sürdürülebilir konut, sürdürülebilir enerji sektörlerini geliştirmeliyiz. gelecek nesillerin hizmetinde bir yaşam ekonomisi etrafında yaşam ve bu dünya için çok özlediğimiz koşulları yaratmayı başarmış olacağız.

Hepinize en iyisini diliyorum.” Jacques Attali, 19 Temmuz 2021

Kulağa çok geliyor bunun gibi yapar, sadece “daha ​​yumuşak”…

Resim gönder
Resim gönder

Wikipedia’da Jacques Attali: https://en.wikipedia.org/wiki/Jacques_Attali

“Verbatim” Skandalı: Attali’nin Yükselişi ve Düşüşü (PDF)

Bu intihal değildir. Bunun orijinal versiyonu blogumda Burada.

Author

33 Comments

1. Bursa merkezden ben memo. Selamlar bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, saolun 04-08-2021 12:11:46

2. Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi çok güzel, face de paylaştım

3. Artvin merkezden ben hatice. Selamlar paylaşım ciddiyim hayran edici, sağolun 04-08-2021 12:12:23

4. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan inanki hayran bıraktı, sağolun , Aylin – 138

5. selam arkadaşlar sayfan inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

6. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selam herkese siten yeminle güzel, face de paylaştım , mehmet – 141

7. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz valla hayran bıraktı, teşekkürler , Aylin – 64

8. Düzce merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımınız cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım 04-08-2021 21:05:15

9. Mersin merkezden ben hatice. Merhaba web siten valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-08-2021 20:52:29

10. Kahramanmaraş merkezden ben Aylin. Mrb siten vallaha mükemmel, face de paylaştım 07-08-2021 09:04:00

11. Selam paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun

12. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan vallaha billaha çok iyi, tebrikler , Emine – 157

13. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selam sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, saolun , elif yılmaz – 359

14. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 246

15. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 166

16. Zonguldak merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 10-08-2021 11:18:03

17. Edirne dan kimler var. Jacques Attali – Kodu Değiştirmek . selam arkadaşlar web siten ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 263

18. Gürbüz Reply

Merhabalar web siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

19. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Merhaba herkese web siten inanılmaz çok güzel, tebrikler , emin – 193

20. Bolu merkezden ben ali. selamun aleyküm web siten ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 22-08-2021 16:14:24

21. Bingöl merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 26-08-2021 20:35:35

22. selamun aleyküm siten vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

23. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web siteniz valla ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

24. merhaba arkadaşlar paylaşımın valla iyi, facebookta paylaştım

25. Kırşehir dan kimler var. Jacques Attali – Kodu Değiştirmek . selamun aleyküm sayfa vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 8

26. selamun aleyküm web siten ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım

27. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Slm paylaşım harbiden hayran edici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 193

28. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Selamlar siten yeminle hoşuma gitti, saolun , ali – 323

29. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 477

30. Bu konu : ” Jacques Attali – Kodu Değiştirmek ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 196

31. Gümüşhane dan kimler var. Jacques Attali – Kodu Değiştirmek . Selam sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, teşekkürler , banu – 266

Write A Comment